Skocz do zawartości
secom

Buczenie w kabinie przy 1100-1600 obr/min passat B6 170KM

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka mieszanka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paliwa z powietrzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w czym problem co sie syplo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentne wypalanie DPF, mam tak samo czasem jak wysiądę z auta to nawet fajnie brzmi.

A kolega Marek starą szkołą, za bogata mieszanka- chyba w starym gaźnikowym silniku a nie TDI na PD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czasem mam to samo w identycznym silniku, najczęściej zdarza się to po powolnej jeździe po mieście, jakby właśnie wypalało nadmiar zgromadzonego nagaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewidentne wypalanie DPF, mam tak samo czasem jak wysiądę z auta to nawet fajnie brzmi.

A kolega Marek starą szkołą, za bogata mieszanka- chyba w starym gaźnikowym silniku a nie TDI na PD

 

A kolega Tomasz jako zwolennik nowej fali wierzy ślepo w komputery.

Przy wypalaniu dpf też podaje więcej wachy żeby podnieść temperaturę.

 

A za bogata mieszanka to nie koniecznie musi być więcej paliwa tylko mniej powietrza :) - czyli jakaś prosta usterka mechaniczna na dolocie.

 

Wypalanie dpf-u to nie jest coś co powinno mieć miejsce codziennie. Jeśli tak się dzieje to tym bardziej warto podjechać do mechanika.

 

Pytanie jeszcze czy słyszysz to zawsze na postoju, czy czasami? Czy tylko jak silnik jest rozgrzany, czy jak zimny też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalanie DPF jest uzależnione od jakości paliwa, długości odcinków przejechanych itp., ja mam tak jak przejadę 3-4 km zgaszę i ponownie przejadę ten sam odcinek to zaczyna wypalać, a jak dłuższy około 10-15km to wszystko jest ok, tzn. mniej zauważalne, ale każde auto ma inny przebieg, jeździło na innym paliwie itd. mój ostatnio właśnie wypala częściej po zatankowaniu na innej stacji niż zwykle i też renomowanej (BP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem przyczyne tylko nie wiem jak to naprawic mianowicie jak zatkan dolot powietrza zaraz przed filtrem to cisza az milo no ale powietrza niedostaje czyli rezonans ibuczenie to z rury pobierajacej powietrze jak to ugryzc?

Skolei druga rzecz to pecherzyki powietrza w zbiorniczku wyrownawczym takie malutkie roznie pisza ze to uszczelka ze to normalne dodam ze plynu nieubywa olej w normie aczkolwiek jak sama nazwa wskazuje to zbiorniczek wyrownawczy czy tak ma byc ? TDI BMR 170 2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bąbelki powietrza to raczej nie powinny sią pojawiać w zbiorniku wyrównawczym, ale wahania poziomu płynu, w zależności od stopnia nagrzania, są czymś jak najbardziej normalne. Również ruch płynu nie jest niczym niepokojącym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bąbelki powietrza to raczej nie powinny sią pojawiać w zbiorniku wyrównawczym, ale wahania poziomu płynu, w zależności od stopnia nagrzania, są czymś jak najbardziej normalne. Również ruch płynu nie jest niczym niepokojącym.

Bardzo dzieki dzis juz nie ma babelkow

A to buczenie z wlotu powietrza co to za cholera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częstym "buczeniem" do 2000 obrotów jest spowodowane nieszczelnością układu dolotowego powietrza. Obejrzyj cały dolot od filtra pow. , sprawdź wszystkie połączenia rur oraz samą obudowę filtra. Przerabiałem to samo , okazało się, że w obudowie filtra powietrza ( górna pokrywa dokładnie) nie dotyka idealnie uszczelki stąd dziwne "buczenie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Częstym "buczeniem" do 2000 obrotów jest spowodowane nieszczelnością układu dolotowego powietrza. Obejrzyj cały dolot od filtra pow. , sprawdź wszystkie połączenia rur oraz samą obudowę filtra. Przerabiałem to samo , okazało się, że w obudowie filtra powietrza ( górna pokrywa dokładnie) nie dotyka idealnie uszczelki stąd dziwne "buczenie".

Bardzo dzieki za podpowiedz bede szukal dziury w calym, dzis bylem u magika mechanika i powiedzial to samo co kolega jeszcze raz bardzo dzieki Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sugestia. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie rozebrać cały dolot, a następnie dokładnie poskładać do kupy. Tym bardziej, że nie jest to chyba zbyt skomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dzieki za podpowiedz bede szukal dziury w calym, dzis bylem u magika mechanika i powiedzial to samo co kolega jeszcze raz bardzo dzieki Pozdrawiam

 

Witam , rozwiazałes problem, bo mam to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy o takie basowe buczenie chodzi, ale u mnie występowało na postoju przy dogazowaniu (w sumie przy schodzeniu z obrotów). W czasie powolnej jazdy przy dodawaniu gazu oraz przy hamowaniu silnikiem. Wszystko na niskich prędkościach.

 

To mój drugi B6 i po raz kolejny problem rozwiązałem poprzez lekkie usztywnienie modułu wlotu powietrza. Zmiana na + jest mega zauważalna. Podobno jest to klasyczna przypadłość w tym modelu.

 

20150716_162341.jpg

Edytowane przez DemoniK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prada. Prowizorka w tym przypadku jest najlepsza. Ja owinąłem tą część szeroką taśmą i buczenie ustąpiło.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie niestety patent Dominika nie zadziałał. Spróbuję jeszcze poowijać tą rurę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam podobny problem, silnik podczas pracy na wolnych obrotach pracuje wg mnie poprawnie jest cicho słychać "klekot", jednak po minimalnym dodaniu gazu słychać "buczenie" dźwięk zbliżony do tego jaki uzyskuje się dmuchając w gwint butelki. Słychać go do ok 2000-2200 obrotów bo później jest zagłuszany. Dźwięk dochodzi z komory silnika.

Czy ma ktoś pomysł co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanawia co to może być, tym bardziej, że występuje niezależnie od typu silnika. U mnie najintensywniej ten basowy dźwięk słychach przy prędkości ok. 50-70, bo później to już jest zagłuszany przez "prędkość".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności