Skocz do zawartości
robertAVF

przyciemnianie..jaka folia??

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też całkiem niedawno przyciemniałem szybki, to już trzeci samochód, w którym to robiłem. We wszystkich trzech przypadkach wybierałem najciemniejszą folię jaką mieli w zakładzie. Napiszę tak, dla mnie zarówno w ciemnozielonym, w jasnozielonym i obecnie w szarym kolorze najciemniejsza folia, jak dla mnie pasuje. Polecam najciemniejszą folię, przy dużym nasłonecznieniu i tak będzie słonko świeciło i przeszkadzało dzieciom. Wiem, bo sam to przerabiałem najpierw z jednym "bąblem" a teraz z drugim. Pozdrawiam i powodzenia z przyciemnianiem szybek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez juz od jakiegos czasu mysle o przyciemnienieniu szyb. Moze ktos poleci jakis zaklad w okolicach W-wy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze ktos poleci jakis zaklad w okolicach W-wy?
może trochę stary temat ale jest http://forum.vw-passat.pl/threads/787-Przyciemnianie-szyb-%28folia-piecowe%29-Warszawa a jak nie to napisz w niem albo się spytaj w regionalnym ,a na przyszłość opcja szukaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może trochę stary temat ale jest http://forum.vw-passat.pl/threads/787-Przyciemnianie-szyb-%28folia-piecowe%29-Warszawa a jak nie to napisz w niem albo się spytaj w regionalnym ,a na przyszłość opcja szukaj ;)

 

Dzięki, ten temat już odnalazłem na forum. Jest naprawde stary :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wymiary szyb w pasacie b5 Kombi 97r, jaka folie najtaniej i najlepiej zastosować. Myslalem zeby boczne tylne zwykla a od szybe klapy jakas lepsza ponieważ jest ogrzewanie tylnej szyby. Chcialbym przyciemnic szyby na okolo 50-60%.

Prosze o linki z allegro lub nazwy.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić folię marki Amorlite, za rulon o wymiarach 0,75m x 3m zapłaciłem coś koło stówki tyle, że kupiłem bezpośrednio od firmy która przyciemnia w moim mieście szyby :)

W kombi będzie dużo prościej bo tylna szyba mniejsza i nie taka zaokrąglona :)

A na allegro nie polecam zamawiać folii bo większość to "no name" a nawet jeśli piszą że jakaś markowa to też pewności nie ma..

No i obowiązkowo termokurczliwa - innej się nie dokształci na szybie :)

Jeśli chodzi o ogrzewanie szyby to nic się nie ma prawa złego dziać z folią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

folia global są dobre termo kurczliwe i anty statyczne , termokurczliwa w jednej płaszczyznie pamietajcie foli do szyb nie da się obracać a cena to hymm https://www.fabertec.pl/folia-global-QDP-30-czarna-152cm lub u kogoś mi się wydaje że przy zamawianiu wychodzi około 30 zł m2 taniej niż tam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzebie trochę temat....

Chce przyciemnić u siebie w kombiaku tylne szyby....

Chcodzi mi o przyciemnienie wszystkich szyb prócz tych w przednich drzwiach ...

Jakiego stopnia przyciemnienia użyć tzn jak mocno procentowo przyciemnić szyby aby wyglądało to ok i spełniało zadanie przyciemnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce przyciemnić u siebie w kombiaku tylne szyby....

Chcodzi mi o przyciemnienie wszystkich szyb prócz tych w przednich drzwiach ...

Jakiego stopnia przyciemnienia użyć tzn jak mocno procentowo przyciemnić szyby aby wyglądało to ok i spełniało zadanie przyciemnienia?

 

na maksa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie na maxa , ja tak mam zrobione i jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż na maxa?

A macie jakieś foto jak to wygląda przy srebrnym kombiaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A macie jakieś foto jak to wygląda przy srebrnym kombiaku?

 

To będzie coś takiego jak tu:

 

http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_vw-passat-b5-fl-kombi-z-prywatnej-reki-tempomat-passat-torun-70055887.jpg

 

I również polecam przyciemniać na maxa czyli folie 5% :)

Chyba nie ma sensu przyciemniać lekko, np. na 50%, no chyba że komuś tak pasuje do projektu :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyśl o lustrze wenecki w aucie , srebrne takie jednolite i nic a nic nie widać od zewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się takie lustro... Zwłaszcza że nie mam chromowanych ramek dookoła szyb... mam shadow line :D hehe....

A jak ood środka to wygląda takie przyciemnienie na maxa.... osoba siedząca z tylu w aucie widzi coś czy ledwo ledwo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ood środka to wygląda takie przyciemnienie na maxa.... osoba siedząca z tylu w aucie widzi coś czy ledwo ledwo ?

 

Mam u siebie folie 5% na tyłach i w dzień jest dobra widoczność ale w nocy mało co widać.. więc cofanie w nocy raczej tylko na czuja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź na boczne lusterka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat...

 

czy ktoś z was samodzielnie przyciemniał szyby? chodzi mi konkretnie o to, czy tania folia do przyciemniania szyb (np. taka: http://allegro.pl/folia-do-przyciemniania-szyb-atest-75x300-premium-i5355881644.html 60 lub 75% przyciemnienia) jest cokolwiek warta? może ktoś z was sam takiej uzywał? nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto, więc wolę się upewnić i podpytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już sama cena mówi sama za siebie czy coś jest warta ta folia kiedyś miałem do czynienia z podobna folią w takich pieniądzach i powiem że nic dobrego z tego nie wyszło bo jak by nie było to nie ma nic za "darmo"

Edytowane przez Adam204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś z was samodzielnie przyciemniał szyby? chodzi mi konkretnie o to, czy tania folia do przyciemniania szyb (np. taka: http://allegro.pl/folia-do-przyciemn...355881644.html 60 lub 75% przyciemnienia) jest cokolwiek warta? może ktoś z was sam takiej uzywał? nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto, więc wolę się upewnić i podpytać

 

Do przyciemnienia szyb w domu, garażu itp będzie idealna. Jednak jeśli chcesz przyciemnić szyby w samochodzie to jedynie folia termokurczliwa, którą za pomocą opalarki (min 500st) i rakli "dokształcisz" folię. Rolka porządnej folii 75x300cm to ok 100zł i w górę :) nie polecam z allegro

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkopię trochę temat...

 

czy ktoś z was samodzielnie przyciemniał szyby? chodzi mi konkretnie o to, czy tania folia do przyciemniania szyb (np. taka: http://allegro.pl/folia-do-przyciemniania-szyb-atest-75x300-premium-i5355881644.html 60 lub 75% przyciemnienia) jest cokolwiek warta? może ktoś z was sam takiej uzywał? nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto, więc wolę się upewnić i podpytać :)

 

U mnie w Jaworznie tam gdzie ja robiłem liczą sobie 50 zł za szybe czyli 250zł za drzwi z tyłu, w bagażniku i klape więc policz sobie czy opłaca ci się bawić z jakimiś dziwnymi foliami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności