Skocz do zawartości
CHOROSZ

Maty bitumiczne

Rekomendowane odpowiedzi

jedna warstwa na drzwi od srodka (nie oklejalem mechanizmu od podnoszenia szyby) te maty sa ciezkie a samochod stary wiec dodatkowe kilkogramy w drzwiach przyspieszaja ich opadanie a z efektu jestem zadowolony tj. maty zatrzymuja dzwiek w samochodzie i nie slychac z zewnatrz jak to bylo przed.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ile takich mat potrzeba mi do wygłuszenia drzwi przednich w b3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy ile chcesz wygluszac?

czy tak jak ja czyli jedna warstwa.

czy moze 2 warstwy, jedna na drzwi 2 na mechanizm od podnoszenia szyb.

kup sobie kilka sztuk zrob jedna strone zobacz uile ci poszlo i dokup reszte na druga strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie jednak przekonano do tasmy dekarskiej ....

(2 warstwy) wewnatrz/zewnatrz i podobno efekt 100% lepszy z racji iz wlasnie nie pekaja

i sa elastyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mogę rozumieć przez pojęcie taśma dekarska

bo jest kilka rodzai i którą wybrałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie.

mam dwa pytania i jesli mozna to chcialbym dostac odpowiedz pokoleji na kazde:)

1. czy jesli chce wygluszyc samochod a nie chodzi mi o jakos dzwieku glosnikow itp tylko o to zeby nie dochodzily dwieki z zewnatrz(glownie zeby obnizyc glosnosc pracy silnika w srodku) to czy ta mata http://moto.allegro.pl/item525299412_app_boll_mata_wygluszajaca_bitumiczna_warszawa.html bedzie odpowiednia??chcialbym wygluszyc wszystkie drzwi, dodatkowo maske(pod ta oslone co juz jest seryjnie) oslone silnika i skrzyni i grodzie miedzy silnikiem i kabina. czy ta mata do tego sie nadaje??

 

2. w jakie miejsca najlepiej dawac dwie warstwy maty i czy jest jakas znaczna roznica miedzy jedna a 2 warstwami??jesli tak to gdzie proponujecie dac po dwie warstwy.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cchesz wygluszac silnik to musisz uzyc maty z aluminium np:

 

http://www.allegro.pl/item552096210_aluminiowe_maty_wygluszajace_gluszace_warszawa.html

 

do drzwi:

http://www.allegro.pl/item551863885_app_boll_miekka_mata_wygluszajaca_bitumiczna.html

 

podloga,nadkola:

http://www.allegro.pl/item552066210_maty_z_filcem_bitumiczne_wygluszajace_warszawa.html

 

 

chociaz ja sie jednak zdecydowalem na tasme dekarska

o wiele latwiej w montazu,bez jakis cyrkow z temperatura

latwiej dostepna/szybszy montaz i cena (a jakosc dobra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy można tą mate w b5 3b nakleic na tą blachę co jest widoczna po zdjęciu tapicerki z drzwi?? do której jest zamocowany silniczek itp czy zdejmowac to odpinac szybę i bezpośrednio na blachę drzwi?? bo widziałem dwie opcje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem o co chodzi z wygluszaniem nadkoli...jak to sie robi i w ktorym miejscu nakleja sie maty

Edytowane przez robertAVF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Naklejamy zarówno na jedną jak i druga blachę. Nie wiem ile daje oklejenie samej blachy pod tapicerką ale jestem bardzo ciekaw bo nie bardzo chce mi sie demontować zamki i szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wygłuszać całość - inaczej kontroler ZAiKSU przywali Ci karę za publiczne odtwarzanie utworów ;) Lubię głośno słuchać muzyki, z drugiej strony nie lubię się z tym odnosić i robić przysłowiowego festynu. Chcę żeby grało dla mnie i pasażerów, przechodniom pozostaje iPod. Do tego przynajmniej u mnie zewnętrzna blacha na drzwiach wpada w rezonans i robi wrażenie jakby drzwi miały odpaść za moment.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam wygłuszać całość

Oczywiście , że całość. Kolumny głośnikowe też mają wytłumione wszystkie ścianki, a nie tylko te z przodu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaz ja sie jednak zdecydowalem na tasme dekarska

 

Kupiłeś tę z podanego linka?

 

Ważne pytanie - jak bardzo ta mata śmierdzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśma dekarska, jak sama nazwa wskazuje nie służy do wygłuszania! Z drugiej strony jak ktoś lubi zapach smoły w swoim aucie i uważa, że wygłuszone drzwi to takie co się głucho zamykają, to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tasma dekarska to straszny kibel.

Nie daje nic.

Przeczytaj sobie moj watek:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=43152

 

Do dzis czuc ja w aucie i na wielkanoc bede ja zrywal.

Polecam za to maty SinusLive. W polsce cena wysoka,

ale w Niemczech kupisz za pol ceny (informacje rowniez w powyzszym watku).

Zeby nie bylo goloslownie to mata dekarska (uzylem Soudala) nie nadaje sie z kilku powodow

1. Smierdzi

2. nic nie daje w porownaniu z matami Sinus Live (ciekawy jestem jak wypada Dynamat Extreme w porownaniu z Sinus Live)

3. Nie usztywnia. Wykleilem boczek (po raz trzeci odsylam do mojego watku) i nic to nie dalo. W jednym miejcu przyklilem jedna mate SinusLive i w koncu boczek przestal "pierdziec"

 

Nastepne auto zrobie na dynamacie :)

Maty soudala waza 5kg m^2 wiec moje drzwi (kazda sztuka) przytyly o jakies 7-8kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności