Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

i jakie 35W czy 55W bo już sam nie wiem jakich szukać

 

Moim zdaniem 35W zwłaszcza jak mieszkasz w Mieście lub jeździsz na krótkich odcinkach.

20W różnicy to zawsze coś dla twojego akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Przepraszam, ale chwilowo byłem nieobecny. DLCZEGO NIE SLIMY?

Tak doradził mi sprzedawca, zresztą sam opis aukcji dość wyraźnie dał mi do zrozumienia

Zestaw xenon model SLIM jest przeznaczony do samochodów z wyjątkiem pojazdów z systemem CanBus. Do stworzenia przetwornic użyto najnowszej technologii. Niewielki wymiar przetwornic umożliwia ich montaż w miejscach niedostępnych dla innych modeli.

Być może tylko ten model. Dzwoniłem do innych sprzedawców, ale niestety nie byli tak uprzejmi w udzielaniu informacji, a nie mam czasu na odsyłanie:stop

 

Są tańsze i na dodatek SLIM, więc sprzedawca mógłby jako slim sprzedać drożej. Ale uwierzcie mi, te zwykłe wcale nie są takie duże, i jest tylko jeden element, naprawdę proste w montażu(mogę zrobić filmik na życzenie), w slim dodatkowa kostka.

 

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=vertex+hid Sami wybierzcie, ja nie żałuję ani złotówki wydanej na mój zestaw, NIE SLIM :ok Pozdrawiam wszystkich, Lukasz

Edytowane przez Lukstir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To się ciesz. Niewiele ma to wspólnego z rodzajem hidów. Zauważyłem natomiast, że problemy i potrzeba grzebania VAGiem pojawia się w paskach od 2006 roku. Ci, którzy montowali w roczniku 2005 nie mieli żadnych kłopotów.

Ja mam 2005, mam też HID-y. Kłopotów jako takich ze światłami nie mam, ale cały czas świeci mi się na tablicy kontrolka spalonej żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś z was strzelić fotkę i wstawić tu jak wygląda światło na drodze przy zestawach hid.

 

Dokłądnie chodzi mi jak widać oświetlenie drogi z miejsca kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od nawierzchni. Na jednej lepiej na innej gorzej więc jeśli chcesz miarodajne zdjęcie, musisz znaleźć 2 passki, jeden z hid, drugi bez i zrobić fote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć jakie jest skupienie światła w przypadku zamontowania hidów w zwykłych lampach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zobaczyć jakie jest skupienie światła w przypadku zamontowania hidów w zwykłych lampach

szału nie ma, miałem HIDa przez chwilę u siebie i naprawdę niewiele lepiej. Wszystko zależy jaki żarnik będzie.

Najważniejszy aspekt na NIE przy HIDzie, brak homologacji i ryzyko zabrania dowodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już kurde nie wiem czy kupować czy nie :hmm

chciałbym coś widzieć w nocy na drodze, na bi-xena mnie nie stać a na zwykłe żarówki szkoda mi już kasy aby robić testy, która lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szału nie ma, miałem HIDa przez chwilę u siebie i naprawdę niewiele lepiej.
No proszę Cię. Poprawa widoczności o 100% w stosunku do ori H7. 4300 oczywiście. Bartek kupuj nie pożałujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No proszę Cię. Poprawa widoczności o 100%

 

Proszę Cię nie przesadzaj, jakie 100%, wiesz jaka to by miała być różnica jakby HIDy były lepsze o 100% od H7, to by znaczyło że H7 nie świeci, a świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie jeszcze o kierowcach których będziecie mijać świecąc tym badziewiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś w Warszawie kto mi sprzeda i zamontuje HID 55W w jedynie słusznej wg mnie barwie tj 4300.

Chodzi mi o to, że nie mam możliwości przestawienia czegokolwiek w komputerze, gdyby wyskoczyły jakieś jaja.

Polećcie proszę kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zobaczyć jakie jest skupienie światła w przypadku zamontowania hidów w zwykłych lampach

Na niektorych aukcjach Alledrogo sa przykladowe foty.

 

 

szału nie ma, miałem HIDa przez chwilę u siebie i naprawdę niewiele lepiej. Wszystko zależy jaki żarnik będzie.

Szalu owszem nie ma, ale jest znaczaco lepiej wg mnie.

 

 

Najważniejszy aspekt na NIE przy HIDzie, brak homologacji i ryzyko zabrania dowodu.

Zgadza sie, dlatego trzeba sie z tym liczyc, jednak osobiscie wychodze z tego zalozenia, ze jesli jezdza (u mnie, u Szwabow) ludzie z poziomkowymi ksenonami i postojowkami w kolorze magenta, to w razie czego (kontroli policji) bede potraktowany ulgowo.

Poza tym woze ze soba zwykle zarowki to moze na miejscu wymienie i nie zabiora mi dowodu. Plus mozna wcisnac kit, ze tak sie auto kupilo. No i nie pajacowac przy policji tylko spuscic glowe i wyrazic skruche i powinno byc OK. Ale fakt, gwarancji nie, wiec jak to mowia - ryzyk-fizyk.

 

 

no to już kurde nie wiem czy kupować czy nie

chciałbym coś widzieć w nocy na drodze, na bi-xena mnie nie stać a na zwykłe żarówki szkoda mi już kasy aby robić testy, która lepsza

Sama jakosc swiatla polecam, ale musisz sam zdecydowac, czy chcesz jezdzic - niestety - niezgodnie z prawem.

 

Proszę Cię nie przesadzaj, jakie 100%, wiesz jaka to by miała być różnica jakby HIDy były lepsze o 100% od H7, to by znaczyło że H7 nie świeci, a świeci.

Bimbasza nie podejrzewam w zadnym razie o jakies fuchy czy niedopatrzenia, ale moze po prostu miales kiepski zestaw, albo na kiepskiej nawierzchni patrzyles - bo tak jak wczesniej pisalem - to tez ma znaczenie, i na niektorych nawierzchniach roznica jest rzeczywiscie mala, ale na innych kolosalna.

 

 

Pomyślcie jeszcze o kierowcach których będziecie mijać świecąc tym badziewiem...

A kto Ci powiedzial ze tym sie oslepia? I czy to znaczy ze H7 czy bixenonem nie oslepisz? Nie powielaj blednych teorii, bo HIDy mozesz ustawic i jechac na test do stacji kontroli pojazdow, i tyle. A spryskiwacze na xenon to tez oczywiscie zagrywka producentow aut i jakiegos lobby - oczywiscie chodzi o wyrwanie od nas jak najwiekszej ilosci pieniedzy, bo jesli ktos mysli, ze jadac latem 150kmh, i tymi spryskami wyczysci lampy to niestety moze sie rozczarowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę Cię nie przesadzaj, jakie 100%, wiesz jaka to by miała być różnica jakby HIDy były lepsze o 100% od H7, to by znaczyło że H7 nie świeci, a świeci.
No dobra. Może trochę wyolbrzymiłem. Ale 50% to na pewno :)

 

:victory pokój men...

Edytowane przez skrzypek1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomyślcie jeszcze o kierowcach których będziecie mijać świecąc tym badziewiem...

 

W jaki niby sposob? Jest soczewka, w warsztacie swiatla elegancko ustawione, linia odciecia bardzo wyrazna - wiec o jakim oslepianiu mowa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie :)

Jutro zamawiam sobie zestaw hidów 4300k abym coś widział nocą jak śmigam paskiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem, na żywo w paru autach, teraz kolega zamontował też i sorry ale dla mnie to wioseczką zalatuje :)

 

Nic mnie tak nie wk... jak mijanie się z gościem co ma HIDY, źle ustawione - a to jest w co prawie 80% aut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz trzeci pytam, bo widzę że niektórzy mają klapki na oczach: nieHIDy nie oślepiają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oślepiają ale nie tak bardzo, jak te niebieskie gówno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności