Skocz do zawartości
zuse

OFERTA turbin do PASSATów z Tune-Up, rozne moce.

Rekomendowane odpowiedzi

Oto oferta turbin do 1,9 TDI firmy Tune-Up z Gdansk.

Turbiny w seryjnych obudowach i troszke wieksze.

 

Opis:

 

1. to seria...130KM;

2. troszke wieksza, bezpiecznie do 170KM, jej zaleta sa lekkie wirniki wiec dobrze sie zbiera z dolu, ale troszke kuleje z gory, swietna propozycja dla silnikow slabszych, albo mocna alternatywa dla ori dmuchawki;

3. troszke mocniejsza od "2", wieksze wirniki, wolniej z dolu sie zbiera ALE za to ladnie ciagnie gora. Oferta dla TIP TRONIC...nie meczy skrzyni. Na niej wyciagnelem 200KM i 410Nm;

4. DUUZA dmuchawka, narazie niepomierzona, szacujemy ok. 220KM i 430Nm.

 

Wszystkie dmuchawki sa P&P. Turbiny "2" i "3" sa identycznych gabarytow jak ori "1". Do dmuchawki "2" wystarczy seryjny dolot. Do "3" juz potrzebny FEMIC. "4"...madaFUCKER :634:

 

Turbiny na fotce NIE SA NA SPRZEDAZ bo sa uzywane. NIE podalem cen bo TO dzial TUNINGU a nie "sprzedam", a poza tym ja ich nie znam !! Pokazalem TYLKO mozliwosci jak podniesc moc i jaka przeszedl droge moj samochod. Wartosci "KM" sa moze i male...ALE zywotnosc jest istotna.

turbiny.JPG

Edytowane przez zuse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest do sprzedania ? Jak tak to działy pomyliłeś.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie na PW wyjasniło sie że to temat do dyskusji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te turbiny mają nowe graty w środku, po regeneracji, czy składane z używek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWE

 

Uzywane sa TYLKO: muszla zimna, karter i muszla ciepla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedną w swoim autku - opcja nr 2, może kiedyś wsadzi się nr 3 :)

 

2. w porównaniu do serii o wiele poprawia górny zakres obrotów, teraz czuć jest moc powyżej 3500 ... a wcześniej na serii tego nie było.

Edytowane przez Marios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nieśmiało spytam... Którą polecilibyście do AFNa??

Moja nieuchronnie zbliża się ku końcowi, a nie chciałbym przesadzić z możliwością silnika:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 lub 2 o ile podpasuje :) FMIC i wtedy spokojnie 160KM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuse jaki mniej więcej koszt turbiny numer 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszty...www.Tune-Up.pl

 

Dochodza mnie rozne pytania na PW. Ze jakis pan XXXX robi dmuchawki taniej.

 

INFORMUJE !!

 

Kupno samej dmuchawki to 30% sukcesu, 30% wstawienie, 30% wystrojenie softu, 10% nieobliczalny los !!

 

Kupiona "nowa" dmuchawka i wstawiona na 70% nic nie zmieni, 25% moze podniesie KM i Nm, 5% obnizy KM i Nm.

WAZNY JEST SOFT !!

Edytowane przez zuse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 lub 2 o ile podpasuje FMIC i wtedy spokojnie 160KM

a w jaki sposó2b mozna sprawdzic ilosc km

 

---------- Post added at 10:47 ---------- Previous post was at 10:42 ----------

 

czy jesli zapodam turbine przystosowana do 130 km to bedzie mocniejszy lepiej bedzie przyspieszal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w jaki sposó2b mozna sprawdzic ilosc km

 

---------- Post added at 10:47 ---------- Previous post was at 10:42 ----------

 

czy jesli zapodam turbine przystosowana do 130 km to bedzie mocniejszy lepiej bedzie przyspieszal.

 

mocy nie przybędzie bo dawka paliwa będzie taka sama ale turbina raz że że będzie mniej sie męczyła to dwa nie będzie juz puchła przy wyższych obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mocy nie przybędzie bo dawka paliwa będzie taka sama ale turbina raz że że będzie mniej sie męczyła to dwa nie będzie juz puchła przy wyższych obrotach

twoim zdaniem wyczuscic swoja za 400zl czy wymienic na taka od 130km za 700zl

raz mi weszla w tryb awaryjny przy predkosci 180 nagle moc sie skonczyla .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam włożoną od 130 i jest super auto lapiej ciągnie przy wyższych obrotach jeżeli masz pewną od 130 to kupuj i wkładaj zawsze potem możesz przeczyścić swoja i mieć w zapasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mocy nie przybędzie bo dawka paliwa będzie taka sama ale turbina raz że że będzie mniej sie męczyła to dwa nie będzie juz puchła przy wyższych obrotach

 

a co ma dawka paliwa do turbiny? mocy nie przybywa bo cisnienie graniczne pozostaje bez zmian - moze je po prostu szybciej osiagac, ale mocniej niz stara turbinka - nie dmuchnie.

 

twoim zdaniem wyczuscic swoja za 400zl czy wymienic na taka od 130km za 700zl

raz mi weszla w tryb awaryjny przy predkosci 180 nagle moc sie skonczyla .

 

wymieniaj na 130, sam przeszedlem ostatnio taki zabieg i moje odczucia sa takie, ze po prostu szybciej osiaga cisnienie graniczne i jednak z dolu lepiej sie zbiera, bo pozniej to juz tylko wisi na 2050 mbara.

dodatkowo tuner bedzie mial bezpieczniejsza prace nad modyfikacja Twojego auta.

 

pozdro

 

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak troche KM da....i to mozna latwo wytlumaczyc bo cisnienie cisnieniem ale to tylko jeden z parametrow jakie ma turbina a bardzo wazna jest jej wydajnosc.

Dla przykladu porownaj sobie moce jakie masz na GT17 a na GT22 przy 1.5 bar ;)

Bez korekty w sofcie poprawi Ci sie minimalnie zakres gornych obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jednak troche KM da....i to mozna latwo wytlumaczyc bo cisnienie cisnieniem ale to jeden z parametrow jakie ma turbina.

Dla przykladu porownaj sobie moce jakie masz na GT17 a na GT22 przy 1.5 bar

Bez korekty w sofcie poprawi Ci sie minimalnie zakres gornych obr

 

prosze jesli mozesz, rozwin temat, bo "to mozna latwo wytlumaczyc" :)

ja utrzymuje, ze bez ingerencji w program sterujacy takie zmiany sa minimalne, ale ciekawi mnie ten temat i chetnie cos poczytam.

 

pozdro

 

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze jesli mozesz, rozwin temat, bo "to mozna latwo wytlumaczyc"

 

przy takim samym cisnieniu doladowania wieksze turbo nadmucha wieksza ilosc powietrza przy mniejszej temp powietrza doladowanego. wszystko to skutek rozmiarow wejscia i wyjscia muszli obu stron, okreslane jako a/r oraz wirnikow. czyli cytujac zaprzala - wazny jest "flow"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N75, sensor ciśnienia doładowania i ecu są tam po to żeby dostosować ciśnienie doładowania do ciśnienia zadanego więc.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podniecacie sie wartoscia umowna jaka jest cisnienie doladowania...np wezmy pod uwage taki temat...wytarty walek rozrzadu, zawory sie nie otwieraja do konca. Cisnienie doladowania bedzie analogicznie wyzsze niz przy sprawnym motorze na tej samej suszarce (bo suszarka dmucha jak by w sciane). Czy bedzie mocniej?? :)

Albo wezmy rure fi 40 a fi 60 i ustawmy te same doladowanie....gdzie bedzie wiecej powietrza?

Mialem ATD ktore na sofcie wyplulo ok 149KM (mialo byc mocno), po pol roku wlasciciel zalozyl turbo hybrydke o wydajnosci mniej wiecej ARL. Bez jakiejkolwiek ingerencji w sofcie gora sie poprawila i chyba 7KM przybylo....

Tam gdzie seryjna suszarka nie miala wydajnosci wieksza nadal ma duza sprawnosc :)

Edytowane przez rob555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności