Skocz do zawartości
Gość luke

Co z tymi swiatlami ! ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość luke

Mam pytanie odnosnie swiatel tylnych w nowym Passacie

- moze ktos z was wie czy wsteczne swiatlo jest tylko jedno z prawej strony i przeciwmgielne jedno z lewej ?

- troche to dziwnie wyglada i malo praktyczne

- przeciwmgielne wyglada tak jak bym mial uwalone jedno swiatlo a znowu przy wstecznym to wiecej widze cofajac z prawej strony niz z lewej ehhhhh :?

 

swiatla.jpg

 

- jak to wyglada w poprzednich modelach ?

 

dzieki ! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damiano

ja mam dwa wsteczne (i widze extra) a przewiw mgielne mam jedno :wink: i szczerze mówiąc guzik mnie to obchodzi jak to z tyłu wygląda bo oglądają go inni kierowcy a nie ja :wink: .

wyluzuj masz extra bryke i się czepiasz dupereli :wink:

ps. bez urazy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości przeciwmgielne jest jedno z prawej strony - to taki standard

wtedy cofania będzie z drugiej strony. Ciekaw jestem, po co dali diody na około (w lampach na klapie).

3cprawe9vz.th.jpg

3clewe2tr.th.jpg

W modelu 3BG - w tylnych kloszach jest do wyboru w 10 (identycznych) zarówek + 2 żółte na kierunki.

Jeśli przepalą się żarówki stopu to to można je podmienić miejscami z pozycyjnych które są również dwu włóknowe i nie ma problemu zamienia się je miejscami. W ten sposób mamy do dyspozycji 6 różnych kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w prawym jest 1sz dwu włuknowa stop/pozycyjne... kierunek i tylnie oraz miejsce na przeciwmgielne ktorego nie ma :) A w lewym sa wszystkie wymienione :) 3B :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luke

hyh to nie to zebym sie czepial dupereli :) ale czasem i takie pierdoly denerwuja

 

- jeszcze jedno pytanko jakich zarowek uzywacie do jazdy w swoich autkach ?

 

( chcialbym zalozyc jakies co sie swieca na bialo i sprawdzic czy faktycznie to co kolwiek polepsza widocznosc - choc i tak dorze widac :) - [ mam urzadzenia do pomiaru natezenia swiatla ] )

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przewiw mgielne mam jedno

a ja mam dwa :shock:

 

 

[ mam urzadzenia do pomiaru natezenia swiatla ]

jak sie juz przyznales to moze przeprowadzimy jakis test ? Zrobi sie zrzute na forum na zarowki i wyslemy je Tobie, a ty zrobisz tescik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips bluecostam :) i osram blue cośtam sa dobre :) takie w niebieskich bańkach :) oo coolblue jakos tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to jest tak:

 

Przeciwgielne TYLKO JEDNO!!! i z LEWEJ strony. Chodzi o to, by nie mylić go ze światłami STOP a z lewej, by wiadomo było gdzie oś jezdni. Z prawej, to anglicy mają.

 

Ja mam 2 światła cofania i są OK widać wszystko.

 

Żarówki to mam osram XENARC a do mrygania - osram silverstar. są fajowe. Ponadto mam tak śmiesznie zrobione (gość tak zrobił), że jak się włączają xenonki na długie, to dodatkowo dopalają się żarówki. To odlot i wszystko widać.

 

Ponadto w 3bg o ile się nie zorientowaliście, to stopy są na górnych połówkach kółek, a przeciwgielne na dolnej z lewej i stamtąd żarówki dwuwłóknowej nie radzę zabierać, bo się pozbawiamy przeciwmgielnego.

 

Poza tym to często praktykowane rozwiązanie i takie jest w sporej ilości autek, że cofania z jednej mańki jest. Fakt faktem, że przeciwmgielną mogli na ledach zrobić i to na takich z białym kloszem, mniejsza siara by była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ponadto mam tak śmiesznie zrobione (gość tak zrobił), że jak się włączają xenonki na długie, to dodatkowo dopalają się żarówki. To odlot i wszystko widać. "

 

 

możesz rozwinąć temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że jest tak jak ze starymi lampami błyskowymi na magnezję... Raz a dobrze. A potem ciemność :grin:

 

Moj kolega kiedyś miał tak zmontowane światła, że włączając długie/drogowe zapalała mu się cała elektryka łącznie z halogenami dalekosiężnymi i ultrafioletowymi /tak, tak :) takie cudo też miał na pokładzie/

Może o coś podobnego u Chara chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo to jest tak:

 

Bixenon robi na jednym palniku za krótkie i długie. Długie są zapalane przez system przesłon i innych dupereli. Ale takie reflektory mają jeszcze żarówki H7 (dawane na odbłyśniku ze świateł drogowych, bo po kiego zmieniać lampę całą), służącą do tzw mrygania, błyskania czy czegokolwiek realizowanego przez pociągnięcie dźwigienki do siebie. Jak mamy niezapalone światła albo na krótko doświecamy przez pociągnięcie, to włączają się tylko te żarówki (dla palników taki błyski bywają po prostu zabójcze). No a jak się włącza drogowe normalnie z odpalonymi xenonkami, to te drogowe na żarówkach milczą. Ale u mnie bardzo sprytnie pomimo bixenonów długie żarówkowe zapalają się także. I mam przed autem superjasno (wsadziłem tam silverstary). Ot cała filozofia. Mrygam tylko H7 a długie mam na w sumie 4 światłach. A xenonki jak się włączy długie, to świecą i z przodu i przed autem (mix krótkie + dodatkowo długie - tam się przesłona jeno odsłania i delikatnie się soczewy podnoszą - oświetlają super) te żarówki są ustawione z deka wyżej i mam serio jasno, trzeba się ze mną przejechać, by zobaczyć :). Ale co do oświetlenia samochodu - na tym punkcie mam hopla. Musi być jasno i już! Jak będę w trasie i będę miał aparat, to cpyknę fotkę, być może już na wigilię dam radę, bo jadę a tam gdzie jadę, to samochód raz na ruski rok jedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam myśle że xenony w takim aucie to podstawa,można je kupić np.na Allegro chyba coś koło 2300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam myśle że xenony w takim aucie to podstawa,można je kupić np.na Allegro chyba coś koło 2300zł

Powaznie, juz sa reflektory do B6 na allegro? pokaz linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos poradzic co sie stalo; wyminilem swiatla na tablicy na led , wyieniajac prawa zarwoke mialem wylaczone swiata lecz wymieniajc lewa juz sobie swiatel nie wylaczylem, po wymiania lewa strona nie swieci a prawa swieci sie chwile i gasnie! Wczesniej swiecila caly czas!! mysle ze moze bezpiecznik tylko ktory?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź styki w oprawkach czy nie są zaśniedziałe.Bezpiecznika bym nie obstawiał jak świeci i gaśnie po chwili.Bezpiecznik jak poleci to nie zaświecą się wcale .W następnym kroku podepnij kompa i sprawdź czy niema błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I auto sie samo naprawilo ! Nie wiem jak to mozliwe ale wszystko jest ok i zaroweczki sie swieca!! zostawilem auto na godzine i juz jest wporzadku!! Zeby sie tak wtryski i turbina naprawiala !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem ktoś ma 2 światła cofania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakim cudem ktoś ma 2 światła cofania?

 

to nie cuda, to dwa klosze białe, np jedna lampa z anglika druga lampa z europy.

Możesz też mieć 2 cofania przy okazji dodawania ringów, ale to inny temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ringi już mi dodałeś:-)

Ale właśnie chodziło mi o to czy od nowości były dwa światła czy po kombinacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności