Skocz do zawartości
jarekb1989

Obroty 1.9 td a spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Jestem posiadaczem szanownego PASKA B3 1.9 TD i mam takie pytanie do was...mianowicie chcialbym spytac ile jest prawidłowo obrotów przy 100km\h??bo w moim jest ok 2,400 obr\min na 5 tym biegu.i wydaje mi sie to trochę dużo zwłaszcza ze kumpel w pasku b4 1.9 tdi ma ok.2000 obr. przy stówce.wydaje mi sie że to trochę dużo obrotów mam w swoim...;/a jak jest u was??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ile mam przy 100 km/h ale przy 120 mam 3000 obr/min i chyba tak ma być, w TDI prawdopodobnie będzie trochę inaczej, tak mi się wydaje.

Będę dziś jeszcze mykał autostradą to sprawdzę ile mam przy 100 na 5 biegu i dam znać.

Edytowane przez smoku215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubala0487

Może tak być, że masz skrzynie od benzynki kolego. Mój znajomy też tak miał w atj. 100km/h 2500 obr/m. Sprawdź kod skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok chyba nawet ciut zaniżyłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!

Jestem posiadaczem szanownego PASKA B3 1.9 TD i mam takie pytanie do was...mianowicie chcialbym spytac ile jest prawidłowo obrotów przy 100km\h??bo w moim jest ok 2,400 obr\min na 5 tym biegu.i wydaje mi sie to trochę dużo zwłaszcza ze kumpel w pasku b4 1.9 tdi ma ok.2000 obr. przy stówce.wydaje mi sie że to trochę dużo obrotów mam w swoim...;/a jak jest u was??

 

Wszystko masz ok. Sprawdziłem przed chwilą na autostradzie, u mnie wyszło przy 100 km/h 2500 obr/min, przy 120 tak jak już wcześniej pisałem 3000 obr/min.

Edytowane przez smoku215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka skrzynia, ale zgodnie z przełożeniami tak:

Obroty silnika; bieg 3; bieg 4; bieg 5.

2000 - 41,9 - 58,7 - 79,4

3000 - 62,8 - 88,0 - 119,1

4000 - 83,8 - 117,8 - 158,8

5000 - 104,7 :) - 146,7 :D - 198,5 :634:

Podobny temat już był na forum i stamtąd te dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam 100km/h przy 2500. A jakie macie obroty na biegu jałowym przy rozgrzanym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obroty biegu jalowego: 900 +/- 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jak u mnie... ale na słuch pracuje szybciej niz inne diesle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko ok:)tak właśnie myślalem czy czasem tam skrzyni od benzynki czasem nie ma bo paski w benie mają właśnie tyle obrotów przy stówce i wydawało mi sie to troche dziwne...zwłaszcza że pasek mógłby palić mniej trochę gdyby było ok 2000 obr. przy stówce.dziwne troche to inżynierownie z vw zrobili ale widocznie TAK MUSI BYĆ;) dzieki za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności