Skocz do zawartości
Tomaszz

Wybór felg do czarnego 3BG ;]

Które fele?  

173 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które fele?



Rekomendowane odpowiedzi

Gość civic1908

czy do b5 kombi wejda bez problemu na tył felgi o szerokosci 245?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ci takie szerokie gumy?: kamel tropik :D ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak pamiętacie kupiłem felgi z oponami 225/50 z audi TT, opony były prawie nowe i z miejsca sprzedałem je za 1600 zł, dzięki czemu koszt felg wyniósł mnie 900 zł :D Miałem trochę obawy, że może te felgi malowane, odnawiane czy coś, ale na szczęście okazało się, że jest z nimi wszystko w porządku.

 

Dopiero ostatnio nabyłem właściwe opony czyli 225/45/17 (pirellki p zero nero) i mogłem w końcu założyć koła na paska i zobaczyć czy nic trze... no i jak mówił Paweł i inni wszystko podeszło i na razie żadnych obcierek nie zaliczyłem ;)

 

Jedyne co mi trochę przeszkadza to, że felgi są dość głęboko schowane w nadkola, ale tym może kiedyś się zajmę dystansami 70 - 100 mm na stronę.

 

I zdjęcia, ale na razie słabe i tylko przodu, potem dorzucę jeszcze jakieś lepsze.

 

8d66cfb32799814b.jpg

3ae1429e4c6fae49.jpg

db33e89d0d578c04med.jpg

 

Oryginalne dekielki VW już mam i po oklejeniu jedną warstwą taśmy izolacyjnej pasują idealnie :P

 

Porównanie opon 195 zimówki i 225...:

26dad34152085fdc.jpg

5cd9c6b2fc776547.jpg

 

 

PS: Paweł czy to przypadkiem nie są takie same felgi jakie Ty masz:

943587da164c8fa0.jpg

 

EDIT: Już widzę, że te felgi poza rozmiarem się sporo różnią.

są podobne ale nie występują w 18'' tak jak moje,u mnie jest dekielek zasłaniający śruby,a te są od audi TT nowego,tak samo jak twoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie DENZEN V Dark. Takie ostanio kupiłem. Ale z racji że jezdzę po "polu minowym" (dziury, wyrwy i inne niespodzianki) zostawiłem 15 calówki. I całe szczęście bo znajomy naprawiał już dwa razy felgi 17''. Moim zdaniem są ładne (moje 15'') tylko że ..... małe. O wiele lepiej prezentują się większe. I takie sobie kupię jak tylko będę miał normalną drogę do pracy i do domu. PS. Jak zrobię zdjęcia to Wam prześlę. Zobaczycie na co idą Nasze podatki drogowe w paliwie. Takiej drogowej destrukcji jak w Żywcu tu chyba nie ma nawet w Mongolii. Przed godziną (ok. 22.30) na wyrwach zawiesił się terenowy Samuraj. Wyciągałem go Passatem.....Hi, hi, hi

PS1. Im większe felgi tym lepiej dla wizerunku ale trza uwarzać po czym się jeżdzi żeby kasy nie stracić na naprawach felg, opon i zawiasków.

Pozdro.

PS2. Czy znacie jakiś rozsądny warsztat w okolicach bielska - białej

gdzie zdiagnozują silnik i delikatnie podwyższą moc w dieselku 1,9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy do b5 kombi wejda bez problemu na tył felgi o szerokosci 245?

 

zależy od ET felgi, ja mam 35 i maksymalnie opony 235 żeby nie wyłaziły poza obrys auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będą dobre,są super,przod bedzie schowany w nadkolu,tył trzeba wesprzeć dystansem 20mm(przy założeniu opon 225/35)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tydzień pasek pujdzie -30mm w dół

-30 na 19"? nie łatwiej było Ci kupić od razu jakąś terenówke, a nie passata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdajesz sobie sprawę, że ta cena jest za sztukę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdajesz sobie sprawę, że ta cena jest za sztukę??

bałem się o to zapytać?:eek::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
* 4 x Schmidt Phantom 8,5Jx19 Felgen ( Silber ), ET 45

jest napisane ze 4 razy felga ... Schmidt

takze nie ma strachu ale przed kupnem lepiej sie dowiedziec ;P heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle kosztują 4 szt :-) ,ogólnie to szukałem SCHMIDT REVOLUTION TH LINE ale coś nie mogę znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem fotki, ale na razie tylko takie słabiutkie zdjęcie mam. Mi się podoba na maksa :D

Poza tym jeszcze nigdzie nie natknąłem się na paska na takich felgach :P

 

da9421c4042b708e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o taśmie z dekielkami. Jeśli nie chcesz mieć tam taśmy to polecam te dekielki:

 

http://moto.allegro.pl/item615109528_nowe_dekielki_vw_passat_touareg_touran_golf_polo.html

 

numer: 7L6 601 149B 58mm/70mm

 

Pasują idealnie-trzeba tylko trochę siły żeby je wcisnąć, ale jak już wejdą to siedzą jak przyklejone i wyglądają jakby zawsze tam miały być. W moich już siedzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałeś o taśmie z dekielkami. Jeśli nie chcesz mieć tam taśmy to polecam te dekielki:

 

http://moto.allegro.pl/item615109528_nowe_dekielki_vw_passat_touareg_touran_golf_polo.html

 

numer: 7L6 601 149B 58mm/70mm

 

Pasują idealnie-trzeba tylko trochę siły żeby je wcisnąć, ale jak już wejdą to siedzą jak przyklejone i wyglądają jakby zawsze tam miały być. W moich już siedzą ;)

 

Na razie te moje trzymają się bardzo mocno i pasują właśnie tak jak tam zawsze miałyby być. Jedynie może ciut widać, że cały kapsel jest 2 mm mniejszy na średnicy, ale to trzeba patrzeć z bardzo bliska.

 

Dobrze wiedzieć, że można dobrać takie co pasują idealnie. Jak szukałem swoich to przejrzałem wszystkie aukcje i nie znalazłem takich i nawet sprzedający mi mówił, że najlepiej je owinąć lekko taśmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no właśnie ja też przekopałem cały ebay.uk z taśmą do mierzenia w ręku i już miałem brać te trochę mniejsze kiedy coś mnie jeszcze podkusiło na allegro zerknąć no i znalazłem te, pomierzyłem pomyślałem i udało się :)

Sprzedawca Ci tak pisał bo zależało mu na sprzedaży swojego towaru zapewne ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle kosztują 4 szt :-) ,ogólnie to szukałem SCHMIDT REVOLUTION TH LINE ale coś nie mogę znaleźć

nie wierze ze za 4 szt,za tanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wierze ze za 4 szt,za tanio

Tanio nie raczej standard za 4 szt model Phantom to jednoczesciowa felga najnizsza polka marki Schmidt

Dobra stronka z Schmidt i nie tylko najtaniej w UK :)http://www.rimstyle.com/products/wheels/brand-details.html?manufacturer=schmidt

Sam mysle o Schmidt TH-Line 3pc ale czy warto sprzedac nerke i je kupic ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Schmidt TH-Line 3pc
też o nich myślałem na ten sezon, ale stwierdziłem, że jest ona już trochę objechana na zlotach, pozatym to nie jest już taka jakaś nowość na rynku, bo fela ta ma już parę dobrych lat :D

 

ja bardziej wole iść w stronę kultowych "audi" czy "merc" lub żadko spotykanych beltley'i ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też o nich myślałem na ten sezon, ale stwierdziłem, że jest ona już trochę objechana na zlotach, pozatym to nie jest już taka jakaś nowość na rynku, bo fela ta ma już parę dobrych lat

 

ja bardziej wole iść w stronę kultowych "audi" czy "merc" lub żadko spotykanych beltley'i

:) zgadzam sie ,ale ta jakosc(recznie polerowane) i wytrzymalosc(Kute) TH ...no i jest 3 czescowa wiec gdy kiedys poszerze nadkola to bede mial mozliwosc dokupienia wiekszego rantu :D:D:D lub nie daj Boze przy uszkodzeniu moge wymienic tylko czesc ktora ucierpiala.Kolejna mozliwosc to wymiana wzoru(srodka) felgi(jak sie znudzi ten wzor) czyli inne fele schmidt za 1/3 ceny

Edytowane przez Lord1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności