Skocz do zawartości
Gość Mario777

[B6] Hamulec ręczny - Błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Po naprawie silniczka , w dalszym ciagu moze byc problem ze sterownikiem.najczesciej z koncowka b.czasem pomaga pare zabiegow z ustawieniami a czasem soft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po naprawie silniczka , w dalszym ciagu moze byc problem ze sterownikiem.najczesciej z koncowka b.czasem pomaga pare zabiegow z ustawieniami a czasem soft

 

Być może.... nie zaprzeczę i nie potwierdzę ale zaznaczę jeden fakt.

Po naprawie nie da się od razu usunąć błędów ze sterownika ponieważ on współpracuje z innymi sterownikami.

Po poskładaniu wszystkiego należy przejechać kilkaset metrów aby sterowniki mogły posprawdzać parametry. Wtedy pozwolą usunąć stare błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Jestem w odwiedzinach u rodziców i prawy zacisk humulca recznego nie chce mi puścić. Znajomy podpiął pod komputer i powiedział że jest za małe napiecie w tym silniczku. Mam takie pytanie czy w Siedlcach lub okolicy jest mechanik ktory to ogarnie i czy da sie kupic ta część?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem. Jestem w odwiedzinach u rodziców i prawy zacisk humulca recznego nie chce mi puścić. Znajomy podpiął pod komputer i powiedział że jest za małe napiecie w tym silniczku. Mam takie pytanie czy w Siedlcach lub okolicy jest mechanik ktory to ogarnie i czy da sie kupic ta część?

Miałem podobną sytuację-musisz wielokrotnie próbować zwolnić hamulec przyciskiem-ruszanie w tym wypadku nie przyniesie skutku. W końcu hamulec puści, ale pamiętaj, żeby do wymiany zacisku nie używać hamulca ręcznego.

Nowy zacisk z allegro to koszt ok. 400zł, przełoży go Tobie każdy mechanik, który ma komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem. Jestem w odwiedzinach u rodziców i prawy zacisk humulca recznego nie chce mi puścić. Znajomy podpiął pod komputer i powiedział że jest za małe napiecie w tym silniczku. Mam takie pytanie czy w Siedlcach lub okolicy jest mechanik ktory to ogarnie i czy da sie kupic ta część?

 

Zdejmij koło i odkręć silnik z przekładnią od zacisku, następnie ręcznie zwolnij zaciśnięte klocki używając do tego odpowiedniej wielkości bita i małej grzechotki (co tam masz do dyspozycji). Potem poskładaj i nie używaj ręcznego wrócisz do domu bez wydawania na kasy na hura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, wlasnie majstrujemy i zobaczymy czy damy rade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CAM00245.jpg tak wygląda silniczek, te "trybik"i są bardzo zniszczone i chyba dlatego nie dało rady odpuścić hamulca. Muszę wymienić silniczek czy da radę co innego zrobić z tymi "trybikami"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz to dziadostwo i zanurz na noc w nafcie. Potem delikatnie rozruszaj, jeśli Ci się uda tak to rozbujać aby nie było czuć że w łożyskach chrobocze to składaj. Jak nie to łożyska do wymiany lub cała przekładnia planetarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gdzie nabędę sam silniczek hamulca? Już 3 razy zmieniałem silniczek prawy i 2 razy lewy: za każdym razem sam silniczek się wysypał, ni innego i poszukuję z 2 na zapas przed dłuższą drogą, a zazwyczaj ciężko było znaleźć te silniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Gdzie nabędę sam silniczek hamulca? Już 3 razy zmieniałem silniczek prawy i 2 razy lewy: za każdym razem sam silniczek się wysypał, ni innego i poszukuję z 2 na zapas przed dłuższą drogą, a zazwyczaj ciężko było znaleźć te silniczki

 

http://allegro.pl/silniczek-elektryczny-zacisk-zaciski-passat-b6-oe-i4527021898.html chyba nawet ten sam gosc co kupowalem od niego, co prawda mam stary przysyla nowy i zacisk trzeba dac na stol zeby zalozyc adapter

 

Edit: sprawdzilem tak to gosc od ktorego bralem wiec moge polecic szybko konkretnie :)

Edytowane przez Orson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, cena "lepsza" niż jakbym zlecił usługę regeneracji z 2 letnią gwarancją, więc średni biznes :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wolisz ja mam auto w ciaglej eksploatacji wiec wysylanie zacisku i czekanie nie wchodzilo w gre, przelozone zalozone gra i hula wszystko a stare silniczki mocza sie w ropie i czekaja az sam je zregeneruje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tygodnika ,,motor'' wymiana przycisku kosztuje 1tys zł bbb9e662ac5995683bd804fe1746f512.jpg Haha!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ocochodzi:lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to do dzialu humor sie nadaje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio patrzyłem na ceny zacisków i są niestety tak wysokie.

Zacisk regenerowany TRW 950 zł, plus 400 zł kaucji którą zwracają po odesłaniu starego.

W ASO sam silniczek kosztuje 1400 zł.

Można kupić jeszcze coś tańszego, ale to będzie zysk na zacisku ok. 100 zł.

Skoro to takie śmieszne, to podajcie namiar gdzie można kupić zacisk tanio. Nie mówię tu o wysłaniu zacisku do regeneracji, czy naprawy starego we własnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro masz silnczki po ok 400 zł, cały zacisk tez?można kupić z 200 zł taniej niż napisales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 400-500 to są zaciski z wypustem na wtyczce.

Te bez wypustu są po 800-1000 zł.

Za 200-300 zł sprzedają usługę regeneracji w rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w artykule jest napisane "Typowa naprawa - wymiana przycisku - kosztuje ok. 1000zł"

 

I to mnie rozbawiło :) nie piszą nic o zacisku czy silniczkach, przekładniach.

 

Kosz nowego przycisku w benepol to 113zł więc robocizna wychodzi jakieś 900 zł !?

Za wyjęcie i włożenie przycisku w deskę to chyba lekka przesada nie sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności