Skocz do zawartości
Gość Malek25

check engine mała nieszczelnosc w układzie odpowietrzenia zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Malek25 podaj numer katalogowy tej pompki z zaworkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej pompki nie trzeba wymieniać,można ją zregenerować.

Wystarczy wymienić uszczelnienia.

Nie wiem jak jest u Was,ale u Mnie ta pompka jest w komorze silnika,pod kolektorem ssącym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anrogal

Witam wszystkich,

Mam taki sam problem... Posiadam Paska B6 2.0 TFSI Automat w wersji z USA i zaświeca się kontrolka wyżej opisana. Wg mojego mechanika powodem jest nieszczelność w ukł. odpowietrzania zbiornika paliwa (zczytane z kompa). Usterka dodatkowo powoduje szarpanie na wolnych obrotach, tak jakby się silnik dławił; i szarpanie podczas wolnego toczenia. To trochę uciążliwe, bo auto może nagle skoczyć do przodu (wersja z automatem...).

Wymieniłem już zaworek odpowietrzania zbiornika - nie pomogło. Czasami zaświeca się również kontrolka korka wlewu paliwa, ale po zgaszeniu silnika - gaśnie. Po lekturze poprzednich postów odpuściłem sobie wymianę korka, ale zastanawiam się, co dalej...

Czy komuś udało się wyłączyć tą funkcję? Podobno występuje ona tylko w wersji na USA, tam są inne przepisy odnośnie zanieczyszczania środowiska, czy coś podobnego...

Czy macie może jakieś sugestie? Może wymiana całego softu z wersji europejskiej pomoże? Czy może to opisany poniżej filtr węglowy?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)

Pozdrawiam wszystkich

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

Mam taki sam problem... Posiadam Paska B6 2.0 TFSI Automat w wersji z USA i zaświeca się kontrolka wyżej opisana. Wg mojego mechanika powodem jest nieszczelność w ukł. odpowietrzania zbiornika paliwa (zczytane z kompa). Usterka dodatkowo powoduje szarpanie na wolnych obrotach, tak jakby się silnik dławił; i szarpanie podczas wolnego toczenia. To trochę uciążliwe, bo auto może nagle skoczyć do przodu (wersja z automatem...).

Wymieniłem już zaworek odpowietrzania zbiornika - nie pomogło. Czasami zaświeca się również kontrolka korka wlewu paliwa, ale po zgaszeniu silnika - gaśnie. Po lekturze poprzednich postów odpuściłem sobie wymianę korka, ale zastanawiam się, co dalej...

Czy komuś udało się wyłączyć tą funkcję? Podobno występuje ona tylko w wersji na USA, tam są inne przepisy odnośnie zanieczyszczania środowiska, czy coś podobnego...

Czy macie może jakieś sugestie? Może wymiana całego softu z wersji europejskiej pomoże? Czy może to opisany poniżej filtr węglowy?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)

Pozdrawiam wszystkich

Andrzej

 

Trochę odkopię temat.

Mam ten sam problem, serwis szukał nieszczelności w przewodach przy tylnym kole, jednak kontrolka się aktywuje po jakimś czasie.

Jak to wygląda teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego i u mnie to był Zawór regulacji ciśnienia .

kontrolka zgasła po wymianie zaworu i wszystko jest ok.

 

Pozdr

 

---------- Dodano o 16:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:29 ----------

 

a jeszcze nr części tego zaworu w vw to 06F129101F, możesz zobaczyć jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem coś podobnego i u mnie to był Zawór regulacji ciśnienia .

kontrolka zgasła po wymianie zaworu i wszystko jest ok.

 

Pozdr

 

---------- Dodano o 16:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:29 ----------

 

a jeszcze nr części tego zaworu w vw to 06F129101F, możesz zobaczyć jak to wygląda.

 

Zamawiałeś z amazon czy w serwisie? Bo nigdzie nie widzę w krajowym sklepie tej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamawiałem w serwisie , cena tego to z tego co pamietam to okolo 140 .

Zamawiałeś z amazon czy w serwisie? Bo nigdzie nie widzę w krajowym sklepie tej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w B5 FL USA mam taki błąd:

2 Faults Found:

16840 - EVAP System: Very Small Leak Detected

P0456 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent

18613 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P2181 - 008 - Please Register/Activate

 

Domniemam, że chodzi o problem opisywany powyżej lecz jak to się ma w moim modelu? Które części należy sprawdzić, bo pewnie w B6 będą one zupełnie inne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 masz do sprawdzenia filtr z węglem aktywnym (znajduje się pod kołem zapasowym,dojście od spodu auta).

Następnie instalacja ,która biegnie od filtra po stronie pasażera i wychodzi w komorze silnika,koło filtra powietrza.

Po trzecie elektrozawór przy filtrze powietrza.

A na końcu pompka przy silniku.

Tyle;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem tylko vw jetta wersja USA przebieg 30 tys km wczoraj zostala wykasowana kontrolka silnika i blad, mala nieszczelnosc w ukladzie paliwa, co mozna zrobic aby ten blad sie wiecej nie pojawial?? czasem zaswieca sie jeszcze kontrolka niedomknietego wlewu paliwa :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i jak odkopię temat. U mnie czasami pojawia się ten sam błąd (P0442), ale u mnie prócz kontrolki silnika są tego objawy - wyczuwalny zapach benzyny po postoju samochodu (podczas jazdy nie czuć - bo pewnie nawiew wywiewa). Nie ma żadnych widocznych wycieków, korek paliwa ok, pompka paliwa (pod tylną kanapą) też wydaje się ok ale to stamtąd właśnie najbardziej czuć. Dodam, że gdy mam pełen zbiornik paliwa to jest ok, ale przy tankowaniu czuć. Potem ok i jak spadnie poziom poniżej połowy to znowu czuć i czasami pojawia się błąd (ale kasuję go samemu).

Paweł T.
VW CC 2013 2.0 TSI (USA) DSG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności