Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cieknie z punktu zaznaczonego na ZIELONO, tylko nie bardzo wiem co to jest i jak sie zabrac za naprawe ?

Moze ktos cos podpowie

Moze to wezyki przelewowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze to wezyki przelewowe?
Mariusz to na pewno nie wężyki bo;
Witam ponownie - weze wymienione a... paliwo jak kapalo tak kapie ;(

Nie mam pojecia z kad. Weze nowe i suche.

Nie widzę innej możliwości skoro nie leje się z wężyków przelewowych to jedyna możliwość spod wtryskiwaczy, masz walnięty pierścień uszczelnialący albo niedokręcony wtryskiwacz.

 

wtryskiwacz.th.jpg

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to pierścień to czasami pomaga rozgrzanie go nad np zwykłym palnikiem w piecyku do czerwoności i ponowne założenie, jeśli słabo dokręcony wtrysk to podkładkę ewentualnie kilka wg potrzeby pod śrubę mocującą. To takie domowe sposoby na szybko, najlepiej oczywiście wymienić ten pierścień na nowy. Nie wiem jak duża jest ta plama ropy pod samochodem. Ja jednak obstawiam że to sączy się z pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariusz to na pewno nie wężyki bo;

Na zdjeciu to chyba one sa zaznaczone. A ze mechanior wymienil, to nie znaczy ze wlasciwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się przyłączyć do tematu wycieku paliwa.

Mam passka takiego jak w opisie i zauważyłem, że pojawia sie wyciek z prawej strony czylo od pasażera mniej więcej przy kole. Najpierw myślałem, że to olej ale ubytku nie zauważyłem. W końcu sie że to ropa. No i pytanie czy to z jakiś węży czy inna przyczyna dodam, że rozrząd był robiony olej filtry wymienione no i co spalanie wydaje mi sie, że owiele za duże bo po mieście jak kręce do 2,5 tys obr to na 100km spalanie jest ok 11l.

Na biegu jałowym spalanie na fisie (fis1/2) 0.8-0.9 przy klimie 1.3-1.5l/h.

Po odebraniu od mechanika auta, które było na rozrządzie mówił, że rozrząd był troche przestawiony i ustawił go tak jak powinien być.

Proszę o odp skąd ten wyciek paliwa u mnie i co ewentualnie zrobić aby go wyeleminować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam wycieki z podgrzewacza paliwa [ mechanik mówił , że tak się to nazywa] zamontowane jest to na filtrze paliwa!! czy jest to możliwe ?? a jeśli tak to czy da się to naprawić , czy lepiej wymienić ?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o odp skąd ten wyciek paliwa u mnie i co ewentualnie zrobić aby go wyeleminować.
Jesli skorzystales z opcji szukaj i nie znalazles odpowiedzi, to niestety (a moze stety :) ) ale sam musisz blizej poznac passka i sie schylic pod niego i lookac.

 

Witam serdecznie mam wycieki z podgrzewacza paliwa [ mechanik mówił , że tak się to nazywa] zamontowane jest to na filtrze paliwa!! czy jest to możliwe ?? a jeśli tak to czy da się to naprawić , czy lepiej wymienić ?pozdrawiam

Moze brakuje ci zabezpieczenia? poz. 4.

Przechwytywanie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie mam wycieki z podgrzewacza paliwa [ mechanik mówił , że tak się to nazywa] zamontowane jest to na filtrze paliwa!! czy jest to możliwe ?? a jeśli tak to czy da się to naprawić , czy lepiej wymienić ?pozdrawiam
Moze brakuje ci zabezpieczenia? poz. 4.
Marcin ja bym stawiał na poz. 3 kpl. oringów no jeśli poz. nr. 4 jest na miejscu. ;) Dodam jeszcze stwierdzenie uważane przez niektórych za głupie a często używane na forum "bo ja tak miałem". Ale to jedyna rozsądna odpowiedź, która mi się nasuwa. Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze brakuje ci zabezpieczenia? poz. 4.
Dodam jeszcze stwierdzenie uważane przez niektórych za głupie a często używane na forum "bo ja tak miałem

tylko, że ten filtr nie jest przystosowany do podgrzewacza ;)

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=779085#post779085

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jechac do mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majcin masz rację mój filtr wygląda tak jak na twoim pdf jak czytam to może faktycznie nie chodzi o podgrzewacz tylko o chłodniczke paliwa w której znajduje się płyn chłodniczy tak jak widac to na twoim rysunku!!

 

 

 

 

Nie moim tylko GURAL'a :), użyłem tylko SZUKAJ'ki do znalezienia ;) /// Majcin

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko, że ten filtr nie jest przystosowany do podgrzewacza
Tak Majcin tylko ten zaworek i trzymająca zawleczka jego zaznaczony przez Jericho spełnia rolę podgrzewacza bo cofa podgrzane paliwo wężykami zwrotnymi do filtra paliwa. Dlatego jest mylnie zwanym przez mechaników podgrzewaczem. A kolega napisał
Witam serdecznie mam wycieki z podgrzewacza paliwa [ mechanik mówił , że tak się to nazywa] zamontowane jest to na filtrze paliwa!!
Stąd mój post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak Majcin tylko ten zaworek i trzymająca zawleczka jego zaznaczony przez Jericho spełnia rolę podgrzewacza bo cofa podgrzane paliwo wężykami zwrotnymi do filtra paliwa. Dlatego jest mylnie zwanym przez mechaników podgrzewaczem
Vag pokazuje temp paliwa. To gdzie ja mierzy?

 

tylko, że ten filtr nie jest przystosowany do podgrzewacza
Łoto chosi? :) :

Przechwytywanie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vag pokazuje temp paliwa. To gdzie ja mierzy?
Mariusz tutaj ;)

 

klz1276375528k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariusz tutaj
No faktycznie, przeciez do mojego filtra nie ida zadne kabelki ;). Ten czujnik jest na powrocie zamontowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łoto chosi? :

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)

Click image for larger version Name: Przechwytywanie.JPG Views: 1 Size: 28.1 KB ID: 31806

Jericho szukam czegoś takiego jak jest na twoim rysunku na filtrze paliwa [ bo już teraz nie wiem czy to podgrzewacz czy chłodniczka] pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Jako ze temat dotyczy wycieku paliwa to podłącze sie pod temat bo nie udało mi sie znalezsc odpowiedzi.

Czy ktos zna wymiary oringow zaworka w filtrze paliwa?

Czy obydwa maja jednakowe wymiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos zna wymiary oringow zaworka w filtrze paliwa?
Sprawdzenie tego organoleptycznie zajmie ci mniej niz 2 minuty. Przynajmniej bedziesz pewny, ze kupisz takie jakie masz, a nie takie jakie ktos inny napisze - zawsze sie moze pomylic ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzenie tego organoleptycznie zajmie ci mniej niz 2 minuty

NIby tak, ale zawsze dochodzi blad pomiaru ;) i pęcznienie gumy pod wpywem oleum a wymiary oryginalne z jakiegos manuala badz ETKI pewniejsze

Edytowane przez Sensor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od kilku dni mam problem z passatem. Silnik jak w opisie. Zauwazylem ostatnio spory wyciek oleju napedowego. na parkingu i w garazu mam wyrazne slady ze caly czas cos kapie. Dzisiaj korzystajac z kanalu zauwazylem ze caly spod jest mokry. Misa olejowa, cala ta belka pod spodem, skrzynia biegow. Ogolnie cala strona od kierowcy. Spod pompy vacum nie zauwazylem zeby sie lalo, filtr paliwa suchy z gory i z dolu. Nie mam pojecia gdzie jest wyciek. cala strona prawa(stojac na przeciw silnika) na dole jest mokra.

 

Czy ktos kiedys cos takiego przerabial??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności