Skocz do zawartości
Gość Malek25

check engine mała nieszczelnosc w układzie odpowietrzenia zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj u mechanika i nie za bardzo widział co jest przyczyną.

facet stwierdził że trzeba sprawdzać każdy element tego układu, ale to zajmie trochę czasu, porażka...

Malek25 a czy u Ciebie fochowcy coś znaleźli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie kontrolka sama zgasła a jak byłem w serwisie na wymianę szyby kazałem im to sprawdzić to powiedzieli ze teraz jest ok i tyle było gadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malek25

Witam ponownie

W zeszłym tygodniu odstawilem passka do machaniora podobno specjalisty, na usuniecie nieszczelnosci zbiornika. Praca zostala wykonana, co do zapłaty umowilem sie ze jak pojezdze okolo tygodnia to sie rozliczymy. W czwartek pojechalem do niego zaplacilem. W piatek rano żona jedzie do pracy kontrolka jest spowrotem co za pech. W poniedzialek passek jedzie spowrotem do niego wiec walka trwa nadal. On sam powiedzial ze to bedzie ciezka praca bo wczesniej wyjeli caly zbiornik zmienili wszystkie opaski, przed demontarzem zadnego sladu jakich kolwiek pocen sie złaczek. Ktos ma jakis pomysł. Wiem ze wczesniej juz pytalem ale moze jest opcja wyłaczenia tego gówna bo mowiac szczerze nikomu to nie jest potrzebne prosze o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna sprobowac wylaczyc system.pytanie czy chcesz naprawic, bo nie bedzi e kosztowalo 100zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malek25

Witam czy chce naprawic to jest wlasnie pytanie juz wladowalem w to gowno 600 zl i jade w poniedzialek z reklamacja wiec nie robi mi to wiekszej roznicy chociaz jesli system nie obowiazuje w UE to po co ma on działac jesli moge go wyłaczyc prosze o rade jak to zrobic pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malek25

Witam ponownie, walka dalej trwa auto 2 tydzien u machanika i zero pomyslu na znalezienie usterki. Wszystkie opaski zmienione. Prawde mowiac to i mi sie skonczyly pomysly co moze byc przyczyna tego bledu '' mala nieszczelnosc w ukladzie odpowietrzenia zbiornika''. Moze ktos z was ma jakis pomysł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam na soft.sprobuj znalesc kogos z vas zeby updatowal soft.po nr sterownika moze sam cos znajde o podstawienia.soft zrobi od niedawna vag can pro ze strony obd2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze zawór odpowietrzania zbiornika,który znajduje się przy filtrze powietrza,ja miałem to samo u siebie i po wymianie zaworka pomogło,ale u mnie było go słychać na zapalonym silniku(głośne cykanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malek25

Witam prosze o wiecej szczegolow gdzie moge znalesc ten zawor przy filtrze powietrza silnika?? czy gdzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stojąc przodem,po lewej stronie jest filtr powietrza silnika,na jego obudowie,od strony szyby znajduje się zaworek do którego dochodzi przewód gumowy i z drugiej strony wychodzi,do tego podpięta jest kostka z dwoma przewodamihttp://img3.imageshack.us/img3/7527/nowydsc03181.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malek25

dzieki zobaczymy co zdiagnozuje mechanik

Edytowane przez Malek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o rany......temat ciagnie sie juz sporo a mechanik nawet nie sprawdzal zaworu a wyjmowal zbiornik????moze to byl sąsiad piekarz?jesli chcesz naprawic znajdz porzadny warsztat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malek25

Witam,

Temat faktycznie ciagnie sie juz jakis czas, a jesli chodzi o mechanika to jest jeden z najleprzych w elblagu. Usterka została usunieta, przyczyna pompka z zaworem przy zbiorniku. Zamówiona, czas dostawy około 2 tygodzni, załozona i problemu juz nie ma. Ja jeszcze wymieniłem ten zawór przy silniku tez na nowy dla wlasnego spokoju ale to juz na wlasna reke. Koszt pompki z zaworem 143 USD + koszty przesyłki wiec nie taka tragedia. Temat uwazam za zamkniety pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malek25

jaka pompka? paliwa?

napisz dokładniej czy jeszcze jakieś elementy wymieniłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaam

 

do: Malek25 - podaj namiar na tego mechanika z Elblaga bo mam podobny problem i z tego co sie dowiedzialem trzeba skasowac stary soft i nagrac nowy z tej same wersji np. na tzw. "podstawke".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poco sprowadzać z usa skoro passaty sa robione w niemczech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik to Dominik na morszynskiej na prv podam mr tel. Co do czesci w niemczech on jest produkowany ale skladany w usa i tylko tam sa wysylane i sprzedawane czasci na rynek amerykanski. Za zwloke w odpowiedzi sorki nie bylo mnie jakis czas w kraju. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość weest

witam

czy możecie rozwinąć o jaką pompkę tu chodzi mam ten sam problem

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności