Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie: mój silnik to 1,9 TDI o oznaczeniu AJM, czyli jest na pompowtryskach. Olej jaki jest zalany to LIQUI MOLY 5W30. Taki był zalany jak go kupiłem. Czy jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej jaki jest zalany to LIQUI MOLY 5W30. Taki był zalany jak go kupiłem. Czy jest ok?

Jaki przebieg?

Ja bym przeszedł na 5W40 np. Modul Specific 505.01

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki przebieg?

Ja bym przeszedł na 5W40 np. Modul Specific 505.01

Pozdro.

Przebieg to 233780 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przebieg to 233780 km

No to ,,w kwiecie wieku,, ;)

Śmiało lej Motula.

Ja mam już ponad 80 tyś nalotu na takim oleju i bardzo go sobie chwale.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten LIQUI MOLLY 5W30 mógłby zostać czy zalecacie jednak wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ten LIQUI MOLLY 5W30 mógłby zostać czy zalecacie jednak wymienić?

jeśli spełnia normy 505.01 lub 506.01 lub 507.00 to może być a jak nie spełnia to trzeba zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na stronie Castrola podają że do mojego silnika powinien być olej 5W30. Gdy kupiłem auto odstawiłem do mechanika i zalał w/w olej i powiedział że taki musi być, ale na bańce nie ma normy 505.01, która powinna być do PD

Później sam wymieniałem i zalałem 5W40. Efekt taki że nie bierze tyle oleju.

Gdy był 5W30 dolewka ok 0,5l. A 5W40 zaleje te 4l i do nast wymiany nie trzeba dolewać.

Czyli wniosek taki że dobrze zrobiłem, czy nie?? ;P Szykuje się nast wymiana i będzie 5W40 spróbuje Motula zobaczymy czy rzeczywiście lepszy

Co Wy na to? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał pestus Zobacz post

Na stronie Castrola podają że do mojego silnika powinien być olej 5W30. Gdy kupiłem auto odstawiłem do mechanika i zalał w/w olej i powiedział że taki musi być, ale na bańce nie ma normy 505.01, która powinna być do PD

Później sam wymieniałem i zalałem 5W40. Efekt taki że nie bierze tyle oleju.

Gdy był 5W30 dolewka ok 0,5l. A 5W40 zaleje te 4l i do nast wymiany nie trzeba dolewać.

Czyli wniosek taki że dobrze zrobiłem, czy nie?? ;P Szykuje się nast wymiana i będzie 5W40 spróbuje Motula zobaczymy czy rzeczywiście lepszy

Co Wy na to? ;>

 

Zostań przy tym co jesteś... sam serwis VW zaleca 5W40 albo norma 505.01 przeglądy co 15 tyś lub 506.0 longlife.

Ja leję oryginał z serwisu VW 5W40 i nie zastanawiam się taki zalecają to leję jedynym plusem jest to że na 100% jest to olej oryginalny i nie dumam czy ktoś go podrobił czy nie - ogólnie zaufany dostawca z olejem oryginalnym to podstawa. O olejach z allegro nawet nie piszę i tzw. z niemiec, bo jak ktoś wie ceny tych olejów są tak niskie że nawet kupując olej u przedstawiciela np. castrola w beczkach 100 litrowych nie sposób zrobić takiej ceny, a nie wspominając o opakowaniach 1 i 5 litrowych.

 

Do drugiego samochodu leję castrola professional z beczki żeby nie było że używam tylko jednego oleju.

 

Podsumowując lejesz dobry olej, a jedynym kryterium przy wyborze to oryginalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam w aucie po poprzednim właścicielu Castrola 10W40 - tyle wiem z karteczki przy silniku. Zbliża się wymiana i chciałbym się dowiedzieć czy zalać go może 5W40, gdyż czytałem że TDI warto zalewać pełnymi syntetykami. Dodam, że przebieg 225000 :)

 

Dzięki za wszelkie rady z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie, na które jest już odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem passata b5fl 1.9tdi 130km avf przebieg 184tys km. Zalany olej shell helix diesel plus va 5w-30. Co proponujecie zostawić go i tylko zmienić na nowy czy zastosować jakąś zmianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kupiłem passata b5fl 1.9tdi 130km avf przebieg 184tys km. Zalany olej shell helix diesel plus va 5w-30. Co proponujecie zostawić go i tylko zmienić na nowy czy zastosować jakąś zmianę?
jeśli spełnia odpowiednią normę to zostaw go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz przebrnąłem przez wszystkie 31 str postu (ufff...) :) Choć nie znalazłem jednoznacznej odp a różne opcje i nie rozwiało to moich wątpliwości. Niby przy moim przebiegu warto już pozostawić TDI na półsyntetyku. Poza tym on ma VP a nie PD, więc nie ma potrzeby lania bezwzględnie syntetyków. Dlatego też raczej pozostawię 10W40 i albo będzie to Castrol Magantec Diesel albo Shell Helix Diesel HX7. Po wymianie dam znać co i jak... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przelatane 310 klocków,a stosuję obecnie syntetyk Castrola 0W/40,gdyż takowy był stosowany przed sprowadzeniem.Odkąd go posiadam,czyli 2,5 roku lata,dolałem może z 1L,czyli raczej w granicach norm.Wszystko jest kwestią kondycji silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poprzedni właściciel zalewał do B5FL AVF (~190k km) Motula SPecific SAE 5W30 504 00/507 00. A widzę, że tu większość mówi o normie 501 00. Czym te oleje się różnią i jaki polecacie zalać (za niedługo muszę wymienić olej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, poprzedni właściciel zalewał do B5FL AVF (~190k km) Motula SPecific SAE 5W30 504 00/507 00. A widzę, że tu większość mówi o normie 501 00. Czym te oleje się różnią i jaki polecacie zalać (za niedługo muszę wymienić olej)

Chyba chodziło Ci o normę 505.01 ;)

wajper, zalej Motula Specific 5W40 505.01 i będziesz miał spokój. Na 507.00 szkoda wywalać kasy.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba chodziło Ci o normę 505.01

Całkiem możliwe:)

Ale nadal pozostaje pytanie czym sie te oleje różnią.

Ps 5W30 a 5W40 to też chyba duża różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie szybka odpowiedź:

Jaki olej wlać:

1.

Mobil 1 ESP Formula 5W-30

 

2.

Mobil Super 3000 XE 5W-30

 

który lepszy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności