Skocz do zawartości
Michał2008

Instukcja zdejmowania przedniego zderzaka...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć jak zdjąć cały przedni zderzak (wersja z bi-xenonami = spryskiwacze lamp) potrzebne jest mi to po to bo musze zmienić zbiornik płynu do spryskiwaczy bo przecieka, nie leje się z niego strumieniem lecz powoli kampie ale trzeba to zrobić. Za pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat juz gdzies byl,

 

na poczatku odkrec wszystkie sruby z gory (na pasie) pomijajac te od lamp, nastepnie grill ( 2 sruby z gory i 2 pod rejestracja) pozniej nadkole, nastepnie 2 sruby (10) na krawedzi zderzaka z blotnikiem. sruby sa od wewnatrz jedna nad druga, pozniej wysowasz zderzak mocnym szarpnieciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie!A co ze spryskiwaczami od xenonow?Zostają w nadwoziu?Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie!A co ze spryskiwaczami od xenonow?Zostają w nadwoziu?Dzięki z góry za pomoc.

jak dobrze pamietam na 99 procent pisali ze musisz sciagnac te plastiki bo reszta spryskiwaczy zostaje w nadwoziu zebys nie po urywal ich przy sciaganiu zderzaka

tu masz post a w nim plik i rysunek spryskiwaczy :)

 

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=848717#post848717

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed zdjęciem zderzaka zdejmij osłonę - część nadkola na kanale i będziesz widział zbiorniczek,

mi też ubywało płynu i wystarczyło założyć opaskę na wężyk który idzie od zbiorniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dobrze pamietam na 99 procent pisali ze musisz sciagnac te plastiki bo reszta spryskiwaczy zostaje w nadwoziu zebys nie po urywal ich przy sciaganiu zderzaka

 

No bzdury wypisujesz wierutne :/

 

Spryskiwacze czujniki instalacja jest ze zderzakiem w całości.

Jedynie odpiąć należy rurkę od spryskiwaczy przy pompce oraz z drugie strony jest gniazdo/wtyka jak z czujnikami to 2 pod lewą podłużnica za chłodnica.

 

Dobrze jest zdejmować przedni zderzak we dwóch, no samemu też się da ale dużo uwagi trzeba poświęcić by nic nie zarysować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś z kolegów jak zdjąć same zaślepki spryskiwaczy w zderzaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wie ktoś z kolegów jak zdjąć same zaślepki spryskiwaczy w zderzaku?

 

Musisz złapac jak się wysuną w czasie spryskiwania. Jak będziesz miał w dłoni zaślepkę to ona trzyma się na 2 zaczepy od dołu.

Nie da się tego nie wyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Prościej podważyć i pociągnąć wyjadą nieco i wyciągamy sprawdzone ;)

 

---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:14 ----------

 

dodam tylko ,że przy zdejmowaniu przedniego zderzaka trzeba powypinać po odciągnięciu go nieco wiązkę kabli od oświetlenia u mnie szły od lewej kierowcy strony przez tablicę do prawej na halogen i kierunek ,lampy zostają na miejscu i tak jak koledzy pisali wcześniej potrzeba druga osoba,żałuje że nie cykałem fotek przy ściąganiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zdjąć zderzak to odkręcasz 6 śrub co są od grilla później śruby od spodu wkoło zderzaka a następnie musisz się dostać za nadkole przednie i tam są jeszcze w nakrętki "6" do odkręcenia.

wyciągasz zderzak i możesz odpiąć spryskiwacze i przewody.

 

Ja tak robiłem

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy jest możliwość dostania schematu jak się zdejmuję tylni zderzak ? albo czy jest możliwość podpięcia czujników bez zdejmowania zderzaka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wątek o zdejmowaniu tylnego zderzaka w B6...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest wątek o zdejmowaniu tylnego zderzaka w B6...

a można wiedzieć gdzie ?

 

---------- Post added at 11:04 ---------- Previous post was at 11:03 ----------

 

ok mam już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z prawej strony potrzebny jest długi klucz nasadowy do odkręcenia śrub 10 ,ja sie tak uziemiłem musiałem skręcać zpowrotem i do sklepu po kluczyk potem już poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz mat

Witam, jestem nowym użytkownikiem na forum. Poszukuje informacji o dostępności i cenie dolnej listwy wykończeniowej na przedni zderzaku w passacie 2010. Żona uszkodziła i muszę wymienić. W ASO pewnie będzie okrutnie drogo. Podpowiecie Koledzy gdzie tego szukać. Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dziś miałem małą przygodę lekko stuknąłem przednim zderzakiem niema prawie wcale śladu ale chyba wyskoczył z jakichś zaczepów z lewej strony (tak jak kończy się reflektor) bo brzydko odstaje moje pytanie czy muszę odkręcić nadkole i lampę bo tam na końcu chyba jest jakiś uchwyt który trzyma ten koniec zderzaka prosił bym o podpowiedź jak to naprawić i co potrzebuje (narzędzia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to 10 z przedłużką,a nadkole musisz odkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności