Skocz do zawartości
Gość Robert83

Wymiana oleju w skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robert83

Mam pytano. czy wymieniaci olej w skrzyni biegów (ręcznej). Bo w ksiązce pisze że się nie wymienia. Ale mi ostatnio biegi ciężej wchodzą i mam wrażenie żę dopuki olej w skrzyni jest nie rozgrzany to lewarek działa lepiej. a jak się potłukę troche po mieście to czasem wcale nie mogę jedynki wrzucic, i pomaga dopiero mała przegazówka, gdy w trakcie spadania obrotów udaje mi się zapiąc bieg. Dlatego mysle nad nalaniem nowego oleu do skrzynki. Czy słusznie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy słusznie

Nie zaszkodzi

Bo w ksiązce pisze że się nie wymienia

Tak pisze ale zmienić można,nic się nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim pasku wyminilem i zdecydowanie odczulem poprawe. Biegu lepiej wchodza przestaly haczyc no i wsteczy juz nie zgrzyta.

Olej fabryczny, ktory zlelem wygladal jak zmeczony plynny towot, a jaki niedobry w smaku :587: :D:D:D

 

Zalalem do skrzynki nowiutkiego polsyntetyka i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też po rozgrzaniu ciężej wchodziła 1 i 2 oraz zgrzytalo przy włączaniu wstecznego - po wymianie oleju poprawiło się- może nie idealnie ale dużo lepiej.

Stary olej był czysty ale tak na oko dosyć rzadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raffo

a ile litrów oleju wchodzi do skrzyni??

chce wymienić u siebie, ale nie wiem ile litrów kupić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie weszly 2 litry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert83, pełen syntetyk 75W90. 2 litry wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a firma takiego oleju jaka jest polecana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niedawno wlałem Mobil Mobilube SHC 75W90 pełen syntetyk. Najważniejsza jest norma GL4 żeby wiekowe skrzynie biegów dalej działały bez zgrzytania. Po wymianie biegi chodzą płynnie i nie haczą nawet po przejechaniu 100 kilometrowej trasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie bo ja mam tak ze jak zimne wszystko jeszcze to ladnie biegi chodza a jak sie olej juz rozgrzeje to juz zgrzyty sa z 3 na 4 z 2 na 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sie olej juz rozgrzeje to juz zgrzyty sa z 3 na 4 z 2 na 3

Jak Ci nisko sprzęgło nie łapie to pewnie synchronizatory popękane lub , zapomniałem fachowej nazwy, blaszki z kulką prowadzącą na kołach głównych rozsypane.

U mnie jak zgrzytało w innym aucie to niestety ale winny był źle złożony synchronizator, sam go składałem i trzeba było drugi raz rozbebeszać.

Obczaj sprzęgło i jak będzie okey to rozglądaj się za skrzynią.

 

A olej w skrzyni jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tak czytam i chyba źle zrobiłem wlewając do skrzyni olej ATF IID(czerwony do wspomagania i automatycznych skrzyń).I tu pytanie:czy nie zajade przez to skrzyni??Przelot auta wg licznika 301000, ile na prawdę to nie wiem.Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o skrzyni olej ATF IID

Wlałeś dextrona do manualnej skrzyni?

Co najwyżej się ładnie wypłucze skrzynia i może klekotać, zlej i nalej przekładniowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent podaje SAE 80 lub 75W90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75W90 półsyntetyk do zalania a ten płyn do automatu szybko out. Szkoda szukać póżniej skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.Tak myślalem że to bedzie lipa ale meches stwierdził że "Będzie Pan zadowolony" :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lebow olej w skrzyni może jest może nie ma jak wyciagnalem pół oś to nic nie cieklo ale stał na lewarku więc nie wiem

ale jestem już umówiony u mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności