Skocz do zawartości
Grimson

Oblodzenie drogi a zdrowy rozsądek

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzało mi się jechać 100km/godz po ośnieżonej drodze ale to była dłuuga prosta bez skrzyżowań.

Żeby pojechać tak jak w artykule niżej to trzeba mieć nierówno pod sufitem:

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Na-oblodzonej-drodze-jechali-170-kmh,wid,10731261,wiadomosc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Tomasz K., mieszkaniec Szczecina. Jechał on z żoną oraz małym dzieckiem "

Pogratulować temu Panu wyobrażni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba mieć nierówno pod sufitem:

Odkąd mam internet, stwierdziłem, że Polacy to niestety idioci. Oczywiście nie wszyscy, ale przeraża mnie liczba czubków w naszym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablo7607

Potwierdzam, czytałem ten artykół na stronach 112.pl.

W tych rejonach tak się jeździ he he znaczy niestety idiotów nie brak.

Ostatnio byłem u kumpla w Poznaniu robiliśmy test jego mazdy 6 rok 04. Pięknie pędziła 150 w takich warunkach TCS działa. W drodze powrotnej pod tym kontem przetestowałem Passka też działa ESP prawidłowo. Naprawdę kontroluje, jednak trzeba to z głowa robić. Nigdy nie pozwoliłbym sobe na taką brawurę z dziecmi na pokladzie.

 

 

Zdarzało mi się jechać 100km/godz po ośnieżonej drodze ale to była dłuuga prosta bez skrzyżowań.

Żeby pojechać tak jak w artykule niżej to trzeba mieć nierówno pod sufitem:

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Na-oblodzonej-drodze-jechali-170-kmh,wid,10731261,wiadomosc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

ja nie wierzę bajka jak nic oczywiście mogli jechac tymi prędkościami ;) tylko ten lanos mi nie pasuje 165 lanosem???

 

a pozatym co ma znaczyc cyt:

"Kilkakrotnie jego prędkość przekraczała 170 km/h. Wideorejestrator zarejestrował prędkość forda wynoszącą 153 km/h."

 

kilkakrotnie?? jak doszli włączaja bomby i trzymają a nie kręcą filmy to nie ta branża! a co do artykułu to moim zdaniem ubarwiony! sensacja sie liczy prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh 170 :) szok ! Dzis przy 30 przy dosc gwałtownym manewrowaniu dupe mi zarzuciło o jakies 90 stopni. Czy ESP powinno temu zapobiec ? Ciekawe co by sie stało jakby lekko skrecił kierownicą ? Przy 170 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe co by sie stało jakby lekko skrecił kierownicą ? Przy 170 ?

Nie próbuj gwarantuję że ESP by ci nie pomogło. Niestety przy takiej szybkości tylko modlitwa jeśli wierzysz.

Dzis przy 30 przy dosc gwałtownym manewrowaniu dupe mi zarzuciło o jakies 90 stopni. Czy ESP powinno temu zapobiec ?

Nie zapobiec a pomóc w bezpiecznym manewrowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nawet modlitwa by nie pomogła. Pewna smierc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierze w takie bzdurne artykuly( co nie oznacza ze nie znajdzie sie taki kolo). lanos i 170 km/h. no jasne. ale jak ludzie to kupuja, to juz inna bajka.

jakies niescislosci w artykule? droga krajowa nr 3- ograniczenie predkosci do 90 km(o ile pamietam nie jest to droga ekspresowa). koles daje niby 153, wiec o 63 za duzo. wiec dlaczego niby dostaje 8 pkt karnych???

kiedys stracilem kontrole przy 170, ale latem. podczas wyprzedzania przejechalem spory kawalek bokiem( dlugosc tego odcinka moglbym zmierzyc dlugoscia mojej kupy) .nie jest to nic przyjemnego.

Dzis przy 30 przy dosc gwałtownym manewrowaniu dupe mi zarzuciło o jakies 90 stopni. Czy ESP powinno temu zapobiec

jezeli bylo to na lodzie to faktycznie esp niewiele moze zdzialac, chociaz wtedy nie mozna mowic o gwaltownych manewrach, ale tak czy inaczej powien zatrzymac samochod. moze cosik jest z nim nie tak. ja nawet jak chce zawrocic na recznym to musze wylaczyc esp.

pozdro :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

kolejna bajeczka na wp.pl, ubarwiona do granic absurdu, poza tym skoro na drodze jest lod to do k n gdzie sa drogowcy ja sie grzecznie pytam i dlaczemu nikt nie zajmuje sie i nie podnosi tematu ich zaniedban w zakresie utrzymania drog miejskich, powiatowych i krajowych ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajka czy nie bajka, może faktycznie ktoś tam tyle jechał, ale...

1. systemy elektroniczne w aucie (abs, esp, bla bla bla) tylko wspomagają kierowcę w niebezpiecznych sytuacjach, a nie prowadzą samochód za niego, przy tak wysokich prędkościach i tak kiepskiej nawierzchni nawet najwyższy może nam nie pomóc

2. na lodzie nawet najdroższe zimówki nam nie pomogą

3. bardzo doświadczony kierowca poradzi sobie z archaiczną tylnionapędówką (a czemu najszybsze i najdroższe bolidy, nie wspominając o wyścigówkach nie posiadają żadnych "dodatków"?)...

 

wniosek prosty, ludzie idą na "łatwiznę" i myślą, że te wszystkie systemy uratują ich z każdej opresji... że tak powiem g. prawda i ci, którym nic nigdy się nic nie stało tak myśląc niech się cieszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pięknie pędziła 150 w takich warunkach TCS działa. W drodze powrotnej pod tym kontem przetestowałem Passka też działa ESP prawidłowo

 

Takie bajki to możesz na forum onetu wypisywać. Przy takich prędkościach ESP można sobie w buty włożyć, jeszcze po śniegu i lodzie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie bajki to możesz na forum onetu wypisywać. Przy takich prędkościach ESP można sobie w buty włożyć, jeszcze po śniegu i lodzie ....

 

Dokładnie!

Fizyki nie oszukasz a taki Passacik ma swoją mase i co za tym idzie b. dużą bezwładnosć przy takiej prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o lanosa to skubaniec pojedzie nawet 185 .Ja mam lanosa i właśnie taką prędkoś udało mi się nim osięgnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakies niescislosci w artykule? droga krajowa nr 3- ograniczenie predkosci do 90 km(o ile pamietam nie jest to droga ekspresowa). koles daje niby 153, wiec o 63 za duzo. wiec dlaczego niby dostaje 8 pkt karnych???

Mylisz się Grześku na odcinku z Goleniowa do Szczecina jest to droga ekspresowa (wiem bo jeżdżę nią w najgorszym a może w najlepszym przypadku raz w tygodniu).

Takie bajki to możesz na forum onetu wypisywać. Przy takich prędkościach ESP można sobie w buty włożyć, jeszcze po śniegu i lodzie ....

Dokładnie tak jak Damian napisał Przy prędkości 150 kontrola trakcji nie pomoże już w niczym no chyba że przy kontrolowanym zgniocie w razie wypadku. Twoja twarz będzie dokładnie na wprost kierunku zderzenia w poduszce jeśli zdąży zadziałać. Dlatego pablo7607 gratuluję ułańskiej fantazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o lanosa to skubaniec pojedzie nawet 185 .Ja mam lanosa i właśnie taką prędkoś udało mi się nim osięgnąć.

Lanos 1,6 16v który ma chyba 107 KM spokojnie tyle pójdzie. To jest bardzo lekkie auto, proste w konstrukcji jak budowa cepa. Zawieszenie niemal identyczne jak w oplu kadecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem,gdyby to była prawda to już by pokazali w jakimś programie info tv.Następnie wielka wrzawa w mediach o wprowadzeniu nakazu posiadania zimówek na kółkach np.od 15.X itd.

Inna kwestsia,że nikt w tym materiale(wp.pl)nie pyta dlaczego ta droga jest oblodzona.Winny jest kierowca,bo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.Ciekaw jestem,czy w innych krajach również funkcjonuje takie sformuowanie w kodeksie o ruchu drogowym.Dziwne-płacisz podatek drogowy(w cenie paliwa)na utrzymanie dróg,a oni mają kierowców głeboko w d..e,i kto winny -zawsze kierowca,bo za szybko jechał,albo dziury nie ominął i się, lub kogoś ro.....lił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku polska rzeczywistość. Ta droga ma dwa pasy. Każdy pas jest skonstruowany tak aby mogły się ominąć 2 pojazdy, czyli klasyczna ekspresówka. Prawym pasem jadą ostrożni kierowcy lewym ci którzy uważają się za b. dobrych (przeważnie lepszymi autami albo samobójcy). Przy mrozie -6 do -10 padający śnieg na rzadziej uczęszczanym pasie się ubija i tworzy się lód (chlorek sodu wówczas nie działa) i stąd mamy lód na drogach. Inną sprawą jest sprawa winy kierowcy opierając się powiedzeniem "nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze" czyli zwalanie winy na kierowcę w każdych warunkach. Sam osobiście widziałem tańczącego golfa na drodze mimo że jechał b. wolno, po prostu najechał na bryłę lodu która spadła z przejeżdżającej ciężarówki. Kierowca mógł to przewidzieć i jechać jeszcze wolniej?

No ale przepisy są tak skonstruowane że jak policjanci nie znajdą przyczyny wypadku podpierają się powyższą opinią. Co nie znaczy że kierowcy z powyższego artykułu zasługują na moją pochwałę. To są bezmyślni szaleńcy ale cóż debili się nie wybiera oni się rodzą.

Moim zdaniem,gdyby to była prawda to już by pokazali w jakimś programie info tv.

Jak by chcieli pokazywać takie rzeczy to by musiał w TV powstać osobny kanał. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość w Mondeo jeszcze miałby jakieś nikłe szanse podczas poślizgu - zakładam że posiada ESP.

 

Natomiast ten boski wiatr - kamikadze w Lanosie nadaje się na ochotnika - żywą tarczę do Strefy Gazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

"Na drodze zalegał śnieg i było bardzo ślisko. Jeden pas ruchu, po którym jechał kierujący lanosem, był całkowicie zaśnieżony."

 

jeśli był to ubity śnieg a wiadomo że śnieg to nie idealnie płaska powierzchnia jazda po takiej nawierzchni z prędkością 100km/h jest ciężka ponieważ samochód staje sie nadsterowny tak jak w w koleinach a jak z hamowaniem?? lekkie dotknięcie hamulca powoduje wpadnięcie w poślizg nawet ABS czy ESP nie jest wstanie nic zrobic (z życia wzięte) a jesli to był puch to ja sie nadal pytam czy lanos pojechał by z tę prędkością 165 km/h torując sobie drogę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności