Skocz do zawartości
pawcio1987

Sworzeń do zawiasu drzwi przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!Potrzebuje małej pomocy w związku z moimi opadniętymi drzwiami od kierowcy:((1cm gdzieś)mam problem z dostaniem trzpieni bądz sworzni wchodzących w zawias(te wybijane).Zjezdziłem całe miasto i niema allegro tez puste w tym temacie:583:.Są wszędzie tylko całe zawiasy do kupienia,ale po co kiedy tu o te male cześci chodzi.Moze znacie jakies sklepy itp.gdzie moge sie w cos takiego zaopatrzeć w Kielcach albo jakies porady bo musze to biegusiem zrobić serce sie kroi jak patrze na to.pomóżcie:confused:.Wielkie dzięki.Pozdrawiam Wszystkich:607:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to jest nie wybijane,zawiasu nie da sie wymienic bo jest spawany do rany a przykrecany do drzwi ,ja po prostu rozlaczylem zawias i okazalo sie ze w gornej czesci jest wyrobiony otwor zrobilem tulejki z blaszki papierowej u mnie akurat z plywaka z malucha u mnie pomoglo jezdze juz tak 4 miechy,nie znalazlem lepszego rozwiazania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok pomysle nad tym dzieki za podpowiedz.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może masz jakiegoś znajomego np tokarza i by ci coś takiego dorobił??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np nad tym myslalem ale to musisz unieruchomic auto w garazu w moim wypadku niemozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze skoro w kilku sklepach mi powiedzieli ze nie wystepuje sworzen osobno tylko razem z gorna czescia zawiasu i kosztuje to gdzies 50zl to wymienie razem i juz,nie lubie zbytnio dorabiac rzeczy.kupie cale te gorne zawiasy i juz.dziekuje za podpowiedzi.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz tylko jak mocowany jest ten zawias, czy na sruby czy wspawany ja mam do karoserii wspawany a do drzwi przykrecony, sworzen sie ulamal i na szrocie drozej krzyczeli jak w ASO, jedyny minus jest w kolorze metalu nie lakierowany i widac ze zmieniany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś zna jakiegoś fachmana z okolic lublina który zrobił by mi zawiasy i jeśli ktoś coś takiego robił to ile to kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem aczkolwiek kupiłem zawias ten dokręcany do drzwi bo jeden jest wspawany w karoserię. U mnie jest przypadek opuszczenia się drzwi około 2cm!!!!!! <szok> jutro jade do mechanika i ma mi to założyć i zrobić tak aby były drzwi normalnie zawieszone na tym zawiasie. Po usunięciu usterki napiszę co i jak. A za zawias zapłaciłem 30zł na szrocie pod Lublinem Kolorek prawie taki sam jak mój. :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do adamo88. Jeżeli pamietasz - jaka była cena zawiasu w ASO?

Ja kupiłem na Allegro zawiasy bez luzu po 5,0 zł ale okazało się że są do prawych drzwi - nie pasują. Trudno rozkuć sworzeń. Niszczą się podkładki z tworzywa. U mnie luz jest tylko na górnym zawiasie. Jeżeli w ASO będą chcieli do 50 zł - to się zdecydyję. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO w Białymstoku kosztowal 45zł - o ile dobrze pamietam, tylko kupuj z nr vin bo sa 2 wersje zawiasow: przykrecany lub przyspawywany do karoserii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mogłem wybić

po godzinie napierd****** rozwierciłem zawias górny i dorobiłem tulejki choć lekki luz na drzwiach pozostał to nie są już opadnięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też podnieść lekko drzwi podkładając podkładkę pod dolny zawias. Chociaż lepszym wyjściem jest fachowa przeróbka przez ślusarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez rozwiercony zawias, moj mechanik w gorny zalozyl tuleje i ładnie punktakiem zalatwil sprawe a dolnym mam srube chyba 10 czy 12 wkrecona i od spodu nacieta flexem i rozwarta tak aby nie wypadla calosc zalana zaje....cie gestym smarem.drzwi chodza dobrze nie opadaja,natomiast co do zawiasow oryginalnych to jesli rozwierci sie stary zawias tam jest taka wytloczka w postaci koronki ktora po zdemontowaniu(wybiciu bo inaczej sie tego nie da zrobic)ulega zniszczeniu i lipa.kupilem w aso zawiasy placac 48zl za sztuke i leza nowki w domu-kase stracilem tylko.Proponuje spojrzec na zawiasy w golfie3 moj kolega ma oba przykrecane,jedne do drzwi a drugie w karoske wiec mozna by nagwintowac w karoserii i moze wypalic przecie to tez vw.pozdrawiam

 

---------- Post added at 10:14 ---------- Previous post was at 10:13 ----------

 

Ogipio z podkladakami nie ma sensu kombinowac bo i tak po pewnym czasie je cos strzeli.Lepiej dobra zlota raczka niz slusarz hehe

Edytowane przez pawcio1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ASO w Białymstoku kosztowal 45zł

 

W której ASO - u "Sieńko i Syn"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie u Sienki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam mam jeszce jak ktos chetny to pisac na pw p.s. one sa nowe NIE UŻYWANE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimnycarlsberg

cześć jestem tu nowy- chciałbym sie ciebie zapytać czy masz jeszcze ten zawias z chęcią go kupię:nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności