Skocz do zawartości
Stochastic

Przebieg na wahaczach - Paski 3b i 3bg.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy szykuje mi sie wymiana przedniego górnego wachacza, poprzednio wymieniałem 2 naraz czyli przedni i tylny, tylny jest ok czy wymieniać oba naraz?

Dodam że to TRW i wytrzymały 55 tkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Krafcie zrobiłem 10 tyś i się rozpadł całkiem ale jest na gwarancji zobaczymy co powiedzą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

informacja dla tych co kupili g.ówno które się rozleciało a sprzedawca wymieni im na to samo tylko nowe g.ówno otóż nie reklamujcie wahaczy tylko korzystajcie z rękojmi wtedy po stwierdzeniu że usterka wystąpiła nie z waszej winy macie prawo do zwrotu gotówki a nie nowych wahaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na szybko muszę kupić inny - Master Sporta wziąć ?

Znam osobę, która na MS zrobiła ponad 40 tys. km i cisza. Dodam jeszcze, że jakoś specjalnie dołków nie omija, a jeździ tylko po woj. lubelskim, więc jest w co wpadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem wahacze na allegro ten komplecik(Lemforder) który na wiosnę stał po 1200zł i babka sprzedawała kilkanaście kompletów (pisałem w tym temacie, do wglądu)

Jako, że byłem na zmianie oponek na zimowe, gość za 20zł wziął mi samochód na trzepak i wybadał ze szczegółami cała zawieche.

Przy zakupie wahaczy sprawdziłem w kilku niezależnych punktach( sklepy, mechanicy, osoby które tez kupowały części lemforder) zgodność z oryginalnymi wahaczami i bez zastrzeżeń. Oryginał. A więc po zakupie razem z wahaczami został zamontowany nowy gwint MTS od Mapeta i koła 225/40/18.

Po 26 tys km. stan jest taki wahacze maja się bdb, do wymiany mam tylko końcówki drążków kierowniczych(dokładnie prawy...ale ja wymienię obydwa)

Drogi to głównie w 90% drogi Podkarpacia, a wiadomo jakie są...;/

Mój styl jazdy naprawdę nie należy do spokojnych ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal-LKR, tak chyba zrobię.

Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie że po założeniu tych większych tarcz z przodu sypią się usterki - najpierw była poduszka pod skrzynią a teraz ten sworzeń na wahaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja coś od siebie dodam. W czerwcu zamontowałem cały komplet Swaga, wczoraj na przeglądzie chłopacy dokładnie mi go wyszarpali i okazało się że górny lewy przedni ma naprawdę delikatny luz poprzeczny a nie puka przy jeździe a zrobiłem na nich ok 7 tyś. I tu moje pełne zdziwienie i zaskoczenie, na dniach go wybiorę i spróbuję oddać go na gwarancje, bynajmniej tak radzili mi chłopacy w sklepie i z tego co mówili to trzeba tylko przynieść jedną sztukę a nie demontować cały komplet jak to ktoś kiedyś pisał na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przebieg 314tys i jeżdżę na wszystkich oryginałach oprócz przegubów. wszystko trzyma się. Paska mam kupionego w polskim salonie. tak zastanawiam się jak jeździcie skoro zawieszenia itp. padają Wam po 10 tys.? przeguby jeden po drugim wymieniłem przy przebiegu lewy 150tys, prawy 180tys oczywiście zamiana na oryginał i dalej śmigam. tarcze zmienione już po 2 komplety. opony 4 komplety.

Edytowane przez artur1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wymieniałem tylko jeden górny ale skoro piszesz, że 314tys na oryginałach to może napiszesz na jakim rozmiarze felg jeździsz i po jakich drogach?

Osobiście szlak mnie trafia jak spotykam się z ludźmi którzy widzą mojego Passata i od razu mówią, że

"w tych to się strasznie zawieszenie sypie", na co ja odpowiadam, że zrobiłem 60tys i na razie jeden wahacz za 150zł dołożyłem a jeżdżę jak widać na fotce na 17"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

254000 nadal oryginał

Edytowane przez stefan1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W czerwcu zamontowałem cały komplet Swaga, wczoraj na przeglądzie chłopacy dokładnie mi go wyszarpali i okazało się że górny lewy przedni ma naprawdę delikatny luz poprzeczny a nie puka przy jeździe a zrobiłem na nich ok 7 tyś. I tu moje pełne zdziwienie i zaskoczenie, na dniach go wybiorę i spróbuję oddać go na gwarancje

Potwierdzam, ja kiedyś też wymieniłem 2 górne wahacze z prawej strony właśnie na SWAGa. Przejechałem 6 tyś. km i oba poszły do wymiany...szkoda kasy. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam, ja kiedyś też wymieniłem 2 górne wahacze z prawej strony właśnie na SWAGa. Przejechałem 6 tyś. km i oba poszły do wymiany...szkoda kasy. Nie polecam.

2 lewe górne wahacze wsadzone 2 lata temu SWAG, po 60 tys był luz, więc wymieniłem, czyli nei tak najgorzej, a auto na 17stakach lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

140 tyś po niemieckich drogach i 50 tyś po dolnośląskich (głównie wałbrzyskie, czyli tragiczne). Felgi 15 cali. Codziennie do pracy po dziurach , aż żal. Ale jak dotąd luzów brak. Wahacze oryginały nie wymieniane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na Allegro komplet wahaczy HPS w maju 2012 . Sprzedający (Autoperfekt Poczesna) zapewniał , że są to wahacze wzmocnione objęte 24-miesięczną gwarancją ,cena niewygórowana (400zł). Myślałem sobie , że jak wytrzymają 2 lata i jakieś 30000 km to już będzie dobrze za tą cenę. Niestety po 5 miesiącach i 7000 od wymiany stuki po obydwu stronach. Zadzwoniłem więc do firmy Autuperfekt Poczesna przedstawiając problem a tam poinformowano mnie, że mam wymontować zawieszenie ,wypełnić zgłoszenie reklamacyjne i razem przesłać do nich a oni prześlą do producenta w celu rozpatrzenia, bo oni są tylko sprzedawcą. A ja do pracy będę jeżdził chyba hulajnogą!!! Nie polecam nikomu takich sprzedawców ani producentów!!!Zastanawiam się co to za gumę stosują do tulejek- chyba ze starych gumowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoniłem więc do firmy Autuperfekt Poczesna przedstawiając problem a tam poinformowano mnie, że mam wymontować zawieszenie ,wypełnić zgłoszenie reklamacyjne i razem przesłać do nich a oni prześlą do producenta w celu rozpatrzenia, bo oni są tylko sprzedawcą.

 

no chyba nie myślałeś, że Ci wyślą na podmiankę nowe wahacze.

 

niestety za wyjęcie wahaczy i wysyłkę do nich jesteś odpowiedzialny Ty.

 

wniosek z tego co piszesz jest jeden, ze HPS raczej nie opłaca się montować, bo w sumie wyjdzie sporo drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem na Allegro komplet wahaczy HPS w maju 2012 . Sprzedający (Autoperfekt Poczesna) zapewniał , że są to wahacze wzmocnione objęte 24-miesięczną gwarancją ,cena niewygórowana (400zł). Myślałem sobie , że jak wytrzymają 2 lata i jakieś 30000 km to już będzie dobrze za tą cenę. Niestety po 5 miesiącach i 7000 od wymiany stuki po obydwu stronach. Zadzwoniłem więc do firmy Autuperfekt Poczesna przedstawiając problem a tam poinformowano mnie, że mam wymontować zawieszenie ,wypełnić zgłoszenie reklamacyjne i razem przesłać do nich a oni prześlą do producenta w celu rozpatrzenia, bo oni są tylko sprzedawcą. A ja do pracy będę jeżdził chyba hulajnogą!!! Nie polecam nikomu takich sprzedawców ani producentów!!!Zastanawiam się co to za gumę stosują do tulejek- chyba ze starych gumowców.

 

Kolego ja wymontowałem wysłałem i WYSTAWIŁEM rachunek na to że auto stoi na podnośniku u mechanika i domagam się zwrotu kasy za to że zajmuje mechanikowi kanał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolne MS - póki co 30tkm i jeden przedni padł ( kiepsko była zawulkanizowana tulejka od mocowania amora - myślę że ją wymienię i będzie wahacz jak nowy bo sworzeń nie wykazuje żadnego zużycia) natomiast górne GPD ( zaryzykowałem bo musiałem na szybko wymienić aszkoda mi było kasy na lepsze chiny :) 30tkm i zero luzu więc jak za taką kasę to chyba nie jest źle.....Tak sobie sprawdzam czy warto więcej płacić czy nie bo akurat za robociznę nie muszę płacić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oddali za ten rachunek od mechanika?

 

Jestem jeszcze w trakcie załatwiania ale jak załatwie to dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności