Skocz do zawartości
Gość janusz55

Pojemność zbiornika paliwa b3 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość janusz55

Dzisiaj miałem "przyjemność" tankować do pełna (wraeszcie urlop).Moje zdziwienie nia miało granic gdy okazało się że weszło 69 litrów.Do zbirnika który ma , według instrukcji 70 litrów.Wskażnik paliwa pokazywał około 2-3mm nad czerwone pole rezerwy ,a rezerwa , według tej samej intrukcji(orginalna VW) , to równo 10 litrów.Tu mam pytanie dla znawców niemieckiego: czy"davon Reserve 10" oznacza :zawiera , mieści się w(ogólnej pojemności zbirnika) czy też :oprócz.Jeśli to pierwsze to rąbneli mnie na jakieś 10-12 litrów.A Pan przy kasie stwierdził że może ta reszta jest w przewodach paliwowych.No poprostu mnie rozbroił..........Dodam jeszcze że kiedy, w dobrych czasach , tankowałem zawsze do pełna , ilość paliwa i pojemność zbiornika zgadzały się.Czyżby zbiornik mi się powiększył???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janusz55, ja już nawet nie zaczynam rozmowy gdy podjeżdżam na stację bez problemów (o własnych siłach) i do baku wchodzi mi 73 - 74 litry paliwa.... ale czasem mam się ochotę dobrać im do dupska....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co wy mówicie..:):) to poprostu od podeszłego wieku naszych autek, zbiorniki się rozszeżyły..:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janusz55

No tak..........to by tłumaczyło dlaczego na niktórych stacjach paliwo jest trochę tańsze.To była właśnie taka stacja............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
No co wy mówicie..:):) to poprostu od podeszłego wieku naszych autek, zbiorniki się rozszeżyły..:):)

 

może niekoniecznie wiek ale żar jaki jest na dworze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No co wy mówicie..:):) to poprostu od podeszłego wieku naszych autek, zbiorniki się rozszeżyły..:):)

ja nie mowie że chodzi o tankowanie w ostatnich miesiącach - chodzi mi o 1,5 roku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janusz55
No co wy mówicie..:):) to poprostu od podeszłego wieku naszych autek, zbiorniki się rozszeżyły..:):)

 

może niekoniecznie wiek ale żar jaki jest na dworze :)

no dobrze w dzień było ponad 30stopni ale w nocy będzie 20 i wtedy się skurczy i gdzie podzieje nadmiarowe 10 litrów? :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby zbiornik mi się powiększył???????????

Odpowietrznikiem wlewałeś?

 

Poszukaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bedzie kałuża pod samochodem..:) i kolejna kase wyda sie na mechanika w poszukiwaniu usterki...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego ja do mojej machiny nie wleje więcej niż 65 choćbym lał po kropelce i odpowietrzał zbiornik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janusz55

Dzięki za podpowiedzi , ale z odpowietrznikiem nic nie kombinowałem .Dopiero teraz wiem że jest takie ustrojstwo i jak z nim możnz działać. :641: W sumie niezła rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie niezła rzecz.

 

Pod warunkiem, że jedziesz w długą trasę po zatankowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dlaczego ja do mojej machiny nie wleje więcej niż 65 choćbym lał po kropelce i odpowietrzał zbiornik ?

to powiedz lepiej gdzie tankujesz, zaczne i ja bo mnie już wnerw bierze za to złodziejstwo.

ja nie uwierze w to, ze wyjeżdżam paliwo do 0 - bo wtedy ok, zgodze sie ze wejdzie 72 litry.... zabawa z odpowietrznikami to zabawa dla cierpliwych i dla mnie zupełnie bez sensu.

 

ja na stacjach: "Bliska" w Grodz. Mazowieckim, Shell w Grodz. Mazowieckim, Shell w Żyrardowie mam właśnie te "dziwne" wyniki w tankowaniu...

Aha - również stacja na os. Wschód w Żyrardowie - do 5 litrowego kanistra wlazło 6,5 litra benzyny. Próba odezwania się kończyła się zdaniem "Kanister nie ma homologacji" :641: :639:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próba odezwania się kończyła się zdaniem "Kanister nie ma homologacji"

 

Ciekawe czy dystrybutor ma homologację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie:

Jak wleje do pelna to wskaznik poziomu paliwa mam powyzej 70l. No i jade i jade i wskaznik dlugo jest w poblizu 70l i opada bardzo wolno. Natomiast jak mi zjedzie do 35l to wskaznik ten opada szybciej - albo mi sie tak wydaje.

Jest to mozliwe zeby ten wskaznik oszukiwal? czy tez to tylko moja wyobraznia?

I jak jest z rezerwa?? Nie wiem bo nigdy jeszcze nie mialem pusto w baku. Wskaznik dojdzie do czerwonej krechy i cos sie zaswieci ? zapiszczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie "opszukiwanie" wskaźnika wymyślili sobie inżynierki z niemcowni - nie wiem po co :|

 

 

jeśli wyjezdzisz całe paliwo to poprostu cio stanie autko i tylo :D

 

u mnie w B5 gdy wskaźnik wkracza na rezerwę zapala się komunikat "BITE TANKEN :| " i piszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szachna

1.6 TD ja mialem wskaznik kolo rezerwy i wlalem 60l ( na bank bo balem z beczek :P ) i calosc mi nie weszla zostalo ok 6-7l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie:

Jak wleje do pelna to wskaznik poziomu paliwa mam powyzej 70l. No i jade i jade i wskaznik dlugo jest w poblizu 70l i opada bardzo wolno. Natomiast jak mi zjedzie do 35l to wskaznik ten opada szybciej - albo mi sie tak wydaje.

 

 

Nic się nie wydaje. Ten typ tak ma. Organoleptycznie stwierdzono.

Czerwone pole rezerwy to ok. 10 litrów paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu kombinować :609: Normalnie wchodzi 70 jak w instrukcji a po odpowietrzeniu prawie 100 ( +- 2 l )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności