Skocz do zawartości
Gość Mario777

[B6] Hamulec ręczny - Błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam takie pytanie: w B6 (2008) mojego teścia po wymianie silniczka zacisku ręczny chodzi OK, ale po naciśnięciu przycisku nie zapala mu się kontrolka zaciągniętego hamulca na desce rozdzielczej. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaadaptowałeś hamulec po wymianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche nie jarze co to znaczy zaadaptowales? W VCDS mam zaznaczone zainstalowany hamulec reczny i juz, i mi dzialal. A zaadaptowanie to wg. mnie dodadanie czegos nowego do istniejacego. Czy jest tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Chodzi o to aby zrobic adaptacje taka sama, jak po wymianie klockow.

Czyli reczny bedzie krecil od konca, do konca, aby poznac krancowe polozenia.

Tylko, ze jest male "ale" z tym, bo w B6 nie ma czujnika Halla w motorach recznego, wiec nie jest konieczne robienie tego.

Komputer nie uczy sie krancowych polozen. Tylko na zasadzie zwiekszonego oporu silniczka, wylacza prace owego.

 

Sprobuj kilka razy zaciagnac i spuscic hamulec reczny, moze to pomoze.

Jak nie to skan auta i powinno pokazac co jest, moze byc rownie dobrze przycisk walniety .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to aby zrobic adaptacje taka sama, jak po wymianie klockow.

Czyli reczny bedzie krecil od konca, do konca, aby poznac krancowe polozenia.

Tylko, ze jest male "ale" z tym, bo w B6 nie ma czujnika Halla w motorach recznego, wiec nie jest konieczne robienie tego.

Komputer nie uczy sie krancowych polozen. Tylko na zasadzie zwiekszonego oporu silniczka, wylacza prace owego.

 

Sprobuj kilka razy zaciagnac i spuscic hamulec reczny, moze to pomoze.

Jak nie to skan auta i powinno pokazac co jest, moze byc rownie dobrze przycisk walniety .

 

Zaciąganie ręcznego nic nie pomaga. W przycisku po zaciągnięciu pali się kontrolka. Nie pali się na desce rozdzielczej w zegarach. Poza tym wszystko działa OK. Skanowałem auto na błędy, nic nie wykazuje, wszystko gra.

Edytowane przez Mike2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe zimą już byś nie odjechał:) jak by woda naleciala i by zamarzło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ps. na razie po zapoznaniu się z 30 stronami tego wątku "obstawiałbym"zacieranie lewego silniczka być może na skutek pękniętej obudowy,ewentualnie zanieczyszczenie wtyku lub gniazda silniczka."

Po zdemontowaniu silniczków potwierdziły się przypuszczenia.Na obu obudowach w tym samym miejscu były pęknięcia.Zdecydowałem się na odesłanie obu silników do regeneracji w Sz-cin Zdroje-kontakt jak w stopce u kolegi-Weso.Dziś jestem po ich zamontowaniu w aucie- jest OK.Przed zamontowaniem przeczyszczono miejsce ułożenia oringów z utlenionego nalotu które posmarowano silikonem. Stan obudów przed i po jak na foto .DSCF6075.JPG

DSCF6055.JPG

DSCF6059.JPG

DSCF6073.jpg

DSCF6074.jpg

Edytowane przez ZBYSZEK66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zdemontowaniu silniczków potwierdziły się przypuszczenia.Na obu obudowach w tym samym miejscu były pęknięcia.Zdecydowałem się na odesłanie obu silników do regeneracji w Sz-cin Zdroje-kontakt jak w stopce u kolegi-Weso.Dziś jestem po ich zamontowaniu w aucie- jest OK.Przed zamontowaniem przeczyszczono miejsce ułożenia oringów z utlenionego nalotu które posmarowano silikonem. Stan obudów przed i po jak na foto .[ATTACH=CONFIG]124925[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]124926[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]124927[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]124928[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]124929[/ATTACH]

 

A nie mówiłem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie mówiłem ...

 

no u mnie jak wymieniali w aso nie widać żadnych pęknięć chętnie bym je sprzedał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chetnie kupilbym, nawet sama obudowe, bo mam peknieta w miejscu otworu na srube. Moja wina. Co ty na to wzlociq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie. Rok temu wysłałem do naprawy obudowę wraz z silniczkiem do pewnej osoby z Szczecina. Bardzo solidna i konkretna osoba. Zwrócił mi naprawiony zacisk w ciągu 48h i do tej pory nie miałem z nim problemów. Wczoraj po roku bezproblemowej jazdy znowu "wyskoczył" błąd hamulca ręcznego. Jadę zaraz do mechanika ale podejrzewam że to ta sama usterka co ostatnio (czyli pęknięta obudowa i silniczek do regeneracji - w najlepszej opcji ). Czy numer do Daniela ( jeżeli się nie myle ) jest taki sam ?? 607 ... 173 ?? Dzwoniłem ale nikt nie odbiera .... Proszę o pomoc ;-) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam pytanie. Rok temu wysłałem do naprawy obudowę wraz z silniczkiem do pewnej osoby z Szczecina. Bardzo solidna i konkretna osoba. Zwrócił mi naprawiony zacisk w ciągu 48h i do tej pory nie miałem z nim problemów. Wczoraj po roku bezproblemowej jazdy znowu "wyskoczył" błąd hamulca ręcznego. Jadę zaraz do mechanika ale podejrzewam że to ta sama usterka co ostatnio (czyli pęknięta obudowa i silniczek do regeneracji - w najlepszej opcji ). Czy numer do Daniela ( jeżeli się nie myle ) jest taki sam ?? 607 ... 173 ?? Dzwoniłem ale nikt nie odbiera .... Proszę o pomoc Pozdrawiam

tak aktualny:) dlugi weekend był:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ok dzięki. zaraz zadzwonię ;-) ..... nie odbiera

Edytowane przez bartoszkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, w czerwcu regenerowałem prawy zacisk i było wszystko. Ostatnio musiałem oddać do regeneracji też lewy i po zamontowaniu jest problem :/: Gdy włączę hamulec to pojawia się sygnał dźwiękowy, przekreślone P i migający wykrzyknik, po zwolnieniu hamulca błędy znikają. i Właśnie podczas zaciągania (tzn już po zaciągnięciu) słuchać jakieś jakby brzęczenie, nie wiem czym to jest spowodowane :padaka

 

 

Tutaj link do pliku dźwiękowego:

http://vocaroo.com/i/s1wkObenLEg4

 

 

Dodaję jeszcze błąd z VCDS'a

 

Adres 53: Hamulec postojowy Plik etykiet:

Oznaczenie elementu:

Komponent i/lub wersja:

Kodowanie:

Kod serwisu:

VCID: 55AA12C48590

Znaleziono 1 błąd:

 

02432 - napięcie zasilania lewego silnika hamulca postojowego (V282)

012 - usterka elektryczna w obwodzie - MIL zapalona

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 11111100

Priorytet błędu: 1

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 197

Przebieg: 162016 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2014.10.12

Czas: 14:54:39

 

Ramka zamrożona:

Napięcie: 13.66 V

Zliczanie: 86

Edytowane przez punktar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam maly problem który dziś sie objawił,

 

a mianowicie po zaciśnieciu ręcznego pojawiła sie dyskoteka. Autem oczywiście niemogłem ruszyć bo ręczny ciągle trzymał. Po podłączeniu do Viakena i usunięciu kilku błedów i serwisowym otwarciu i zamknięciu zacisków mogłem jechać. Tu krótki film co miałem sorki że film z kalkulatora:

 

a to błedy jakie wywaliło po podłaczeniu do kompa:

1.jpg

2.jpg

4.jpg

5.jpg

 

domyślam się że coś z prawym hamulcem gdyż nawet nie chciał zacisnąć się.

 

KOLEDZY DORADZICIE COŚ? Oczywiście musze zdjąć koło i zobaczyć obudowe oraz kable czy są całe. Jak jest zacisniety reczny i próbuje autem ruszyć auto idzie na ukos jakby tył prawy nie trzymał wogóle. Jakieś RADY ?

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego miałem ten sam problem ostatnio przycisk hamulca do wymiany plus regeneracja silniczków hamulców i adaptacja po tej operacji kontrolek tych nie zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko oddane do Daniela z Auto Serwis Zdroje. Czekam na auto. Jeszcze dziś passek ma 9 urodziny zafundowalem odrazu wymiane oleju i filtrów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z tymi kontrolkami od niedziałającego hamulca, silniczki są sprawne wszystko jest dobrze tylko te kontrolki przeszkadzają. Co może być przyczyną tego schitu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest opcja że jest walnięty przycisk hamulca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie przy przycisku tylko piszczy i kontrolki się świecą. Przynajmniej tak było u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności