Skocz do zawartości
Dumanek

Oświetlenie wnętrza - brak zasilania całego układu

Rekomendowane odpowiedzi

witam po przegladnieciu wszystkich postow i sprawdzeniu wszystki kabli nadal swiatlo w moim pasku nie swieci dodam ze po podlaczeniu na krotko swiatla w podsufitce zapalaja sie ale oprocz tego wlacza sie podswietlenie panelu nawiewu oraz oraz szyb i lusterek.swiatlo w bagazniku dziala normalnie oraz swiatla pod drzwiami nie dziala tylko swiatlo oswietlenia kabiny .pomocy bo szalu dostane .dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz czy u kierowcy swieca sie drzwi (od dolu) i przestrzen nad nogami. bo u mnie jest podobnie jesk u Ciebie. dziala wszystko procz oswietlenia wnetrza przy otwartych drzwiach bo w pozycji swiecenia stalego swieci elegancko

i wspomniane oswietlenie osd strony kierowcy rowniez nie swieci nigdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie lampki po drzwiami swieca normalnie nie dziala tylko oswietlenie wnetrza kabiny zadna lampka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa rozwiazana z tym ze u mnie kabel czerwono czarno byl zlamany okolo 20 cm za niebieska kostka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cały czas powtarzam,że trzeba całą instalację sprawdzać-także pod izolacją :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak ten kabel czerwono czarny bedzie walniety to w bezpiecznikach tez niebedzie plusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Brak światła w kabinie ( nie świecą wszystkie lampki na suficie, nie ma podświetlania drzwi ). I nie wiem czy to ma wpływ ale chciałem włożyc radio GAMMA i nie działa ( a stere działa ) być może że jak nie ma podświetlania to radio nie działa? Więc zabrałem się za te sztukowanie wiązki ale po godzinie zrezygnowałem. Śrubka odkręcona i nie da się ściągnąć tego plastika , idzie w górę jakieś 2 cm i koniec. W tym czasie jeszcze zdążył pęknąć :( Jakiś knif jest na to? Chyba że jest ktoś z okolic Zabrza to chętnie bym z tym podjechał ;)

 

P1080076.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Brak światła w kabinie ( nie świecą wszystkie lampki na suficie, nie ma podświetlania drzwi ). I nie wiem czy to ma wpływ ale chciałem włożyc radio GAMMA i nie działa ( a stere działa ) być może że jak nie ma podświetlania to radio nie działa? Więc zabrałem się za te sztukowanie wiązki ale po godzinie zrezygnowałem. Śrubka odkręcona i nie da się ściągnąć tego plastika , idzie w górę jakieś 2 cm i koniec. W tym czasie jeszcze zdążył pęknąć :( Jakiś knif jest na to? Chyba że jest ktoś z okolic Zabrza to chętnie bym z tym podjechał ;)

 

[ATTACH=CONFIG]80442[/ATTACH]

 

Siema, z tego co pamiętam żeby ściągnąć ten plastik to pierw musisz odkręcić tą plastikową stopkę bo ona tam trzyma... A co do świateł to sprawdź wiązki kabli idące do modułu komfortu jest tam kabel nie pamiętam jaki kolor ale idzie do niego 6 lub 7 cieńszych kabelków właśnie od podświetlenia wnętrza i mogę się założyć że to będzie to bo jest tam wilgoć i kable są zaśniedziałe... Znajdź ten kabel rozwiń starą izolacje wyczyść i polutuj na nowo i powinno śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No odkręciłem te miejsce na stopę ;) właśnie o nim mówię że da się go podnieść tylko 2 cm w górę - myślałem że pod tym idą te kable! Szarpałem na wszystkie spodoby i nawet nie raczyło dać nadzieji że wychodzi ;) Straciłem nerwy na tym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No odkręciłem te miejsce na stopę ;) właśnie o nim mówię że da się go podnieść tylko 2 cm w górę - myślałem że pod tym idą te kable! Szarpałem na wszystkie spodoby i nawet nie raczyło dać nadzieji że wychodzi ;) Straciłem nerwy na tym :P

 

A ten plastik z boku zdjąłeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyy tego zboku nie dało się ruszyć z żadnej strony ( śrubki w nim nie było ), myślałem że najpierw "noga" później bok....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać się do przewodów i tak musisz wyjąć i stopkę i bok bo wiązkę masz koło progu pod dywanem... Ten bok jest na jednej śrubce i osadzone na zatrzaskach do progu nie ma takiej opcji żeby to nie zeszło lekko szarpnij i pójdzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro z rańca zrobię drugą próbę ;) Więc tylko dla pewności najpierw ten bok obok rączki do otwierania klapy a później "noga" ? Bo samej "nogi" wyciągnąć się nie da !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie musisz zdjąć więc próbuj jedno albo drugie najpierw... Myślę że poprzedni właściciel nie skleił tej stopki jakimś klejem że ona nie chcę ruszyć... No nic ale próbuj wszystko się da:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tez mam pioblem z wilgocią w tamtych kablach pod dywanikiem w modelu b5 kombi 97r i pare innych

 

---------- Dodano o 20:26 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:25 ----------

 

mam pytanie w domu das sie to zrobic porządnie czy lepiej zapłaćić fachowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mokre wiązki co ida [tak jakby koło proku"moduł komforyu"co tam trzeba zrobic j???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są mokreto najpierw znajdź miejsce przez które dostaje się woda do środka.Później sprawdź dokładnie instalację-zdejmij izolację,ewentualnie wymień uszkodzone kable.Musisz je powycinać i wstawić nowe kawałki kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czy w przeróbce z anglika też znajdę to połączenie po lewej stronie, czyli kierowcy, czy też odwrotnie?

Nie widzę tych załączników, które załączyłeś...

Dzięki

 

Szkoda Krzysiek że wcześniej mi nie odpisałeś bo Jurek mi namieszał i straciłem przez to sporo czasu zanim od złączy na słupku skierowałem się w stronę modułu komfortu i znalazłem miejsce w którym było przerwane połączenie. Wprawdzie doszedłem do tego miejsca sam ale Twój pierwszy post mnie nakierował więc punkcik Ci się należy:)

 

Generalnie wygląda to tak że bezpiecznik nr 6 odpowiada za lampkę w podsufitce, lampki umieszczone na dole w przednich drzwiach, lampki nad głowami pasażerów z tyłu i lampkę w bagażniku. W sumie 6 lampek. Od tego bezpiecznika leci sobie czarno-niebieski kabelek do niebieskiej kostki umieszczonej w słupku z lewej strony obok nóg kierowcy. Kabelek ten o ile dobrze wyśledziłem, wychodzi z drugiej strony kostki i leci sobie dalej do modułu komfortu. Początkowo ten właśnie kabelek podejrzewałem.

 

Z modułu komfortu zaś wychodzi czerwono-czarny kabelek (nr 7 na rysunku), który łączy się z sześcioma (również czerwono-czarnymi) kabelkami odpowiedzialnymi za każdą z lampek:

1. Lampka główna w podsufitce.

2. Lampka w lewych przednich drzwiach

3. Lampka w prawych przednich drzwiach

4. Lampka nad głową pasażera z tyłu z lewej strony

5. Lampka nad głową pasażera z tyłu z prawej strony

6. Lampka w bagażniku

 

thum_850049cbe9f54735e.jpg

 

Połączenie tych siedmiu przewodów znajduje się pod izolacją dokładnie w miejscu zaznaczonym na zdjęciu. To właśnie to połączenie szlag trafił. U mnie dokładnie jak u Krzyśka - połączenie po prostu się rozsypało w zielony proszek. Po zlutowaniu wszystkie światełka zaczęły działać.

 

Ponieważ problem jak widać nie jest przypadkowy, postanowiłem udokumentować jego rozwiązanie. Mi już się nie przyda ale myślę że inni prędzej czy później skorzystają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię :hyhy

W angolu bezpieczniki i całą resztę flaków masz z prawej strony...Czyli moduł także,wątpię żeby komuś się chciało to przekładać wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wątpię :hyhy

W angolu bezpieczniki i całą resztę flaków masz z prawej strony...Czyli moduł także,wątpię żeby komuś się chciało to przekładać wszystko ;)

 

Cześć,

no właśnie bezpieczniki mam po lewej. Auto jest po przeróbce 5 lat temu. POdejrzewam, że moduł też przeniesiono. Sprawdzę, jak tylko będzie okazja. Nie świecą lampki wewnętrzne i bagażnika.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności