Skocz do zawartości
daniel.wro

Czyszczenie oraz zasada działania turbiny ze zmienną geo. w AFN 110KM (Aktualizacja)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Artuj za info.No żeczywiście gwiżdże Ci jak szalona:p.Moja aż takich mocnych dzwięków nie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zawiozlem na regeneracje, niech sie dzieje wola.....,

dam znak jak zmontuje, czy cokolwiek z tego wyszlo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eszcze skąd wiecie kiedy trzeba zregenerowac turbinę, po czym to poznajecie. I jeszcze jedno pytanie cz y przy gazowaniu turbina powinna gwizdać?? z góry dzieki za info

Ogolnie turbo gwizdać powinno, oczywiście jeśli mówimy o turbinach III generacji na łożyskach ślizgowych. Czyli takie jakie są w naszych paskach. Wirnik osiąga ponad 100tyś. obr/min ślizgające powietrze po powierzchni łopatek strony zimnej tak świszczy.

Najprostrze oględziny to na słuch, jak przegazujesz na rozgrzanym silniku to turbo powinno wydać ladny gwizd (w jednych samochodach ciszej w innych głośniej, kwestja gdzie turbo się znajduje) i po zejściu silnika do jałowego spokojnie umilkąć. Jeśli złychać jakieś inne dzwięki przeprowadzić dalsze oględziny jak pisał kolega Atrur. Można jeszcze z VAG sprawdzić ciśnienie ładowania pod obciążeniem, musi być w miare równomierne w przedziale od 1800 do ok 4000 obr/min

 

e228e8a8786c01fcm.jpg

 

Tu jest screen z wykreu mojego doładowania przy przycinających sie kierownicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)po zejściu silnika do jałowego spokojnie umilkąć(...)

 

U mnie zdecydowanie nie milknie - po ok 2 minutach kiedy domknie się EGR i wzrasta temperatura gazów wylotowych, robi się z niej gwizdek.

 

Słuchowe sprawdzanie stanu turbiny, porównałbym do sprawdzania stanu bieżnika na oponach siedząc w kabinie. Wyjąć, oglądnąć i wszystko wiadomo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jak się zdjemie nogę z gazu i silnik zejdzie do jałowego wydaje taki lekki warkot, ma już poupalane łopatki strony gorącej. U ojca w golfie cichnie równomiernie i bez warkotu.

 

Słuchowe sprawdzanie stanu turbiny, porównałbym do sprawdzania stanu bieżnika na oponach siedząc w kabinie. Wyjąć, oglądnąć i wszystko wiadomo.

Jasne jest to pobieżne sprawdzenie, ale jeśli sie kupuje samochód i słyszysz że turbo już nie pracuje jak trzeba to się nie władujesz, albo zjedziesz z ceny na nowe. Tak jak napisałem jak mamy diesla i na słuch coś nie tak to wyciągnąc i sprawdzić dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie komus przyda, tak jak pisalem zregenerowalem turbine w ww zakladzie, zamontowalem i auto narazie jezdzi, bez problemy przyspiesza, zadnych gwizdow, ani swistow turbiny nie slychac, obserwuje zuzycie oleju...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro montuje turbo po regeneracji dam znac co i jak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Ogolnie turbo gwizdać powinno, oczywiście jeśli mówimy o turbinach III generacji na łożyskach ślizgowych. Czyli takie jakie są w naszych

 

A widziaales kiedys takie turbo na lozyskach kulowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A widziaales kiedys takie turbo na lozyskach kulowych?

I i II generacja była na tocznych, nie wiem czy kulkowych nigdy nie widziałem. Raczej bym obstawiał na igiełkowe.

Fragment książki Doładowanie silników Janusza Mysłowskiego

6c7800087c195675m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie są produkowane turbosprężarki na łożyskach tocznych ale do samochodów cywilnych nie słyszałem żeby były zakładane. tylko tuning. mniejsze opory toczenia przez co się wkręcają do wiekszych obrotów(możliwość uzyskania większego ciśnienia) od naszych standartowych lecz mają poważne wady: krótsza żywotność, większa masa wirnika przez co wieksza bezwładność czyli wieksza turbo dziura, takich turbin już się nie regeneruje ponieważ łożysko pracuje bezpośrednio z korpusem i wirnikiem. jak się wypracują to już złom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym momencie są produkowane turbosprężarki na łożyskach tocznych ale do samochodów cywilnych nie słyszałem żeby były zakładane

No ja też nie widziałem, jakoś tak wtraciłem niechcący do tematu. Właśnie przez duża masę toczne zostały zastąpione łożyskami ślizgowymi.

mniejsze opory toczenia przez co się wkręcają do wiekszych obrotów(możliwość uzyskania większego ciśnienia

Nie tylko opory, im większa prędkośc tym musi być mniejszy luz. Toczne łozyska dają mały luz przy małych oporach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem dzis logi na zregenerowanej turbinie i przy okazji wywalilo mi trzy bledy. Blad nr 2 jest logiczny bo mam rozpiety N18, ale blad nr 1 sugeruje rozpiecie zaworu N75, czyzby sie rozpinal w zasie jazdy? Patrzac na logi dynamiczne auto ma problem dopiero przy 3390obr/min (ciut za niskie cisnienia ladowania, o N75 zaniza), o co chodzi? N75 jest do dupy, czy cos z elektryka w aucie, prosze o sugestie??:confused: Czy blad nr 3 jest wynikiem bledu nr2?

 

1. P1549 17957

(Silnik/Kody błędów)

Zawór elektromagnetyczny N75 ograniczania ciśnienia doładowania. Przerwa lub zwarcie z masą.

 

2. P1441 17849

(Silnik/Kody błędów)

Zawór N18 recyrkulacji spalin. Przerwa lub zwarcie z masą.

 

3. P1550 17958

(Silnik/Kody błędów)

Ciśnienie doładowania. Różnica w regulacji.

LOG-01-003-008-011 11 maj 09.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zawór N75 podmień go z N18 jeśli możesz, albo z innego samochodu i nastepnym razem jak będziesz robił logi to zrób 3 grupy osobno dokładniejszy pomiar będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi, mam jeszcze nadzieje, ze wtyczka z N75 nie styka dobrze, albo cos rozpialem przy zakladaniu turbiny, bo juz kasy brak na nowy N75 :)

 

a jak twoja turbina traba? miales zakaladac w sobote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak twoja turbina traba? miales zakaladac w sobote

A jak narazie duzo nie przejechałem. Z tego co zauważyłem to pracuje ciszej, nie ma tego metalicznego jęku. Jak ładuje to wyjdzie na kompie, tylko musze kumpla przymusić zeby lapa porzyczył, bo mój rs232 nie posiada. Teraz przez te dwa tygodnie szukuje sie trasa na jakie 3tys km więc zobaczymy jak sie zachowa. Bedzie miała cięzko samochod z przyczepą po górach :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

traba to wrzuc tu Twoje logi jak zrobisz, zobaczymy co Ci wyszlo...

Ja wczoraj wypialem i wpialem wtyczke od N75 i bledy P1549 17957 i P1550 17958 poszly w las, mam nadziej ze juz nie wroca..

Zrobielm jeszcze na szybko logi, jest mala odchylka przy 3200obr/min, ale auto fajnie jezdzi...:D, chyba ze sugerujecie zmienic N75?

LOG-01-011-xxx-xxxa 11 maj 09.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj wypialem i wpialem wtyczke od N75 i bledy P1549 17957 i P1550 17958 poszly w las, mam nadziej ze juz nie wroca..

Ja bym tak zostawił. Dzis jak zdąrze to wrzuce, jak nie to dopiero za dwa tygodnie.

 

 

Własnie zrobiłem wieczorne pomiary, oto obiecany log. Dodam że turbo jest GT17 od AJM, a było VNT15.

Grupa 011 po wymianie.pdf

Edytowane przez traba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość isleño

Witam panowie,nie wiedziałem za bardzo gdzie napisać o moim problemie-myślę że tu będzie najlepiej.W lutym regenerowałem turbinę,prawie wszystko ładnie śmiga-prawie bo:

-jadąc na danym odcinku,w miejscu gdzie auto dochodziło do 180km/h obecnie dochodzi do 160-170km/h

-podczas energicznego przyspieszania mam odczucie jakby coś przerywało ten ciąg przyśpieszenia tzn:wskazówka obrotomierza cały czas idzie w górę ale jakby prędkość co jakiś czas nie rosła,można to porównać do tego jakby auto co jakiś czas jechało po lodzie i nie mogło oddać moc na koła,trwa to do momentu wrzucenia 5 biegu,potem już śmiga bez zarzutu.

 

I teraz moje pytanie.Czy jest to wina turbiny?Czy może innych części(intercooler,zawor N75,przepływomierz)?

Po prostu nie wiem czy jak pojadę do gościa to przyjmie mi to jako reklamację czy spławi mnie że niby coś innego padło.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zaczyna się kończyć sprzęgło?

Po zrobieniu turbiny dostał większego kopa i sprzęgło tego nie wytrzymuje, i zaczyna się ślizgać na wysokich obrotach.

Czasami tak bywa, że jedna zrobiona robota pociąga za sobą drugą. Ale to tylko takie moje rozmyślania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności