Skocz do zawartości
christodevillo

Fotoprzestroga +18

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe spoty drogowców.

[ame]

[/ame]

[ame]

[/ame]

 

---------- Post added at 14:52 ---------- Previous post was at 14:50 ----------

 

"Zwłoki młodego mężczyzny ze zmiażdżoną głową, prawidłowej budowy ciała. (...) Nieregularna rana, z której wystaje odłam złamanej kości udowej" - tak rozpoczyna się najnowszy spot w ramach kampanii "Drogi zaufania".

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce w ten drastyczny sposób zwrócić uwagę na skutki zbyt szybkiej i nieostrożnej jazdy.

 

Tegoroczna kampania "Drogi zaufania" pod hasłem "Złe nawyki dobrych kierowców" - podobnie jak jej poprzednie edycje - jest utrzymana w stylistyce dokumentalnej.

 

Bohaterami akcji są osoby, które z różnych perspektyw zawodowo zajmują się ofiarami wypadków. Narratorem pierwszego ze spotów jest lekarz wykonujący sekcję zwłok młodego mężczyzny.

 

GDDKiA podkreśla, że takie przekazy mają podkreślać wielowymiarowość tragicznych konsekwencji, jakie pociąga za sobą nieszczęśliwe zdarzenie na drodze (wystarczy drobny błąd, aby spowodować wypadek).

 

Dla wzmocnienia sugestywności i wiarygodności przesłania w spotach zastosowano dynamiczny montaż, szybkie ujęcia i nietypowy dźwięk - czytamy na wirtualnemedia.pl. Wstrząsające spoty będzie można nie tylko obejrzeć w telewizji czy internecie, ale również wysłychać w radiu.

 

 

Fot. PAP/Piotr Polak

Jedziesz za szybko? Zginiesz!

 

"Zwłoki młodego mężczyzny ze zmiażdżoną głową, prawidłowej budowy ciała. (...) Nieregularna rana, z której wystaje odłam złamanej kości udowej" - tak rozpoczyna się najnowszy spot w ramach kampanii "Drogi zaufania".

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce w ten drastyczny sposób zwrócić uwagę na skutki zbyt szybkiej i nieostrożnej jazdy.

 

Dla wielu kierowców ten spot może być wstrząsem, ale o to przecież chodzi - mówią specjaliści.

Tegoroczna kampania "Drogi zaufania" pod hasłem "Złe nawyki dobrych kierowców" - podobnie jak jej poprzednie edycje - jest utrzymana w stylistyce dokumentalnej.

 

Bohaterami akcji są osoby, które z różnych perspektyw zawodowo zajmują się ofiarami wypadków. Narratorem pierwszego ze spotów jest lekarz wykonujący sekcję zwłok młodego mężczyzny.

 

GDDKiA podkreśla, że takie przekazy mają podkreślać wielowymiarowość tragicznych konsekwencji, jakie pociąga za sobą nieszczęśliwe zdarzenie na drodze (wystarczy drobny błąd, aby spowodować wypadek).

 

Dla wzmocnienia sugestywności i wiarygodności przesłania w spotach zastosowano dynamiczny montaż, szybkie ujęcia i nietypowy dźwięk - czytamy na wirtualnemedia.pl. Wstrząsające spoty będzie można nie tylko obejrzeć w telewizji czy internecie, ale również wysłychać w radiu.

 

 

 

Organizowana od 2007 roku kampania GDDKiA jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć dosłownie sprzed pół godziny, wyszedłem sobie spokojnie po mleko i bułki, a tu taki widok :

70e2c929f81b95d1m.jpg 2e42e8d374e08174m.jpg 057b33ec37e417eem.jpg

 

Dobrze,że to było rano i na chodniku pusto, bo w południe jest on pełen ludzi na tej głównej ulicy Mińska relacji Warszawa-Terespol.

 

Uważajmy na drogach Panie i Panowie,:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I zastanawiające foto

Ktoś zaoszczędził wcześniej na naprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił sobie w zeszłym tygodniu auto, przechwalał się że w sobote 2 x szafę zamkną, a teraz sam zamknięty w szafie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjechałem wczoraj na to Dramat :zeco czegoś takiego jeszcze nie widziałem i nie życzę nikomu (tej srebrnej foli nie było ) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wjechałem wczoraj na to Dramat :zeco czegoś takiego jeszcze nie widziałem i nie życzę nikomu (tej srebrnej foli nie było ) :(

Matko:zeco

Bo kto to widział, żeby na takiej drodze nie było barierek oddzielającej pasy ruchu:debil Ile tam już ludzi zginęło? A ile jeszcze zginie?

Ile razy sam byłem świadkiem jak ludzie przejeżdżali przez podwójną linię i dwa przeciwne pasy, żeby zjechać bezpośrednio na Korfantego, bo się nie chciało pół kilometra nadrobić...tak właśnie tam kilka lat temu mój kolega zginął, bo jakiś debil zajechał mu drogę. Chłopak miał 22 lata, świeżo po ślubie, półroczna córeczka. Wracał akurat z pracy, którą dostał 2 tygodnie wcześniej na strefie w Gliwicach...

Po tym wypadku zrobili tam niby oddzielenie na środku, ale tylko kawałek, a samochodu niski krawężnik przecież i tak nie zatrzyma...:debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po tym wypadku zrobili tam niby oddzielenie na środku, ale tylko kawałek, a samochodu niski krawężnik przecież i tak nie zatrzyma...

A daj spokój te ciu**stwo jeszcze większe zagrożenie stwarza kałuże po deszczu zaspy ze śniegu w zimie pomijając , że często to odpada i leży na lewym pasie raz z johny x najechaliśmy na taki w nocy. Reasumując jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych dróg w naszym kraju ale ludzie są też sami sobie winni bo prawie wszędzie jest 70siaka a średnia predkość małych to 130 a dużych 110 :(

http://www.tvs.pl/34301,wypadek_na_dk_88_w_zabrzu_tir_spadl_z_wiaduktu_aktualizacja.html

ta sama droga ktoś wrzucił jakiś czas temu

http://w484.wrzuta.pl/film/6KPaGpk59e8/zawracanie_0001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja kobieta z gliwic do bytomia jechala 3 godziny ponad ...

 

gdyby mosty byly tam szersze to pewie bylyby tez barierki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawie wszędzie jest 70siaka a średnia predkość małych to 130 a dużych 110

Jazda po UK nauczyła mnie przestrzegania ograniczeń. W PL zawsze staram się je przestrzegać, choć bywa ciężko, bo mam wrażenie, że wiele ograniczeń poustawiane jest zupełnie przypadkowo i nie odpowiednio. W każdym razie na dk88 (bardziej pamiętam ją jako E40) to co jadę to jestem chyba jedyny, który jedzie w okolicach 70tki.

Niestety beznadziejny stan dróg i głupie często rozwiązania w połączeniu z cwaniactwem Polaka daje tragiczny efekt :( Tyle co się przez 2 tygodnie jazdy po Śląsku naoglądam to mam dość na cały rok...

 

---------- Post added at 12:34 ---------- Previous post was at 12:31 ----------

 

gdyby mosty byly tam szersze to pewie bylyby tez barierki...

Szczerze mówiąc, to bariera na środku by się zmieściła. Wcale nie jest powiedziane, że musi być 2 metry odstępu od skrajnego pasa do bariery-i W Niemczech i w Belgi bariery i to betonowe bywają od razu przy skrajnym pasie i na pewno jest to bezpieczniejsze, aniżeli bez. Ale to tylko moje zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrycjusz, mam podobnie jak Ty. U Szwabow musialem troche utemperowac swoje zapedy w kwestii szybszej jazdy. Mandaty mimo, ze jedne z nizszych w UE to jednak bola (100€ za przekroczenie predkosci na autostradzie o 19kmh). Ale dlatego, mimo, ze tam wiecej wypadkow niz w PL, to ginie polowa ludzi mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale dlatego, mimo, ze tam wiecej wypadkow niz w PL, to ginie polowa ludzi mniej.

Statystycznie mają o wiele młodsze auta od polaków a co się z tym wiąże inny level bezpieczeństwa do tego mają lepsze drogi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tysz prawda. A pod punktem "lepsze drogi" dolozylbym podpunkt: mniej drzew przy drogach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności