Skocz do zawartości
Gość janusz55

Pojemność zbiornika paliwa b3 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie na przechyle 108 więcej nie wchodzi i nie wejdzie

w b5??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapomniałeś dodać że Cię pchaliśmy wtedy do cpnu jak zabrakło oparów

 

powiem Ci szczerze ze konkretnie bez paliwa dojechalem bo tylko raz mi sie udalo tyle wlac :P Norma to jest 102 - 104 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy to możliwe by mój zbiornik paliwa miał tylko 66 litrów pojemoności? Staram się z reguły nie jeździć na oparach, ostatnio jednak mi się zdarzyło i wskazówka ilości paliwa spadła do poziomu ostatniej białej kreski (czerwona strzałka na obrazku). Po podjechaniu na stację udało mi się jednak zatankować maximum 66 litrów a strzałka wylądowała troszeczkę powyżej wskazania 70 litrów (zielona strzałka). Czy mam jakiś "mały bak" czy też może porąbany wskaźnik który gdy wskazuje 0 to jest jeszcze ok 5 litrów do zużycia?

 

...jeśli ktoś ma jakąś wiedzę lub doświadczenie w tym temacie to dziękuje za pomoc!

 

paliwo.jpg

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Czy to możliwe by mój zbiornik paliwa miał tylko 66 litrów pojemoności? Staram się z reguły nie jeździć na oparach, ostatnio jednak mi się zdarzyło i wskazówka ilości paliwa spadła do poziomu ostatniej białej kreski (czerwona strzałka na obrazku). Po podjechaniu na stację udało mi się jednak zatankować maximum 66 litrów a strzałka wylądowała troszeczkę powyżej wskazania 70 litrów (zielona strzałka). Czy mam jakiś "mały bak" czy też może porąbany wskaźnik który gdy wskazuje 0 to jest jeszcze ok 5 litrów do zużycia?

 

...jeśli ktoś ma jakąś wiedzę lub doświadczenie w tym temacie to dziękuje za pomoc!

 

[ATTACH=CONFIG]80449[/ATTACH]

 

Pozdrawiam!

 

Wątpię ,żeby wyciągało "do zera" więc jeśli dojechałeś ze wskazaniem czerwonej strzałki ,to już to był maks smoka,a 3-4 litry zostają na dnie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdy wskaźnik się już ani trochę nie podnosi (z białej kreski na dole) moge przejechać jeszcze około 15km, trzeba było zadziałać odpowietrznikiem i weszło by około 90 na płaskim. Oczywiście jeśli kombiak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. u kumpla w golfie wskaznik potrafi spasc nizej i jeszcze gdzie o dwie kreski ponad tą biala z rezerwy.

 

posprawdzaj kable a pozniej ten potencjometr co masz w baku. U mnie w AFNie wytarly sie takie zlote styki po ktorych chodzi ta nozka od plywaka. kreske przed rezerwą nie mialem juz paliwa :P

Edytowane przez zielonyB5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie gdy jest na 2 kresce czerwonej to juz koniec paliwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź 5 l zapasu i jeździj aż zgaśnie wtedy wyczujesz swój licznik bo każdy wskazuje inaczej niektórym paliwo kończy się na pierwszej czerwonej kreseczce innym na ostatniej czerwonej kreseczce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
weź 5 l zapasu i jeździj aż zgaśnie wtedy wyczujesz swój licznik bo każdy wskazuje inaczej niektórym paliwo kończy się na pierwszej czerwonej kreseczce innym na ostatniej czerwonej kreseczce .

 

to najlepsza metoda na sprawdzenie / wyczucie wskaźnika ;)

w moim przypadku gdy zgasł z braku paliwa - to po dolaniu 2 litrów wskazówka podniosła się na ostatnią czerwoną kreseczkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy prawią wcześniej, weź piątkę benzyny i jedź, aż zgaśnie, będziesz miał pewność ile jest rezerwy, bo akurat w passkach jest bardzo różnie... u mnie, jak już się wskazówka nie podnosiła po odpaleniu było 3-5 litrów w baku... ale ciekawi mnie jedno, jak uzyskałeś spalanie 7,5l/100 w vr6? moje 2E paliło min. 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź! Widzę że w tym temacie każdy pasek żyje własnym życiem więc za radami kolegów kupiłem karnisterek (5l) by sprawdzić jak to jest dokładnie w tym przypadku.

 

...ale ciekawi mnie jedno, jak uzyskałeś spalanie 7,5l/100 w vr6? moje 2E paliło min. 8

 

...przejchałem wtedy ok 100 km bez żadnych świateł i jakiś wiekszych korków jadąc tak 70 - 110 km - takie spalanie zdarza mi się tak rzadko że aż zrobiłem wtedy to zdjęcie :) W normalnych warunkach 8.0-8.2l to maks a 12l przy 150-160 na autostradzie też się zdarza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten typ tak ma :D

 

ja na wskaźnikowym zerze przejadę jeszcze ze 100km. Zalej z odpowietrzeniem, wejdzie troszkę więcej paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlałem ok 85l.ale trzeba sie bawic odpowiecznikiem.kiedys tez niemoglem zalac do pelna bez odpowietrzania.a teraz bak do pelna to marzenie ropa 6zl prawie;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłem passata i niedługo czeka mnie pierwsze tankowanie do pełna ( z odpowietrznikiem ) jestem ciekawy ile wejdzie.. mam nadzieje że około 100l ;)

 

PozdroVWienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płaskim terenie wejdzie około 93l (tak jest u mnie) nie zapominaj, że w benzyniaku masz pompę paliwa czyli z 2l mniej wchodzi :( Ale pomocna jest nie duża górka i koło 100 wejdzie. Uważaj, jak zalejesz te 100l to nie zostaw gdzieś auta dłużej na słońcu. Paliwo się rozszerzy i będzie uciekać. U mnie w b3 koło przedniego prawego koła jest jakiś filtr i tamtędy ucieka (raz tak się zdarzyło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, jak zatankuje to napisze ile weszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

96 litrów weszło ;)

Edytowane przez vwpasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto przetestowane. Paliwo zużyłem do końca. Miałem przy okazji farta bo zaczął się krztusić 100m od stacji i się jakoś doczołgałem :)

 

Po dolaniu 10L na pusty bak wskazówka w moim pasku wylądwała na środkowej z 3 czerwonych kresek, przy ostatniej białej jest więc jeszcze około 5L paliwa. Do baku normalnie weszło 72 litry a z odpowietrzeniem równo 90.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do swojego kombi wlałem kiedyś 85l. fakt trochę zabawy było z odpowietrzaniem, dolewaniem ale pamiętam jak dziś 85 l weszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

98l. jednak wiem że da się więcej tylko muszę na przechył większy wskoczyć. z resztą nie opróżniam zbiornika do sucha bo boję się o i tak piszczącą pompunię paliwka.

co do tematu pojemności zbiornika powiem jeszcze tyle że koledzy z branży ;) wlewają 120, ale po rozdmuchaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności