Skocz do zawartości
daniel.wro

Czyszczenie oraz zasada działania turbiny ze zmienną geo. w AFN 110KM (Aktualizacja)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie. Wczoraj sie wziąłem i wyciągnąłem turbo z paska. Czyszczenie banał, ale wyciągnąć ją z tej ciasnoty to katastrofa no, ale udało sie ;) Turbo wyczyszczone i złożone. Powiedzcie mi czy zgubiłem uszczelkę turbo kolektor - wydechowy? Nie mogę znaleźć. Albo gdzies wsadziłem albo po prostu jej tam nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam uszczelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czeka mnie czyszczenie turbiny bo przeładowuje- zaworek n75 , dolot i kolektor wyczyszczony , nowy filtr powietrza- mam następujące pytanie...po dodaniu gazy czy na zimnym czy na ciepłym silniku na czas dodania gazy poleci "bąk" siwego dymu niezbyt gęstego ale da się zauważyć ,po czym dymienie ustępuje -nawet jeśli dalej utrzymujemy obroty......czy możliwe ,że to turbo puszcza bąka przez zawieszoną geometrię czy np. uszczelniacze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problemy z gryzącym dymem,po czyszczeniu minęło dymienie i śmierdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

wiele rzeczy zrobiłem w moim b5 mianowicie

-turbo nowe regenerowane

-wężyki podciśnienia nowe

-pompa vacum uszczelniona

-uszczelniony silnik

-n75 nowy oryginalny

 

 

Jakiś czas temu mechanik z nieznanego powodu wymontował obudowę filtra powietrza. To było około miesiąca, póltora temu. Od pi razy oko tego momentu samochód zamiast 7.5-7.9 w mieście (jestem mega eco driverem) zaczął palić 10-12 litrów. Dziś grzebiąc w aucie zauważyłem że przewód podciśnieniowy od turbo jest odłączony od obudowy filtra powietrza, a tam jest kruciec, więc powinien być podłączony.

 

Podłączyłem gada. Rozgrzałem silnik.

 

Jak osiągnął temp 90 stopni stałem na światłach przed s8 pierwszy. Dałem w palnik. To co zobaczyłem za mną przechodzi wszelkie pojęcie. Samochód który nigdy nie dymił zostawił za sobą czarną (nie szarą), czarną chmurę.

 

Przecjechałem chwile po autostradzie. Potem powtórzyłem na światłach wyczyn ostrego ruszania samochodem 1,9 tdi 110km. Chmura była dużo słabsza, tak powiedziałbym z 20 % pierwszej.

 

 

co się stało? czy ten przewód jest taki ważny?

czy teraz auto wróci do swojego spalania (niecałe 8 miasto- a to zimą było mierzone)

ktoś wytłumaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czasem auto poganiać żeby sadze które się nazbierają w wydechu wydmuchało ! skoro jesteś takim spokojnym kierowca to się niema co dziwić że kopci i turbo też za długo nie posłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy diesel puści dyma :D ,ale tak jak napisał Sławek jak chciałeś uprawiać PSJ to trzeba było wybrać inny silnik nie diesla ;)

Nikt nie wymaga od Ciebie szaleństwa ale przy bardzo spokojnej jeździe turbina długo nie pociągnie.

 

Jest czas ze jezdzi sie spokojnie po miescie ale jak da sie i jest trasa to zawsze deptam mojego paska , a dodam ze zawwsze po trasie polska - holandia - polska , skubaniec zbiera sie zajebiscie , po zamulce miejskiej lubi jak sie mu da ostro w pi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumieliśmy się

 

jestem eko driverem jak jadę trasę- stała prędkość, tempomat te sprawy

miasto też próbuje, aby skrzynia zmieniała biegi przy najniższych obrotach.

 

ale wiem jak działa diesel, co się dzieje z turbem, więc jak jestem przykładowo pierwszy na światłach to dam mu w dupe co jakiś czas do konca obrotów, turbinę chłodzę.

 

jeżdząc z odpiętym tym wężeykiem co napisałem wyżej, nie zauważyłem chmury dymu w takiej ilości, po podpięciu się pojawiła

 

pytanie jest

czy on jest taki ważny i czym skutkowała jazda bez podpiętego tego wężyka

 

czy ktos umie odpowiedzieć na to pytanie?

 

---------- Dodano o 20:48 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:47 ----------

 

nie zrozumieliśmy się

 

jestem eko driverem jak jadę trasę- stała prędkość, tempomat te sprawy

miasto też próbuje, aby skrzynia zmieniała biegi przy najniższych obrotach.

 

ale wiem jak działa diesel, co się dzieje z turbem, więc jak jestem przykładowo pierwszy na światłach to dam mu w dupe co jakiś czas do konca obrotów, turbinę chłodzę.

 

jeżdząc z odpiętym tym wężeykiem co napisałem wyżej, nie zauważyłem chmury dymu w takiej ilości, po podpięciu się pojawiła

 

pytanie jest

czy on jest taki ważny i czym skutkowała jazda bez podpiętego tego wężyka

 

czy ktos umie odpowiedzieć na to pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do PSJ to jest zabójstwo niestety :( ostatnio sporo jeżdżę po mieście tylko jakieś 3 miechy . Szczególnie odkąd mam gwinta przyzwyczajam się do niego i jeżdżę delikatnie pomalutku.. zabójstwo dla furaka :( wracając w pon ze spota regionalnego ścigałem się z mondeo nowym i to co zobaczyłem w lusterku to mnie przeraziło .... 2 , 3 ... i czarny dym powyżej 4k BUM i OGROMNA CZARNA CHMURA z tyłu aż mondeo zniknęło za nią hahaha i już nie kopci hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie autko najbardziej dymi jak dam mu porządnie gazu, oraz jak auto ma ciężko. ale z tego co zaobserwowałem to jeśli dajmy na to rozpędzam auto na 2 i robię to wolnym ruchem gazu to za mną jest praktycznie czysto. co może być tego przyczyną? dymi na czarno. do tej pory mocy mu nie brakowało, ale od jakiegoś czasu czuć tak przy 1800 obr, jakby turbo się przycinało po czym załączało. przed tym defektem też dymił.

co może być przyczyną? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisze jeszcze raz

1/auto nie dymiło nawet przy kick downie

2/mechanik zdemontował obudowe filtra powietrza, założył ją

3/spalanie wzrosło pojawiło się niewielkie lub średnie dymienie przy gazie w podłogę

4/zauważyłem odpowięty przewód podsićnienia od obudowy filtra powietrza

5/po podpięciu przewodu za pierwszym butem w ziemię chmura czarna wielkości stada słoni

6/przy każdym następnym ruszaniu chmura coraz mniejsza

7/aktualnie samochód znowu nie dymi

 

to streszczenie. moje pytanie jest dalej aktualne. za co dokładnie odpowiada ten przewód (przecież powietrze mógł sobie ciągnąć tyle że bez filtra powietrza) i dlaczego takie zachowania samochodu miały miejsce.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy jeszcze to napiszesz?? Poczytaj forum !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj z czyszczeniem

, wymienic na nowa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dajcie spokoj z czyszczeniem

, wymienic na nowa!

 

Jeśli jest sprawna,nie puszcza oleju,a tylko geometria zapieczona to jaki sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie ja mam inne pytanie. jestem laikiem. Miałem zamiar wyczyścić i zaślepić EGR, ale coś niepokojącego zauważyłem. Mianowicie wywala mi olej gdzieś przy turbinie. Można coś z tym zrobić ??

Pod tą rurą też widać plamy zabrudzone.

 

Foto:

https://www.dropbox.com/s/5icqywxrg3e9xxz/2013-07-03%2016.08.45.jpg

 

https://www.dropbox.com/s/5m2rcdplhue5i51/2013-07-03%2016.08.51.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mianowicie wywala mi olej gdzieś przy turbinie
to jest przewód idący od odmy,ja bym się tam chyba nie przejmował takim czymś,możesz umyć i spróbować uszczelnić jakim silikonem(tylko z miarem żeby jakiejś resztki turbina nie wciągnęła)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci to przeszkadza to odprowadź odmę wężem ogrodowym pod auto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle przeszkadza co raczej zmartwiło mnie, że może turbo do wymiany czy coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest po stronie zimnej więc ssie :) W sumie mam tak samo i to akurat olewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do usunięcia.

Edytowane przez cinek1987cinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności