Skocz do zawartości
Gość tutus

Czy można sprawdzić VAG-iem autentyczny przebieg

Rekomendowane odpowiedzi

Po podłączeniu Vaga informacja o sterowniku wyświetla: 038906018GA 1,9l R4 EDC G000SG 2605.Przejrzałem sporo na forum i jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem czy to EDC15 czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to EDC15 czy nie?

Tak, EDC15.

 

Najprostszy z możliwych podział sterowników BOSCHa:

EDC16x – diesel engines - 1.9 TDI, 2.0 TDI, 2.5 TDI, 2.7 TDI, 3.0 TDI, 4.0 TDI, 4.2 TDI, 5.0 TDI

EDC15x – diesel engines - 1.9 TDI, 2.5 TDI

ME7.x – petrol engines - 1.8, 2.0, 2.4, 2.6, 3.0, 3.5, 4.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę mieć zły interfejs, skoro łączę się z modułem silnika a nie mogę zrobić z niego odczytu? Gdzieś czytałem na forum że z niektórych modułów silnika po prostu niemożna odczytu zrobić i nic na to się podobno nie poradzi :(

Edytowane przez kurzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie tak, skoro się łączysz, ale nic nie odczytujesz, to znaczy, że nic tam nie ma! AFN z 99 roku nie miał fabrycznie aktywowanego zliczania przeboegu w EDC, dopiero okolice 2000/2001 (AJM, ATJ na pompkach) niektóre z nich miały coś takiego, zaznaczam NIEKTÓRE... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie i u mnie w Golfie V 2005r 1,9tdi PD nie idzie z czytać przebiegu z EDC15 comanderem 1,4.Widać że się łączy myśli ,myśli i po chwili wszystkie okienka czyste.Przypuszczam że to wina fejsa bo w tym silniku EDC 15 powinno chyba być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passacie B6 2007 BMR też nie ma... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mimo ze jestem pewien jaki mam przebieg w swoim aucie bo jest potwierdzony przez serwis, to mimo to chciał bym sie dowiedzieć w jaki sposób i gdzie można sprawdzić faktyczny przebieg w zegarach i sterowniku .

Dodam ze posiadam kabelek i program VCDS 10.6.3.

Jaką trzeba kliknąć zakładkę żeby to sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w B6 2.0 TDI nie odczytasz przebiegu. A robi się to w głównym ekranie vcds>Applications>EDC 15/16 Mileage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdzilem swojego paska.W ECU mial kulniete 30000 km wiecej niz na liczniku.

No coz.Pozostaje tylko posprzatac po kims.Licznika nie mam ochoty krecic do przodu(zbyt bolesne).

Pozdro.

Edytowane przez mirko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Licznika nie mam ochoty krecic do przodu(zbyt bolesne
Dla ciebie czy dla paska?
dla kupca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytano apropo przebiegów...mam dostęp do głowicy VAS 5054A i programu VAS 19.01, czy poda ktoś (lub ewentualnie na PW) procedurę sprawdzenia ori przebiegu? Czy VAS-em da się to w ogóle zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

co do sprawdzania to mam doświadczenie :mniam jakieś 3 miesiące kupiłem piękno Borę 2001 gładziutka w środku jak i na zewnątrz na liczniku 195tyś niedawno byłem u gościa co ma dobry sprzęt sprawdzić PD z własnej ciekawości spojrzał na przebieg a tam a tam szok 100tyś zdjęte auto w lipcu mineło jaj rok w Polsce książka przyjechała z autem i ostatnim wpisem z serwisu 175 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności