Skocz do zawartości
Tomaszz

Wybór felg do czarnego 3BG ;]

Które fele?  

173 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które fele?



Rekomendowane odpowiedzi

 

Ile za nie dałeś? Są jakieś firmy te fele, czy bardziej no name?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kokos

tak wygladala skoda, mam nadzieje ze beda pasowaly do b6 :)

skoda.jpg

skoda1.jpg

skoda2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na takich AEZ

20080314011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na rozpoczęscie sezonu zakupiłem takie:

 

http://tomason.de/tn4_galeria.php

 

i nowe opony Continental Sport Contakt 3 225/40/18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zielak

Witam mam pytanie planuje kupic felgi 18" o rozmiarze 7,5X18 ET 52 i do tego opony 225/40/18 czy felgi wejda wraz z tymi oponami? czy niebeda trzec o przedni wachacz poniewaz felga bedzie gleboko osadzona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kokos

z tego co wiem z serwisu vw to powinno pasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie planuje kupic felgi 18" o rozmiarze 7,5X18 ET 52 i do tego opony 225/40/18 czy felgi wejda wraz z tymi oponami? czy niebeda trzec o przedni wachacz poniewaz felga bedzie gleboko osadzona ?

powinno być ok.Wachacz z przodu powinien być w odległości ok 1cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie

Caly czas sie zastanawiam czy 17 brac na Wroclaw czy 16. Jak 17 mój wybór byłby prosty, DOTZ HANZO, jak 16??? Tutaj może byście dali propozycje, mam czarne kombi, reszta w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę po Wrocławiu na 17 225/45 na gwincie i nie jest źle, ale mieszkam w mniej dziurawej części Wrocławia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po długich poszukiwaniach i tysiącu zmian koncepcji natrafiłem na takie felgi w stanie idealnym (nowe:cool:), nawet je przymierzałem i wyglądały zacnie (jutro wrzucę fotkę paska na nich): C7826753_3.jpg

 

Tyle, że te felgi to 17" szer 8" i ET 47 :mad:, trochę głęboko będą i mam wątpliwośći czy będę mógł spokojnie jeździć na takich felach w każdych warunkach :confused:, czy czasem może coś przytrzeć? Zawias seria (będzie bilstein b6 :D i ewentualnie sprężyny z zawiasu sport)

 

A w ostateczności można założyć dystans 0,8 - 1 cm i czy wtedy wystarczą tylko dłuższe śruby? (nie ukrywam, że wolałbym, żeby było bez dystansu.

 

Pzd

 

PS: Nie bijcie, ale prawie identyczny post napisałem też w odpowiednim temacie o felgach i et, a tutaj postanowiłem też to wrzucić, bo w końcu mój temat to trzeba kontynuować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i po długich poszukiwaniach i tysiącu zmian koncepcji natrafiłem na takie felgi w stanie idealnym (nowe:cool:), nawet je przymierzałem i wyglądały zacnie (jutro wrzucę fotkę paska na nich): C7826753_3.jpg

 

Tyle, że te felgi to 17" szer 8" i ET 47 :mad:, trochę głęboko będą i mam wątpliwośći czy będę mógł spokojnie jeździć na takich felach w każdych warunkach :confused:, czy czasem może coś przytrzeć? Zawias seria (będzie bilstein b6 :D i ewentualnie sprężyny z zawiasu sport)

 

A w ostateczności można założyć dystans 0,8 - 1 cm i czy wtedy wystarczą tylko dłuższe śruby? (nie ukrywam, że wolałbym, żeby było bez dystansu.

 

Pzd

 

PS: Nie bijcie, ale prawie identyczny post napisałem też w odpowiednim temacie o felgach i et, a tutaj postanowiłem też to wrzucić, bo w końcu mój temat to trzeba kontynuować :P

nic nie powinno trzeć na tym ET i tej szerokosci felgi,to oryginał czy TSW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał :D zdjęty z audi TT stąd opony na nich 225/50 i jak przymierzałem to tarło, ale w końcu koło jest wyższe o przeszło 2 cm od 225/45. Szczegóły w tym poście.

 

Myślisz, że spokojnie mogę brać te fele, bo naprawdę mi się podobają.

 

Znalazłem jeszcze taką wypowiedź:

Jezdzilem na ET47 i 8calach bylo mega blisko wiec 9.5 przy tym samym ET bedzie tarło.

 

EDIT: Niestety na tej stronce nie ma takiego przypadku jak mój

http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/reifen/rad-reifen.htm

 

ale jest taki:

3BG Variant 8x18 ET 43 225/40 Nankang Ultra Sport 40 mm FK keineczyli nie ma problemu z przycieraniem, ale et to 43.

Edytowane przez Tomaszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginał :D zdjęty z audi TT stąd opony na nich 225/50 i jak przymierzałem to tarło, ale w końcu koło jest wyższe o przeszło 2 cm od 225/45. Szczegóły w tym poście.

 

Myślisz, że spokojnie mogę brać te fele, bo naprawdę mi się podobają.

 

Znalazłem jeszcze taką wypowiedź:

 

 

EDIT: Niestety na tej stronce nie ma takiego przypadku jak mój

http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/reifen/rad-reifen.htm

 

ale jest taki:

3BG Variant 8x18 ET 43 225/40 Nankang Ultra Sport 40 mm FK keineczyli nie ma problemu z przycieraniem, ale et to 43.

bedzie ok,ja mam 8,5'' na 225 ET45 i jest ze 4mm od zwrotnicy,a ty masz 8'' więc 0,5 '' mniej (1,25cm) czyli na 1 bok felgi 6mm,więc spokojnie wejdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wypas, w takim razie je biorę, a w ostateczności je sprzedam :P, choć nie zakładam takiego scenariusza.

 

Rozumiem, że te 4 mm to między wewnętrznym "kantem" opony, a zwrotnicą? W tym miejscu jest najmniejszy odstęp?

 

I drugie pytanie jeszcze: jak przymierzałem te koło z oponą 225/50 i tarło o nadkole przy max skręcie (na dole od wewnątrz chyba) to było to przez za dużą średnicę koła, a nie koniecznie przez ET?

 

Pzd.

 

EDIT: I obiecane zdjęcie:

400ed57aef242e29.jpg

Edytowane przez Tomaszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że te 4 mm to między wewnętrznym "kantem" opony, a zwrotnicą? W tym miejscu jest najmniejszy odstęp?

 

I drugie pytanie jeszcze: jak przymierzałem te koło z oponą 225/50 i tarło o nadkole przy max skręcie (na dole od wewnątrz chyba) to było to przez za dużą średnicę koła, a nie koniecznie przez ET?

4mm miedzy wewnetrznym rantem felgi a zwrotnicą,raczej przez dużą średnicę koła,ale moim zdaniem nie powinno trzeć,ale zmienisz na 225/45 to zobaczysz,ogólnie nieźle wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam pytanko. Kupiłem felgi 17" z ET 35 http://www.allegro.pl/item595182746_felgi_5x112_17_bez_minimum_okazja.html.

Chce zamontowac je w Passku z oponkami 225/45/17. Nie bedzie mi nigdzie w nadkolu chaczyła. Dziekuje za odpowiedz.

 

A i po zatym mam do sprzedania oponki 205/55/16 NOKIAN "Z"

http://www.allegro.pl/item602078650_opony_letnie_205_55_16_nokian_z.html

Edytowane przez Czarny0122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeśli wiesz co to ET to powinieneś wiedzieć, że skoro do mnie pasują felgi z et47 to tym bardziej będą pasować felgi z et 35, zresztą masz przykłady wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętacie kupiłem felgi z oponami 225/50 z audi TT, opony były prawie nowe i z miejsca sprzedałem je za 1600 zł, dzięki czemu koszt felg wyniósł mnie 900 zł :D Miałem trochę obawy, że może te felgi malowane, odnawiane czy coś, ale na szczęście okazało się, że jest z nimi wszystko w porządku.

 

Dopiero ostatnio nabyłem właściwe opony czyli 225/45/17 (pirellki p zero nero) i mogłem w końcu założyć koła na paska i zobaczyć czy nic trze... no i jak mówił Paweł i inni wszystko podeszło i na razie żadnych obcierek nie zaliczyłem ;)

 

Jedyne co mi trochę przeszkadza to, że felgi są dość głęboko schowane w nadkola, ale tym może kiedyś się zajmę dystansami 70 - 100 mm na stronę.

 

I zdjęcia, ale na razie słabe i tylko przodu, potem dorzucę jeszcze jakieś lepsze.

 

8d66cfb32799814b.jpg

3ae1429e4c6fae49.jpg

db33e89d0d578c04med.jpg

 

Oryginalne dekielki VW już mam i po oklejeniu jedną warstwą taśmy izolacyjnej pasują idealnie :P

 

Porównanie opon 195 zimówki i 225...:

26dad34152085fdc.jpg

5cd9c6b2fc776547.jpg

 

 

PS: Paweł czy to przypadkiem nie są takie same felgi jakie Ty masz:

943587da164c8fa0.jpg

 

EDIT: Już widzę, że te felgi poza rozmiarem się sporo różnią.

Edytowane przez Tomaszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt. "fiuuu, no ładne cacko" koniec cyt.

 

Mój czarny też czeka na letnie obuwie ale mam dylemat brac na Wrocław 16 czy 17.

16 są korzystniejsze cenowo zarówno w oponach jak i felach,

Z drugiej strony co roku sie opon nie kupuje.

 

Takie mam rozterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sprawiłem sobie coś takiego:

 

10ec7a69e965a369m.jpg

 

Jak na razie jestem całkiem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności