Skocz do zawartości
Jaśko

problem z odpaleniem B5 TDI 110KM AFN

Rekomendowane odpowiedzi

specjalista nie musisz być niech cię ktoś popchnie ale pociągnie przekręcasz zapłon wrzucasz 2 bieg wciskasz sprzęgło i jak nabierzesz prędkości to puszczasz i powinien zaskoczyć wtedy jeśli załapie za pierwszym razem to masz winowajce "rozrusznik"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałem na początek sprawdzenie czy da się w ogóle wał obrócić, ale w taki bezpieczny sposób. Nie rozpoczynałbym od odpalania na krawacie. Owszem można, ale warto najpierw sprawdzić czy silnikiem da się obrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
specjalista nie musisz być niech cię ktoś popchnie ale pociągnie przekręcasz zapłon wrzucasz 2 bieg wciskasz sprzęgło i jak nabierzesz prędkości to puszczasz i powinien zaskoczyć wtedy jeśli załapie za pierwszym razem to masz winowajce "rozrusznik"

 

z tego co słyszałem to chyba trochę ryzykowne mógłby pasek szczelić, chyba że się mylę.

 

Problem rozwiązany winowajca to akumulator widocznie brał bardzo dużo prądu jak podpinałem się kablami, wymontowałem i zamontowałem inny i odpalił bez problemu, od razu pojechałem i kopiłem nowy i wszystko wróciło do normy:) dzięki wszystkim za zainteresowanie i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Mam mały problem, mam nadzieje, ze pomozecie :)

Jest klopot z zabezpieczeniem przed kradzieza samochodu, nie chce w ogole odbic. Wczesniej jak je sie naciskalo bo bylo slychac ,,pstryk" i bylo okej. Probowalem czyms ostrym przycisnac ale nic z tego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co nie chce odbić ?jakie zabezpieczenie ?zwykły pstryczek (odcięcie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko dziala, te zabezpieczenie lekko sie wyrwalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyszły mrozy no i pojawia się znowu nietypowy problem w moim b5 1.9 tdi afn. Mogą być największe mrozy i pali mi od strzała ale co jakiś czas jest tak, że po odpaleniu chodzi z 5 sekund i gaśnie. Jak zgaśnie dalej kręci jak szalony ale nie chce odpalić i mruga mi kontrolka abs'u. Gdy już załapie za którymś tam razem to na początku chodzi nie na wszystkich cylindrach telepie nim i po chwili wskakuje na wszystkie 4. Objaw ten występuje tylko gdy temperatura spada ok -6 i niżej i przy pierwszym rozruchu auta po dłuższym postoju ( więcej niż 12h ). Świece, aku i wszystkie tego typu przygotowawcze rzeczy do zimy są w porządku. Co raz bardziej myślę że sprawę psuje mi immo ale na vagu nie pokazuje mi błędów. Może ktoś coś podobnego przerabiał i podzieli się informacjami. Przeszukałem całe forum i objawów tego typu nie znalazłem.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podobny problem w silniku 1.9D 1Y. Wymiana kostki stacyjki załatwiła problem.

 

---------- Dodano o 12:36 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:33 ----------

 

Co raz bardziej myślę że sprawę psuje mi immo

 

Jedź do jakiegoś szpeca i odłączcie immo. Zobaczysz czy jest poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Isice mam dokładnie ten sam problem w tym samym silniku (zapala od strzała i po ok 4 sec. gaśnie, potem zapala po wielu próbach odpalenia w końcu zapala jakby na 3 gary i dzieje się tak tylko przy temp. ok. -6st.C i niżej) czyli to samo. Jak kolego dojdziesz co jest przyczyną tego stanu to napisz , a jak mi się uda wcześniej to ustalić też dam znać...

Edytowane przez kot_ik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego Isice mam dokładnie ten sam problem w tym samym silniku (zapala od strzała i po ok 4 sec. gaśnie, potem zapala po wielu próbach odpalenia w końcu zapala jakby na 3 gary i dzieje się tak tylko przy temp. ok. -6st.C i niżej) czyli to samo. Jak kolego dojdziesz co jest przyczyną tego stanu to napisz , a jak mi się uda wcześniej to ustalić też dam znać...

 

Sprawdź układ paliwowy. Wygląda na to, że na mrozie zapowietrza się, odpali na tym co ma w pompie i gaśnie. Później musisz kręcić aż się odpowietrzy.

Sprawdź w okolicy filtra paliwa, zaworek podgrzewacza( powrót z pompy wtryskowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukałem ale nie znalazłem sytuacji stricte podobnej do mojej ..

 

 

Dzisiaj podjechałem do sklepu, auto zgasiłem, po paru minutach odpalił bez problemu (jak zawsze). Ruszyłem z buta i .. zgasł przy 3k obrotów ..

 

Próbowałem go odpalić, ale zero reakcji. Rozrusznik kręci (około 300obr/min). Paliwo sprawdziłem - dochodzi do wtrysków. Dalej nie mam koncepcji, co to może być .. Zapowietrzył się.. ?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak kiedys mialem... Na plaku odpal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd nie przeskoczył czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szefol84

Miałem podobnie tyle że w innym aucie raczej bym poszedł w stronę elektroniki czyli immobilisera, ale to mało prawdopodobne by się tak nagle wysypał. Pytanie a ile miałeś Paliwa w baku jeżeli mało a ruszyłeś wcześniej z buta mogło dojść do zapowietrzenia układu paliwowego i możesz mieć problem z odpaleniem dopóki nowa dawka paliwa nie przepłynie przez cały układ. Nic innego do głowy mi nie przychodzi jeżeli wszystko inne sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMMO - odpala i gaśnie, to nie to.

Zapowietrzenie - jest paliwo na wtryskach - to nie to.

Do sprawdzenia ustawienie rozrządu, nie pal na plaka bo się możesz zdziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności