Skocz do zawartości
Gość tutus

Czy można sprawdzić VAG-iem autentyczny przebieg

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro to każdy kit wciśnie by sprzedać. Miałem KKL najtanszego za 50zł (czarny) robiłem nim wszystko czego dusza zapragnie. Pożyczyłem kumplowi i wrócił rozsypany:/ Ale chłopak oddał kase. Kupiłem KKL niebieskiego za 40zł i robił też wsio tj. kodowanie, adaptacje, dopisanie kluczy, zwiekszenie obrotów itd. Jedyny minus to ze nie obsluguje aut z CANem. Tam juz tlko HEX-CAN tzw VCDS dziala. Do tego KKl ktory obsluguje auta po linii K/L (CAN niet) to na necie oprogramowania jest multum w pelnej wersji.

Co do postu xt6000 to popieram całkowicie. Forum jest od tego by sobie pomóc. Ale wielu szuka tylko okazji by kasę wyciągnać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem KKL najtanszego za 50zł (czarny) robiłem nim wszystko czego dusza zapragnie.

Ja mam kabel własnej produkcji, wtyczka kilka złotych, optotrnzystory 3szt po kilkadziesiąt groszy, kawałek przewodu 5-cio żyłowego, końcówka żeńska DB-9 i masz kabel pod VAG do 3.11. Adaptacje i wszystko z tej wersji VAGa idzie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem KKL najtanszego za 50zł (czarny) robiłem nim wszystko czego dusza zapragnie.

No może troszeczkę się zagalopowałeś z tym stwierdzeniem, ale na pewno całą podstawową diagnostykę zrobiłeś. Pewne funkcjonalności, jak chociażby sprawdzanie przebiegu w EDC15/16 są zarezerwowane dla najnowszych wersji (czyt. VCDS).

Ja mam kabel własnej produkcji, wtyczka kilka złotych, optotrnzystory 3szt po kilkadziesiąt groszy, kawałek przewodu 5-cio żyłowego, końcówka żeńska DB-9 i masz kabel pod VAG do 3.11. Adaptacje i wszystko z tej wersji VAGa idzie zrobić.

Zrobiłeś tzw. opto, praktyka wskazuje, że bywają problematyczne, jednakże znając życie Tobie hula bez zarzutu, mam rację? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kabel własnej produkcji, wtyczka kilka złotych, optotrnzystory 3szt po kilkadziesiąt groszy, kawałek przewodu 5-cio żyłowego, końcówka żeńska DB-9

Wrzuć fotę tej "rzeźby" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłeś tzw. opto, praktyka wskazuje, że bywają problematyczne, jednakże znając życie Tobie hula bez zarzutu, mam rację?

No jak narazie podstawową diagnostykę robiłem w kilku samochodach włączając passata z 2001r. Więc nie mogę narzekać. Z drugiej strony cholernie jestem ciekawy budowy takiego kabelka o jakim wspominasz. Zawodowo zajmuje się zbliżonymi rzeczami, tylko że tyczącymi automatyki przemysłowej i tam cudów nie ma. Wszytko opiera się o dwa interfejsy, rs-232 i 485, sporadycznie rs-422. Najczęstszym mykiem, zabezpieczającym przed zrobieniem przewodu, stosowanym przez producentów jest albo zamiana kolejności we wtyczkach, albo stosowanie jakiegoś tam malutkiego układu generującego impulsy do synchronizacji. Więc jeśli kolego posiadasz taki przewód, to z miłą chęcią zapoznał bym się z jego budową.

Wrzuć fotę tej "rzeźby"

Wrzucę fotę jutro, jak mi z głowy nie wyleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z drugiej strony cholernie jestem ciekawy budowy takiego kabelka o jakim wspominasz.

Budowa, jak słusznie się domyślasz, żadna trudność i wiedza tajemna, kłopot tkwi tylko w zaprotegowanym sofcie procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Budowa, jak słusznie się domyślasz, żadna trudność i wiedza tajemna, kłopot tkwi tylko w zaprotegowanym sofcie procka.

NO właśnie jest tam procek???? Jeśli jest jeden, to powinno udać się ściągnąć to co ma w pamięci. Niestety, nie da się tego podejrzeć bez posiadania źródła, ale kopia powinna wystarczyć. Jeśli kabel jest na usb to całość może tkwić w kluczy sprzętowy znajdującym się w kablu - klucze hasp. No bo na zdrowy chłopski rozum co można przepuszczać przez proca jeśli jest zwykły rs, chyba że są to jakieś inne protokoły i procek robi za konwerter jak ma to miejsce w CANie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jest jeden, to powinno udać się ściągnąć to co ma w pamięci.

Potrafisz zhaczyć atmegę?

Niestety, nie da się tego podejrzeć bez posiadania źródła,

Sądzisz, że źródła rozdają na około... ;)

chyba że są to jakieś inne protokoły i procek robi za konwerter jak ma to miejsce w CANie.

Dokładnie tak, ale to nie jedynie jego zadanie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrafisz zhaczyć atmegę?

Z atmegą nie powinien być większy problem, z tego co pamiętam to ona nie miała zabezpieczeń, tylko kwestia podstawki i programu. Kompilator jest ogólnie znany, więc sam plik bin powinien wystarczyć.

Szybkie sprostowanie, zapoznałem się z tym kodowaniem w AVR i może być faktycznie problem, bo posiadają lockbity. Jak to ktoś włączy to się da szczytać, ale śmieci w postaci HEX. Trzeba by się w temat głębiej zapuścić lub obaczyć jak to działa, może coś takiego da się sklecić.

Sądzisz, że źródła rozdają na około...

Wiem, że nie rozdają. W mojej robocie też to jest ból. Nawet o zgrywaniu nie ma mowy, bo masz procek gdzie siedzi program, tablice z parametrami w innej kości i z modułów aplikacyjnych nic nie zgrasz.

Dokładnie tak, ale to nie jedynie jego zadanie...

No właśnie nigdy nie mogłem od nikogo wyciągnąć jakie funkcje to realizuje, jak głową w mur.

Od razu mówię, że nie mam zamiaru zarabiać na tym. Wszytko to służy zaspokojeniu mojej ciekawości, więc jak ktoś się boi, że zacznę mu przysłowiowy chleb zabierać

Edytowane przez traba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kontynuować dyskusję na PM, odbiegamy od głównego tematu wątku... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję kontynuować dyskusję na PM, odbiegamy od głównego tematu wątku...

W sumie racja, się zapędziłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No może troszeczkę się zagalopowałeś z tym stwierdzeniem, ale na pewno całą podstawową diagnostykę zrobiłeś. Pewne funkcjonalności, jak chociażby sprawdzanie przebiegu w EDC15/16 są zarezerwowane dla najnowszych wersji (czyt. VCDS).

To zrozumiałe. KKL najtanszym mozna zrobic wszystko, tj adaptacje kodowanie itd. KKL nie ma mozliwosci fizycznych robic tego co vcds np przebieg czy odczytu aut po CANie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KKL nie ma mozliwosci fizycznych robic tego co vcds np przebieg czy odczytu aut po CANie.

Zgadza sie, ale

KKL najtanszym mozna zrobic wszystko

Więc niestety, ale nie wszystko... Ulubione powiedzonko niektórych, są "takie same ale inne"... :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jak tu odpowiedziec. Ja biore to tak ze KKL tj vag-com i vcds to inne bajki:) Jesli ma sie full wersje to obydwa robia wszystko co sie podoba. Bo jesli jest shareware to juz mozliwosci sa marne na zrobienie czegokolwiek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie ot, na prośbę kolegi Damiana

3d6ccc28484d346em.jpg

Obiecana fotka mojego kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli ma sie full wersje to obydwa robia wszystko co sie podoba.

To powiem tak, przy kodowaniu licznika w B5 po podaniu PINu 311.2 poległ "wisząc", dopiero ówczesny 607 pomógł w problemie. Dlatego byłbym baaardzo ostrożny z tym "robią wszystko". :)

Obiecana fotka mojego kabla.

Ładna robota, gratuluję, tylko jeszcze laminatu nie widać, ale zakładam, że równie atrakcyjna jak strona elementów... :)

 

Chciałbyś sobie wystrugać sam 908? Masz możliwości robienia druku pod SMD oraz miniaturowe SMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbyś sobie wystrugać sam 908? Masz możliwości robienia druku pod SMD oraz miniaturowe SMD?

No pod SMD jeszcze nie robiłem, ale myślę, że na emalię światłoczułą powinienem dać rade osiągnąć dość mały raster. Tylko nie mam schematów ani nawet szczątkowej wiedzy co tam powinno siedzieć. Jak będzie potrzebna płytka pod raster 0,6 to może w robocie się zakręce, żeby mi wykonano. Jak masz jakieś informację to pisz na PM, zobaczę co da się załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne kable ale ja kupiłem vcds 908 i nim spokojnie sprawdzam przebieg w sterowniku edc15i edc16 :) Mam już pierwsze doświadczenia w tym sprawdzeniu przebiegu u sąsiada w VW Touranie z 2006 na liczniku 140 tysięcy a w sterowniku silnika 214 tysięcy mina sąsiada bezecna że ma cofany licznik bo wczesniej twierdził ze jego przy zakupie auta nikt w konia nie zrobi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz pl wersje 908??original :) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie :) mam klona ale na prawdę jak dla mnie spoko sprawa z tym kabelkiem bardzo sie przydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności