Skocz do zawartości
Gość janusz55

Pojemność zbiornika paliwa b3 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak to robicie ???

nie jeden sie głowi.. jak "to sie robi" :D, wciska sie no nie? :P

a tak serio to wciskasz przycisk ten we wlewie i lejesz dalej ;] a jak nie pomaga to masz zatkany odpowietrznik, a dokładniej taką cieniutką rurkę która idzie ze zbiornika do wlewu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciskanie odpowietrznika u mnie nic nie daje :( A Gdzie mam szukać tej rurki i jak się do niej dobrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w instrukcji od B5 znalazłem nastepujące zdanie: na obrazku.

Jak to się ma do tego co piszecie o nad-tankowaniu? Czy to nie jest niebezpieczne lub szkodliwe dla samochodu? I właściwe po co aż tyle dodatkowej przestrzeni? Pytam, bo jak znam Niemców, to oni raczej niewiele rzeczy robią "ot, tak sobie". Są raczej rozsądni, że aż boli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi 70 tak jak fabryka wciskam odpowiecznik pistoletem na 5 sekund i wlewm 0,5-0,7 i tak do 94 litrow

Pozdrowionka Miłosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość granat

wiecie co passaty b3 i b4 mają zbiorniki ponad 100l jak najprosciejh zatankowac????? zatankojcie do pełna wciskając cypelek odpowietrzenia i ile wlejecie tyle wlejecie ja wlewam srednio 80 l potem tankoje karnister 20 l i jade se na gureczke tak zeby passka bokiem postawic wlewem do gury dobra gurka jest wtedy gdzy pasazer nie da rady wysiąsc poprostu musi byc auto konkretnie przechylone i wtedy lejecie cały karnister oczywiscie trzymając cypel od odpowietrzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiecie co passaty b3 i b4 mają zbiorniki ponad 100l jak najprosciejh zatankowac????? zatankojcie do pełna wciskając cypelek odpowietrzenia i ile wlejecie tyle wlejecie ja wlewam srednio 80 l potem tankoje karnister 20 l i jade se na gureczke tak zeby passka bokiem postawic wlewem do gury dobra gurka jest wtedy gdzy pasazer nie da rady wysiąsc poprostu musi byc auto konkretnie przechylone i wtedy lejecie cały karnister oczywiscie trzymając cypel od odpowietrzania.

 

GRANAT słuchaj za takie dolewanie to niezły mandat możesz zarobić:/ Najlepiej jedź do bielska-podlaskiego i tam na ulicy Akacjowej koleś przerabia tak że normalnie lejąc z dystrybutora wchodzi około 106 litrów. Koszt około 60 zł. Jak chcesz to wal to mnie na PW to ci dam namiar na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiecie co passaty b3 i b4 mają zbiorniki ponad 100l jak najprosciejh zatankowac????? zatankojcie do pełna wciskając cypelek odpowietrzenia i ile wlejecie tyle wlejecie ja wlewam srednio 80 l potem tankoje karnister 20 l i jade se na gureczke tak zeby passka bokiem postawic wlewem do gury dobra gurka jest wtedy gdzy pasazer nie da rady wysiąsc poprostu musi byc auto konkretnie przechylone i wtedy lejecie cały karnister oczywiscie trzymając cypel od odpowietrzania.

 

no to pozdrawiam wszystkich dolewających na góreczkach, szczególnie na góreczkach białoruskich :ok:

 

lukaszek: samemu sobie taką przeróbkę zrobić można, koszt to albo wentylnica i metr przewodu paliwiwego lub zamiast wentylnicy za kilkanaście chyba zł plastikowy krociec (ja mam na wentylnicy) no i ze 2-3 godz. roboty (kanał się przydaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest wentylnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to jest wentylnica?

Odpowietrznik, odpowietrzenie. :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to jest wentylnica?

 

hehe, ty na poważnie pytasz :) ?

zapytaj w zakładzie wulkanizacyjnym albo w sklepie motoryzacyjnym to ci wytłumaczą namacalnie, a opisowo to taka rurka mosiężna z jednej strony zakończona gwintem zewn i wewnętrzym (na wentyl) az drugiej spłaszczona z gwintem i nakrętką :)

a służy to oryginalnie do pompowania kół (umieszczone w dętce lub feldze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, to w takim razie kilka takich "wentylnic" mam w piwnicy.

Dłuuuga historia. Kto pracował w tepsie i miał do czynienia z kablami magistralnymi, to wie, do czego służyły -kiedyś oczywiście. :D

Przecież to jest normalny zawór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edde niby masz racje że samemu. Ale żeby lepiej odpowietrzało i więcej wchodziło to można też nawiercić dwie dziurki w wlewie i 2 litry więcej;) Pozatym tam przy ujściu wlewu gdzie jest rurka od oryginalnego odpowietrznika jest taki koreczek, odkręcasz go i wywalasz sprężynke i jakieś tam jeszcze części co również zwiększy ilość wlanych litrów. Także lepiej zlecić to komuś zaplacić te marne 60 zł i mieć święty spokoj i się nie bawić a mieć dobrze zrobione ja tak uważam;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozatym tam przy ujściu wlewu gdzie jest rurka od oryginalnego odpowietrznika jest taki koreczek, odkręcasz go i wywalasz sprężynke i jakieś tam jeszcze części co również zwiększy ilość wlanych litrów.

ten koreczek czyli zawór odpowietrznika to wyjąłem po kilku tankowaniach, przerobiłem wcześniej blokowanie go wkrętem, niestety pistolet gruzawego dystrybutora umożliwił wkrętowi kąpanie się w ropie do dziś, wyjąłem cały zaworek, jest czysty przelot oczywiście

 

Także lepiej zlecić to komuś zaplacić te marne 60 zł i mieć święty spokoj i się nie bawić a mieć dobrze zrobione ja tak uważam;) Pozdrawiam

a ja tam lubie się pogrzebać, miec satysfakcję z działającej roboty, mam warunki i trchę sprzętu to sobie zrobiłem, no i koszt niższy bo kosztowało mnie to raptem 7zł wentylnica + jakieś 10zł przewód i opaska zaciskowa, a działa nie gorzej niż robiony u fachowców, no i do bielska jechac nie trzeba ;)

ps. w sokółce też robią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edde nie zrozumieliśmy sie c odo tego zaworu;) mi nie chodzi o ten dzyndzelek co można wket wkręcić. Jak wyjmujesz bak to dopiero możesz sietam do niego dostać. Trzeba tak troche porozkręcać, podłubać, ale zawsze więcej wejdzie;) Nie wiem dokładnie jak ci wytłumaczyć o co chodzi.... A co do robienia samemu to też miałem taki plan, ale jak sobie przemyślałem to doszedłem do wniosku żę nie chce mi sie siedzieć przy tym 2-3 godzin jak koleś mi w 30 minut zrobi;) A że byłem u babci niedaleko bielska to skoczyłem po drodze:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w sumie tankowalem pare razy do pelna ale nigdy na to nie zwrocilem uwagi. natomiast jedno co moge powiedziec ze rezerwie nie mozna do konca wierzyc. mimo wszystko ze wskazowka podczas postoju jest po nizej czerwonego pola, to nie znaczy ze wtedy sie dopiero skonczy benzyna lub na ostatnim milimetrze pola czerwonego. pare dni temu jechalem na rezerwie i w polowie czerwonego pola moja niunia odmowila mi dalszej jazdy. zabraklo jej benzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych rysunek zbiorników w sedanie(1) i kombi (2). Teraz wiadomo, dlaczego w kombi wlejemy więcej (kopuła w górnej części zbiornika). Pzdr

zbiornik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cukier69

a passat b2 kombi ? np.http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5844978

ma ten sam zbiornik co wasze nieco nowsze "przemyciaki" ?

pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej nie, bo go nie widac na granicy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój rekord (mając jeszcze B3) to 96 litrów gdzie jeszcze było troche paliwa w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wacha007

witam

jestem nowy na forum ale użytkownikiem Passata już byłem (niestety nieszczęśnik wyprostował zakręt i kasztan nie zdązył odskoczyć ;) ) poszukuje kolejnego ale juz nie B4 jak miałem tylko b3.

 

Pytanie:

Czy zbiornik od Passata kombi (oczywiście chodzi o te setki :), miałem b4 w benzynie i wchodziło ponad 100 l) można zamontować w sedanie?? :)

prosze o szybką odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności