Skocz do zawartości
kolo_46

jaki radioodtwarzacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić radioodtwarzacz do swojego paska b5. W związku z tym mam pytanie: czy seryjne radyjko (np. model gamma) daje radę. Chodzi przede wszystkim o jakość dźwięku (martwi mnie trochę moc 4x20 - czy to nie za mało). Ewentualnie jaki radioodtwarzacz polecacie, tylko taki żeby dobrze się komponował z oświetleniem wnętrza (niebieski wyświetlacz, czerwone przyciski) i oczywiście dobrze grał. Zakres cen 500-1000 zł., może być troszkę więcej ale nie za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci z własnego doświadczenia. Kiedyś bawiłem się w car audio, ale obecna sytuacja trochę zweryfikowała moje plany. Przez jakiś czas miałem w Pasku Pionka serii 7 a potem 5. Grało fajnie, ale były to radia na kieszeń (po kilku kradzieżach musiałem zastosować takie rozwiązanie). Jednak było to męczące i przesiadłem się na Gammę. I powiem Ci że nie jest źle. Jedyne co mam "ponad program" to aktywny subik w bagażniku.

 

Reasumując, do normalnego słuchania bez wyskoków nadaje się bardzo dobrze.

 

Pozdrowionka.

Edytowane przez Megster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Kenwooda. Wyzsze modele jako jedyne maja realną moc RMS - 30W. Konkurencja ma ok. 10% mniej.

 

Sam zakupiłem niedawno KDC-BT8141U z zestawem głośnomówiącym (720zł).

Jest tez tańsza wersja bez modułu.

 

Baaardzo polecam.

 

PS. Zdecydowanie odradzam fabryczne radio. Chyba że pod wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobek1

Cześc

ja mam u siebie CD Pionner chyba to jest model DEH 2900MP 50Wx4 ma takie samo podświetlenie jak VW i daje naprawdę bardzo dobrze,odtwarza MP3 i MP4 oraz normalne CD.Ja za nowe dwa lata temu dałem ok.400 zł.Polecam

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak BOBEK1 polecam Pioneera. Już od paru lat używam tylko tej marki jeśli chodzi o radia samochodowe. To jest już moje czwarte http://www.pioneer.pl/pl/products/archive/DEH-30MP/index.html Kupilem je póltora roku temu zaplacilem jakieś 700 zl troszke drogo ale warto. Jeśli znajdziesz takie to polecam, jest zajefakenbiste :D Teraz będzie o wiele tańsze.

BOBEK1 ma racje co do podświetlenia tych radji, pare modeli wygląda tak jakby byly zrobione pod Passata. Sam zobacz:

http://www.pioneer.pl/pl/products/archive/DEH-2000MPB/index.html

http://www.pioneer.pl/pl/products/25/121/61/DEH-1100MPB/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni model pioneera kolorystycznie rzeczywiście jakby robiony pod vw, cena też przyjemna... gdyby jeszcze miał wejście USB już dziś biegłbym do sklepu :)

 

---------- Post added at 22:59 ---------- Previous post was at 17:09 ----------

 

A co sądzicie o radiach sony, np

http://www.allegro.pl/item588659722_sony_cdx_gt929_cdx_gt929u_mp3_wma_cd_aux_pilot.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zamierzam kupić radioodtwarzacz do swojego paska b5. W związku z tym mam pytanie: czy seryjne radyjko (np. model gamma) daje radę. Chodzi przede wszystkim o jakość dźwięku (martwi mnie trochę moc 4x20 - czy to nie za mało). Ewentualnie jaki radioodtwarzacz polecacie, tylko taki żeby dobrze się komponował z oświetleniem wnętrza (niebieski wyświetlacz, czerwone przyciski) i oczywiście dobrze grał. Zakres cen 500-1000 zł., może być troszkę więcej ale nie za dużo.

 

 

Jeśli w tej cenie, to ja proponuję:

 

Opcja nr 1:

Wspomniany przez Ciebie radioodtwarzacz VW Gamma + oryginalny wzmacniacz VW Nokia z osobnym sterownikiem DSP, np. ten: http://tiny.pl/bk2l

 

Opcja nr 2:

Radioodtwarzacz VW Delta 2 DIN, np. ta: http://tiny.pl/bk2p + wzmacniacz/DSP VW Nokia lub Harman/Becker.

 

Dlaczego?

 

- mieścisz się w zakładanych kosztach,

- są to oryginalne komponenty VW, a więc idealnie pasują wyglądem do wnętrza auta,

- są nieatrakcyjne dla złodziei,

- instalacja typu plug&play,

- moim skromnym zdaniem seryjne głośniki pod oryginalnym wzmacniaczem VW grają naprawdę nieźle. Zaryzykuję wręcz stwierdzenie, że do 1000 zł nie uda Ci się kupić zestawu, który zagra równie dobrze. Naturalnie, zawsze da się "poprawić fabrykę" instalując wysokiej jakości głośniki, wzmacniacz, okablowanie, wytłumienie drzwi itd. ale to już jest pułap od 2500 zł w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jeszcze jedną alternatywę: http://www.allegro.pl/item587990477_rhapsody_vw.html

Oryginalny odtwarzacz VW CD Rhapsody 1 DIN. Na początek koszt niecałych 4 stówek, potem dokładasz kolejne 4 stówki na wzmacniacz/sterownik DSP/kabel i masz muzę na piątkę z plusem!! No chyba, że priorytetem ma być MP3, no i podoba Ci się wygląd niefirmowych odtwarzaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. każda nawet najtańsza alpina będzie lepsza od pioneera z górnej półki czy soniacza. ale cena również będzie wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Delta 2 też myślałem, fajnie wygląda, wiadomo pod względem podświetlenia pasuje idealnie, ma procesor dźwięku ale trochę martwi mnie ta moc 2x20, nie jestem pewny czy będzie dawać radę, czy jakość dźwięku będzie dobra. Słyszałem opinie, że żadne seryjne radio nie może się równać z nawet średniej klasy firmowym. Poza tym nie będzie czytać plików mp3 (chociaż to jestem w stanie przeżyć:)). W poprzednim samochodzie miałem radio z wejściem USB, genialna sprawa, wówczas nawet nie musi czytać mp3 więc fajnie by było mieć radio z taką opcją...

Po pierwszych odpowiedziach byłem praktycznie zdecydowany na radio nievolkswagenowskie teraz znowu się waham.

Hevi a Ty zajmowałeś się kiedyś car audio? Interesuje mnie czy nagłośnienie w aucie ma dla Ciebie znaczenie czy tylko "ma grać i nie sprawiać problemów"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem opinie, że żadne seryjne radio nie może się równać z nawet średniej klasy firmowym.

 

W podawaniu wydumanych osiągów to faktycznie seryjne nie mają szans ;-)

Żadne radio nie ma więcej niż kilkanaście watów mocy.

Ale zawsze można podać szczytową i mamy dumne 4x50W na pudełku.

 

Jak chcesz coś co wygląda jak seria, a jest nieporównywalnie lepsze, to poszukaj coś z Beckera.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hevi a Ty zajmowałeś się kiedyś car audio? Interesuje mnie czy nagłośnienie w aucie ma dla Ciebie znaczenie czy tylko "ma grać i nie sprawiać problemów"...

 

Witaj!

 

"Zajmowałem się" to zdecydowanie za dużo powiedziane, ale jedyne, co postanowiłem poprawić w moim aucie, to właśnie car-audio. Poszedłem dokładnie tę samą drogą, którą Ci proponuję. Seryjnie miałem nawigację MFD z końcówką mocy 4x20 W, która gra poprawnie, ale bez rewelacji. Podejrzewam, że Delta czy Rhapsody grają dokładnie tak samo. Dlatego po jakimś czasie znalazłem na allegro i dokupiłem oryginalny wzmacniacz VW Harmana/Beckera i uwierz mi, że gra to teraz naprawdę dobrze. Ja osobiście byłem szczerze zaskoczony, że aż taki efekt udało się osiągnąć nie wymieniając seryjnych głośników na inne. Ponadto oryginalne wzmacniacze posiadają procesor dźwięku, który może być sterowany z poziomu radia (np. Delta 2 DIN, navi MFD lub MCD) lub poprzez dodatkowy sterownik (tak, jak w aukcji, do której podałem Ci link), który też posiada kilka ciekawych funkcji (imitacja scen dźwiękowych, pozycjonowanie dźwięku na kierowcę).

 

Podzielam zdanie kolegi 0x7B3: żadne radio z wbudowaną końcówką mocy nie wygeneruje Ci 4x50W. Tym się w żadnym wypadku nie sugeruj.

 

Kwestia samego brzmienia jest bardzo indywidualna, każdemu podoba się co innego. Ja uważam, że seryjne radia VW grają całkiem przyzwoicie. Jeśli szukasz czegoś, co naprawdę dobrze gra, a wygląda jak seria, znowu muszę przyznać rację koledze 0x7B3, szukaj Beckera.

 

Ja przerobiłem w swoim 12-letnim stażu za kółkiem kilkanaście różnych odtwarzaczy w kilku samochodach i to co gra mi teraz w Passacie jest zdecydowanie najlepszym zestawem, jaki dotychczas miałem.

 

Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem "bajeranckiego" wyglądu tych wszystkich JVC, Pioneerów, Sony itd. z milionem kolorów na wyświetlaczach, coraz to bardziej wymyśnymi kształtami paneli i pikającymi przyciskami - ale to ponownie kwestia gustu.

 

Co do MP3, USB itd. MP3 jest niczym innym, jak formatem pozwalającym skompresować plik kosztem jego JAKOŚCI. Więc moim skromnym zdaniem albo stawiamy na jakość i oryginalną ścieżkę dźwiękową - czyli odtwarzacz CD, albo kosztem jakości preferujemy większą liczbę utworów na jednej płycie - wtedy MP3.

 

Zwróć uwagę na profesjonalne odtwarzacze Denona, Rockford-Fosgate, Nakamichi, czy nawet Pioneera dedykowane dla audiofili i zawodników car-audio. Wszystkie one wyposażone są w odtwarzacz CD, żadnego MP3!! Ponadto wszystkie to tzw. decki, czyli nie posiadają własnych końcówek mocy. A z wyglądu są 2x skromniejsze od seryjnych radyjek VW ;).

Edytowane przez hevi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obliczyłem koszty i wyszło tak: Delta 2 to koszt około 1100 zł (radio, wzmacniacz, ramka) + montaż a Gamma około 1200 zł (radio, wzmacniacz, procesor i ramka). Koszt znacznie podnosi ramka, którą musiałbym wymienić (na allegro kosztuje około 300 zł). Delta 2 trochę lepiej wygląda i z tego co się orientuję ma wbudowany procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Delta 2 trochę lepiej wygląda i z tego co się orientuję ma wbudowany procesor.

 

Delta ma jedynie wbudowany sterownik DSP. Na aukcji podana jest nieprawdziwa informacja. Sam procesor jest integralną częścią wzmacniacza.

 

Nie wiem niestety jednej rzeczy: czy dedykowany do Delty wzmacniacz to model o numerze 1J0 035 456 (wydaje mi się, że tak), czy podobnie, jak do navi MFD i MCD 1J0 035 456 A? Ten pierwszy jest powszechnie dostępny na Allegro za 50 zł, ten drugi pojawia się już rzadziej i kosztuje ok. 200 zł. Może wypowie się ktoś lepiej zorientowany ode mnie.

 

W każdym razie, jeśli to ten pierwszy, to mam taki sprawny w garażu i mogę Ci go przesłać za darmo, po kosztach przesyłki. Jeśli to ten drugi, będziesz musiał troszkę poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc gdyby to był rzeczywiście ten pierwszy model wzmacniacza i byłbyś skłonny mi go przesłać pozostałyby mi do zakupienia tylko radio i ramka z szufladą, wyszłoby około 700 zł. Nie mogę znaleźć tych wzmacniaczy na allegro, pokazuje mi tylko jeden z osobnym sterownikiem DSP za 450 zł.

I mówisz, że taki zestaw daje radę i warto zainwestować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc gdyby to był rzeczywiście ten pierwszy model wzmacniacza i byłbyś skłonny mi go przesłać pozostałyby mi do zakupienia tylko radio i ramka z szufladą, wyszłoby około 700 zł. Nie mogę znaleźć tych wzmacniaczy na allegro, pokazuje mi tylko jeden z osobnym sterownikiem DSP za 450 zł.

I mówisz, że taki zestaw daje radę i warto zainwestować...

 

Koszty przypuszczalnie będą wyglądać tak:

1. Radio Delta: 320 zł + 15 zł przesyłka: http://tiny.pl/b8c6

2. Wzmacniacz Nokia: 0 zł + 15 zł przesyłka (jesli ten model pasuje): http://tiny.pl/b8cv

3. Ramka 2 DIN + kosz: 290 zł + przesyłka

4. Kabel DSP - Delta: 180 zł + przesyłka

 

Czyli razem ok.: 850 zł + montaż

 

Czy warto zainwestować? Moim zdaniem warto, ale jak już się miałeś okazję przekonać, zdania są podzielone, a gusty różne. Najważniejsze jest, czy brzmienie zestawu Ci odpowiada, czy nie, reszta ma znaczenie drugorzędne.

 

Idealnie byłoby, gdybyś mógł posłuchać nieseryjnego radia, w cenie, którą podałeś, tylko nie w sklepie, bo tam brzmienie będzie zupełnie inne, niż w samochodzie, a następnie posłuchać, jak gra seryjna Gamma czy Delta. Nie spiesz się z zakupem, tylko podejdź do tego na spokojnie. Na Forum jest trochę osób z Twojego miasta, co jakiś czas spotyka się ekipa w Rzeszowie: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=43607

Jestem pewien, że wśród nich znajdzie się ktoś i z seryjnym i z nie-seryjnym radiem.

 

Jeśli zdecydujesz się na seryjne, to proponuję, żebyś podzielił to sobie na etapy: najpierw radio + ramka, podłącz, zobacz, jak gra - być może efekt Cię zadowoli na tym etapie, a następnie inwestycja we wzmacniacz i kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, masz rację, nie ma się co napalać. Najpierw poszukam kogoś z seryjnym radyjkiem w okolicy, posłucham i zdecyduję czy mi odpowiada. Nie sztuka wywalić kasę a potem żałować... W każdym bądź razie dzięki hevi oraz pozostałym, którzy wypowiedzieli się w tej sprawie za wszystkie rady :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piteros

No przyznam się że zainteresował mnie temat orginalnego radia w passacie B5.

 

Koszty przypuszczalnie będą wyglądać tak:

1. Radio Delta: 320 zł + 15 zł przesyłka: http://tiny.pl/b8c6

2. Wzmacniacz Nokia: 0 zł + 15 zł przesyłka (jesli ten model pasuje): http://tiny.pl/b8cv

3. Ramka 2 DIN + kosz: 290 zł + przesyłka

4. Kabel DSP - Delta: 180 zł + przesyłka

 

Co do tego zestawu da się jeszcze dodać sterowanie na kierownicy? Domyślam się ze koszt jest spory bo i kierownica nowa i poduszkę tez trzeba dać inna. Jakie to koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro prawde Ci powie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piteros

Zgadzam się że na allegro znajdę ceny. Ja pytam raczej w kwestii co potrzeba... czy jakieś potrzebne jeszcze kable, jakiś moduł etc. etc. żeby to wszystko podpiąć razem. Pytam bo się nie znam a chciałbym miedz jakaś wiedzę zanim zacznę się tym poważniej interesować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności