Skocz do zawartości
Michał2008

Instukcja zdejmowania przedniego zderzaka...

Rekomendowane odpowiedzi

czyli nadkole i zwykła nasadowa 10 z przedłużką - to chyba dam radę dzięki bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko poszło w miarę sprawnie poza jednym elementem który przy składaniu pojawił się pod samochodem a mianowicie coś co przypomina klin taki jak pod koło gumowy czy z pianki z tyłu ma rowek jak by na jakiś pręt i za cholerę nie wiem skąd wypadł rozebrałem ponownie nadkole ale też nie bardzo znalazłem miejsce gdzie by mógł go wpasować prosił bym o pomoc gdzie to cudo ma swoje miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś co przypomina klin taki jak pod koło gumowy czy z pianki z tyłu ma rowek jak by na jakiś pręt

moze jakieś zdjęcie; bedzie łatwiej stwierdzić co to jest...

może o to chodzi:

2257054571.jpg

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał2008 dzięki za odpowiedź jestem w pracy trudno mi coś teraz wysłać ale zupełnie nie tak wygląda do złudzenia jest podobne do klina który wkłada się pod koła żeby zabezpieczyć autu przed stoczeniem(może troszkę mniejszy) koloru czarnego, miękki z gumy lub pianki na tylnej ściance rowek jak na pręt na bocznej znaczek VW i dlatego jestem pewny że to z mojego :) jutro postaram się jakieś foto wkleić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem do kolegi/kolezanki,otóż z prawej strony zderzak przedni lekko wystaje, chciałbym go włożyć na swoje miejsce by zlewał się z błotnikiem. Nie widać tego gołym okiem,lecz ja to widzę..niestety. Zauważyłem,że są tam dziurki(w tym zzderzaku po boku. ) C zrobić by znów zlewał się z tym błotnikiem? Pomocy, bo mnie to drażni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mara43

witam, jestem nowy na Forum,mam passka B6(c3)rok 2006,1,9tdi Kombi i Problem ze zdjęciem przedniego zderzaka,niestety w wątkach nie znalazłem dobrego opisu zdjęcia zderzaka a tym bardziej zdjęć,czy ktoś mógłby mi być pomocny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, jestem nowy na Forum,mam passka B6(c3)rok 2006,1,9tdi Kombi i Problem ze zdjęciem przedniego zderzaka,niestety w wątkach nie znalazłem dobrego opisu zdjęcia zderzaka a tym bardziej zdjęć,czy ktoś mógłby mi być pomocny

poczytaj http://forum.vw-passat.pl/threads/106825-Instrukcja-Podlaczenie-spryskiwaczy-reflektorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20140601_152156.jpg

 

tak wyglada mniej wiecej dolna część mojego zbiorniczka na plyn .

mam pytanko czy ktos orientuje sie czy ten ow zbiorniczek na plyn sklada sie z 2 czesci tzn. ten dolny wiekszy ma dziore a ten gorny zakonczony jest jakby taka okragla rurka i ta rurka wlasnie wchodzi w otwor tego dolnego i na to jest zalozony oring ten czarny ,ktory widac na moim zdjeciu . tak przypuszcam poniewaz jak zdemontowalem nadkole to ta dolna czesc zbiorniczka byla o wiele nizej niz na zdjeciu i myslalem ze ten oring ma byc wyzej wiec go przesunolem wyzej ale wtedy cieklo bardziej .Pozniej wyczailem ,ze ta dolna czesc mozna wsunac w ta gorna wiec to z wyczuciem zrobilem ,nawalilem silikonu pomiedzy ten oring a gorna czesc i zostawilem na pol godziny .wczoraj bylo w uk dosc goraca wiec po pol godzinie wrocilem i bylo sucho wiec zaczolem skrecac ,zeszlo jakies pol godziny wiec dolalem plynu do pelna i po kolejnej godzince sprawdzilem i niestety cieknie takze zastanawiam sie czy to na bank tamtedy czy gdzies od strony zderzaka ,pod lampa tam gdzie niby ta pompka jest . czy ktos moze potwierdzic ,ze w cc bedzie taki sam zbiorniczek 5l jak w b6 i czy demontaż zderzaka bedzie taki sam bo lampy sa inne .

dzieki i pozdro

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić o zamieszczenie schematu z np. ETKI całości zderzaka przedniego wraz z nadkolami i osłonami plastikowymi pod komorą silnika oraz elementami wygłuszającymi (pianki, itp....jeśli tam są).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z montażem zderzaka po wymianie pompki. Prawa strona jest wysunięta do przodu. Lewej nie ruszałem. Śrubkami trafiam w otwory ale coś pręży i nie pozwala docisnąć zderzaka do końca. Wiecie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam zdejmowalem caly i zakladalem caly, pamietam ze tez spasowac nie moglem mimo ze niby wszystko bylo dobrze, metoda prob i bledow w koncu zaskoczyl a na pierwszy rzut oka wszedzie byl luz i nic nie blokowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Montaż banalnie prosty. Zderzak trzeba zakładać ''od góry''. Najpierw wchodzi w mocowania pod reflektorem, później w ślizg błotnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze jakieś zdjęcie; bedzie łatwiej stwierdzić co to jest...

może o to chodzi:

 

 

 

Panowie gdzie powinien znajdować się ten ślizg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie gdzie powinien znajdować się ten ślizg ?

 

na końcu zderzaka....

 

(źródło: http://dcvw.blogspot.com/2014/02/montaz-i-demontaz-zderzaka-przedniego.html)

186236579_7_644x461_zderzak-passat-b6-_rev001.jpg

IMG_20140224_172424.jpg

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czujniki parkowania mocno utrudniają demontaż zderzaka przód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy czujniki parkowania mocno utrudniają demontaż zderzaka przód?

nie, jedynie te z grila trzeba recznie wyjac z otworow, co jest banalnie proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie, jedynie te z grila trzeba recznie wyjac z otworow, co jest banalnie proste

 

A te czujniki w zderzaku to jak się trzymają? Chyba trzymają je jakieś przewody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest też instrukcja ze schematem http://www.justanswer.com/vw-volkswagen/2ubuq-replace-bi-xenon-drivers-headlight-2006-passat.html

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

http://dcvw.blogspot.co.uk/2014/02/montaz-i-demontaz-zderzaka-przedniego.html

Ta instrukcja zawiera błąd: 2 śruby (każda po jednej stronie) zderzaka znajdują się na skraju zderzaka od strony nadkoli.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez stone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znalazłem filmik ale po rusku daje rade:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności