Skocz do zawartości
cwikiel1975

Centralny zamek od strony pasażera - nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! od pewnego czasu mam problem z centralnym zamkiem od strony pasażera który się niezamyka. Rozebralem /niedokonca/ drzwi, ale nieudalo mi sie dotrzec do samego zamka /brak odpowiednich kluczy/. Czy to jest problem zwiazany z silownikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwikiel1975 moze byc zamek ale nie koniczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek dziala, bo otwierajac/zamykajac kluczykiem od strony pasażera otwieraja sie wszystkie drzwi. Otwierajac pilotem słychać że w drzwiach tam gdzie są wszystkie przewody i silnik podnoszenia okna przekaźnik /chyba tak to się nazywa/ chodzi /przeskakuje/ tylko potem nic nie dziala /chodzi o silownik pod zamkiem/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozesz okreslic o jakim samochodzie mowisz w ogole, bo moze wg schematu cos mozna dojsc ale do jakiego modelu? Moze cos z modulem komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwikiel1975 tylko że w pasku jest zamykanie elektryczne siłownika tam jakiego takiego nie ma :) I w zamku siedza jeszcze 2-3 mikroswitche + 1 :) wiec to moze byc ktoryś z nich moze być zimny lut moze być wilgoć wtyczki itd :) Mało danych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to sie stalo, ale dziala. Prawdopodobnie moze miec na to wplyw wilgoc, chyba gdzies cos niestyka, bo czasami dziala, a czasami nie - moze jak zrobi sie cieplej to rozkrece drzwi i posprawdzam wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy w moim pasiaku jak otwieram z centrala nie otwierają się tylko drzwi za kierowcą pozatym wszystko działa(szyby podświetlenie itp)Raz jest OK a za chwile znowu nie działa na dziesięć otwarć dwa razy otworzy a osiem nie.Bardzo proszę o pomoc i pilne wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj czy słychać jak pracuje silniczek w zamku. Miałem coś podobnego u siebie. Za pierwszym razem się drzwi nie otwierały a później było ok. Gdy minęło pół roku przestało działać. Okazało się, że umarł silniczek. Sprawdź też czy jak otworzysz samochód z centralnego i nie otworzą się te drzwi to spróbuj z kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że jak otwiera te drzwi to słychać zamek,a jak otwiera troje drzwi to w tych drzwiach cisza.Siedząc w samochodzie pociągam do oporu za klamke w tych drzwiach i jednocześnie przycisk na pilocie i wtedy się otwierają.Może inni koledzy cosik mi doradzą .Bardzo prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że jak otwiera te drzwi to słychać zamek,a jak otwiera troje drzwi to w tych drzwiach cisza.Siedząc w samochodzie pociągam do oporu za klamke w tych drzwiach i jednocześnie przycisk na pilocie i wtedy się otwierają.Może inni koledzy cosik mi doradzą .Bardzo prosze.

 

---------- Post added at 07:30 ---------- Previous post was at 07:09 ----------

 

Jeszcze jedno pytanie?Ile kosztuje taki silniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki otwierają ci się drzwi wymontuj zamek i przelutuj go (bo możesz mieć tzw. zimne luty) bo jak ci wysiądzie całkiem (jak u mnie) będziesz musiał włamywać się na zamkniętym zamku a wówczas i zamek do wymiany. Zamek zamiennik 250 zł + wymiana u fachowca 200 zł i masz całe koszta.

 

---------- Post added at 08:09 ---------- Previous post was at 08:07 ----------

 

Sprawdź także łączenie w kostce na słupku między drzwiami pod gumą harmonijką bo tam mogą być zaśniedziałe przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze za porade :dobrzeJeszcze jedo pytanko ten zamek moge sam przelutować?troche lutowałem(jaki jest dostęp do kabelków czy trzeba bardzo małej lutownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie masz linki do manuali rozbierania drzwi itd i masz tam zdjęcia zamka właśnie w środku. Zobacz najpierw co i jak i do roboty:)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=77029

Hasło do plików: vw-passat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zeby nie otwierac nowego tematu napisze tutaj.

 

Mam problem z centralnym zamkiem z pilota. Mianowicie gdy zamykam drzwi z pilota wszystko ladnie chodzi i od razu rygluje zamki nie robi to tak jak chyba byc powinno ze 2-gie wcisniecie przycisku dopiero rygluje zamek.

 

Gdy otwieram drzwi otwieraja sie tylko drzwi kierowcy i drzwi pasazerow tylko sie odryglowuja ale nie otwieraja nawet po ponownym wcisnieciu przycisku pilota.

 

Gdy odtwieram i zamykam drzwi z Panelu kierowcy wszystkie drzwi sie otwieraja i zamykaja prawidlowo.

 

Ma ktos moze jakies doświadczenie z takim problemem albo ktoś moze pomoc?

 

Pozdrawiam mam nadzieje ze ktos jest w stanie mi pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc.

 

Nie działa mi centralny zamek od strony pasażera z przodu. Posprawdzałem już przewody i moduł komfortu. Wszystko w porządku, zero zgniłych kabli, żadnych zwarć, brak wilgoci oraz zero zimnych lutów na elektronice. VAG również nic nie wskazuje, nie ma ani jednego błędu.

 

Opis zachowania:

 

1. Używając pilota wszystkie zamki działają prócz tego jednego (nie otwiera się, nie zamyka).

2. Używając kluczyka w tym uszkodzonym zamku, przekręcając do połowy uruchamia się centralny otwierając lub zamykając pozostałe drzwi. Aby otworzyć uszkodzony zamek trzeba przekręcić kluczyk do oporu (w taki sam sposób działa zamykanie) tak jakby działał w sposób mechaniczny a nie elektryczny.

3. Od wewnątrz można otworzyć zamek klamką.

4. Przykładając ucho do uszkodzonego zamka w momencie uruchomienia centralnego nic nie słychać aby się w nim coś działo.

 

Proszę o jakieś wskazówki.

 

Passat B5 1.9 TDI 110KM AFN DXM 98r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o jakieś wskazówki.
Przelutuj punkty lutownicze na płytce z obwodem drukowanym, znajdującej się w zamku http://forum.vw-passat.pl/threads/18834-Rozbiorka-drzwi-i-naprawa-zamka-Almannah-dla-potomnych-)?highlight=zamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz też podłączyć sam silnik w zamku pod prostownik, by sprawdzić czy działa. Ale do tego musisz rozebrać zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a mi dzisiaj stało się coś dziwnego z zamkiem od strony kierowcy. mam passata b5 1,9TDi 98 rok i jak zamykam centralny to wszystkie drzwi sie zamykaja prócz kierowcy, a wygląda to tak że ten dzyndzelek w drzwiach opada na dół a potem podnosi sie do góry i drzwi sąotwarte możecie podpowiedziećco to może byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kr1985 musisz poprawić luty w zamku. Miałem to samo. Jak już rozbierzesz to sprawdź multimetrem mikrostyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakis schemat demontazu tylnych drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności