Skocz do zawartości
Gość Malek25

check engine mała nieszczelnosc w układzie odpowietrzenia zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Malek25

Witam,

Pojawiła mi sie kontrolka check engine i bład mała nieszczelnosc w układzie odpowietrzenia zbiornika. Po odlaczeniu aku kontrolka znika ale po przejechaniu około 20 km znowu sie pojawia. Wiem ze odpowietrzanie zboornika jest sprawdzane po przejechaniu okolo 11 mil. jest to auto z usa mial ktos moze taki problem i gdzie moge szukac usterki prosze o pomoc. A jesli jest taka mozliwość czy można te funkcje wyłaczyc bo myśle ze nie jest zbytnio potrzebne pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki nr bledu?korek jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malek25

korek sprawdzałem i podłozyłem pod niego dodatkowa gumke zeby uszczelnienie bylo lepsze i błąd dalej sie pojawia dzis zdejme koło i zobecze cio i jak pod nadkolem, numeru błedu nie pamietam ale opis błedu był jak w tytule pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Malek25

też jestem posiadaczem takiego samego modelu 2.0 TFSI z USA i wczoraj miałem to samo zdarzenie.

Najpierw zapaliła mi sie kontrolka nie zamknietego korka wlewu paliwa( po wyłączeniu i włączeniu zapłonu zgasła),za to później zapaliła się żółta check engine, która się pali cały czas i nie gaśnie.

Sprawdziłem na VAG-u w warszracie iż to błąd taki jak u Ciebie.

Ale fachowcy nie wiedzą jaka jest przyczyna i za bardzo chyba nie wiedzą jak za to się zabrać.

Ponoć tylko modele na USA mają sprawdzanie tego parametru.

Czy poradziłeś sobie z tym problemem, chętnie wysłucham porady, bo za bardzo nie wiem jak to ugryźć.

Acha sprawdziłem korek wlewu paliwa, miałem drugi, to samo , tak więc to nie korek.

pozdrawiam

Edytowane przez miro_2121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malek25

Witam dawno nie przegladalem forum wiec moze do tej pory ugryzłes ten temat. Co do wersji usa to faktycznie tylko one maja sprawdzanie tej funkcji, wiem na 100% ze to nie jest korek dobrze ze nie pokusilem sie o kupno nowego. Pojezdze troche jeszcze tym autkiem i pojade do elektronika i poprosze jesli to oczywiscie mozliwe o wylaczenie tej funkcji mam nadzieje ze sie uda jesli cos juz ustaliles to daj znac . Ja osobiscie zdejmowalem kolo i nadkole i sprawdzalem czy z tego pakietu przewodow z zbiornika nie ma jakiegos pocenia sie przewodu ale nieczego nie znalazlem wiec nie bawilem sie w nic wiecej pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak macie u siebie aktywny filtr węglowy to sprawdźcie,najczęściej to jest przyczyną takich usterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malek25

Witam

Teraz tylko prosil bym o namiary gdzie tego filtra szukac??

Wiem ze jak zdjołem dadkole to jest tam kilka przewodow i jakas puszka cyz to to?? czy jest gdzies w innym miejscu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wiem jak jest u was,ale powinien znajdować się albo pod nadkolem lub pod kołem zapasowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malek25

a mozesz opisac chociaz jak on wyglada w nadkolu mam jakas taka puszeczke o wymiarach 10 na 30 cm i do niej wchodza jakies przewody wiec moze to to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o tą puszkę chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malek25

Jeszcze jedno pytanie trzeba ja cala wymienic czy tylko jest jakis wklad do tego ktory sie wymienia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kac222

 

No nie wiem, nie jestem mechanikiem, ale czy mam rozumieć że ten węgiel aktywny zużywa się, a jeśli tak to jaką ma żywotność.Ja mam zrobione 17 000 km, trochę mało jak na wymianę węgla. No i jeszcze ta niepewność że jeśli to nie węgiel to popłynę na koszt węgla.

Z drugiej strony jak byłem w warsztacie to facet zaczął dumać i za bardzo nie wiedział co to może być, a na koniec stwierdził że to może być wiele rzeczy, że trzeba będzie szukać, sprawdzać każdy element tego układu odprowadzania oparów paliwa itd., tragedia.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podjedź do serwisu zapłacisz parę złotych za diagnostykę i powiedzą Ci na 100% co jest nie tak,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malek25

Moj mechanior powiedzial mi dokladnie to samo ze trzeba bedzie sprawdzic caly uklad cio do tego filtra to sprawdze go jak bede mial chwilke i dam znac cio i jak

A jeszcze mozna to po prostu wyłaczyc??? myśle ze bedzie to duzo prostrze :P pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jest tak prosto.Byłem na komputerze, podłączyłem do VAG-a, ale wyświetlił tylko nazwę błędu " mała nieszczelność w układzie odprowadzania oparów paliwa" i tyle...

Nie podaje przyczyny ani uszkodzonego elementu.

I wtedy mechanik zaczyna dumać może to, może tamto..

Bo z drugiej strony to faktycznie co jest walnięte?, jest przynajmniej kilka elementów, sprawdzać każdy po kolei, to chore, czasochłonne i kosztowne.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo a auto ma dopiero 14500 mil tylko jest jeszcze na gwarancji. Pojadę do dilera niech szukają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miczuusa,

daj znać co chłopaki stwierdzili, może są sprytniejsi od naszych fachowców, którzy nawet w Autoryzowanym Serwisie VW nie wiedzieli że taki system jest i może się pojawić taki błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usa ma specyficzne wymagania dotyczace ochrony srodowiska.pewne funkcje nie wystepuja w autach europejskich.jest evap ale nie rozbudowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malek25

Witam ja z tym problemem jezdze juz troszke na poniedzialej jestem umowiony w warsztacie na zrobienie zobvaczymy czy dadza rade :P. Mowia ze nie ma z tym zadnych problemow skoro tak . dam znac cio i jak jak odbiore pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności