Skocz do zawartości
rafcisz

Wyciszenie pracy silnika TDI (osłona pod silnik)

Rekomendowane odpowiedzi

W AVF i AVX ta gąbka jest trochę inna. Nie ma tego fragmentu na pasku rozrządu.

[ATTACH=CONFIG]75757[/ATTACH]

 

W takim razie nic dziwnego że jej nie mam Ale wydaje mi się że te silniki PD są bardzo podobne ( pokrywy zaworów, osłona paska rozrządu i osłona silnika od góry są chyba takie same ) Więc jakbym taką dołożył ( tą koło obudowy paska rozrządu ) to byłoby ciszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem taką osłonę pod silnik i skrzynię i zastanawiam się czy obkleić ją centymetrową zwykłą gąbką, czy to coś da i czy nie będzie to przeszkadzało, myślę o takim wyciszeniu własnej konstrukcji PROSZĘ O JAKIEŚ PODPOWIEDZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ponawiam moje pytanie w sprawie osłony pod silnik i wyciszenia własnej roboty. To co pisałem wyżej proszę o jakieś sugestie bo osłonę mam i chce ją zakładać

 

witam kupiłem taką osłonę pod silnik i skrzynię i zastanawiam się czy obkleić ją centymetrową zwykłą gąbką, czy to coś da i czy nie będzie to przeszkadzało, myślę o takim wyciszeniu własnej konstrukcji PROSZĘ O JAKIEŚ PODPOWIEDZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to coś pomoże, przynajmniej trochę wygłuszy no i wiadomo mniej syfu pod maską. Tą gąbkę toja bym dał ciut grubszą, tak min. 2 cm. To tylko moje zdanie, ja osobiście mam benzyniaka. Osłonę też mam zakupioną i leży już drugi rok na strychu i czeka, aż znajdę na nią czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie bawił w wyklejanie gąbką, wyobraź sobie taką gąbkę za kilka miesięcy w którą wsiąkło już trochę oleju, wody z brudnych kałuż itd. Dla ograniczenia hałasu warto mieć porządek w plastikach pod maską, dobrze umocowane nadkola, solidną osłonę z grubego i elastycznego tworzywa czyli np Rezawplast (niełamliwe i do tego tanie!) sensownie zamocowaną również przy nadkolach i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiada ktoś osłonę pod silnik firmy Florimex? Jest dostępna w Inter Cars (108zł) i nie wiem,czy warto tej firmy kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z zamontowaniem osłony silnika i osłony skrzyni biegów mianowicie nie wiem gdzie powinny być zamontowane poszczególne spinki, spinki są takiego typu jak te na tej aukcji http://allegro.pl/spinki-zestaw-vw-passat-b5-audi-a4-skoda-superb-i2504080304.html

Proszę o pomoc jakie spinki powinny być zamontowane na przodzie osłony silnika po bokach oraz jakie spinki powinny iść na osłonę skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metalowe idą 2 na przód osłony silnika, 2 na tył osłony skrzyni i 3 na łączenie obydwu razem. Plastikowe łączą zakole z osłoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W AVF i AVX ta gąbka jest trochę inna. Nie ma tego fragmentu na pasku rozrządu.

Załącznik 75757

W takim razie nic dziwnego że jej nie mam Ale wydaje mi się że te silniki PD są bardzo podobne ( pokrywy zaworów, osłona paska rozrządu i osłona silnika od góry są chyba takie same ) Więc jakbym taką dołożył ( tą koło obudowy paska rozrządu ) to byłoby ciszej

 

Orientuje się ktoś gdzie można dokupić taką gąbkę? Oczywiście poza ASO bo cena 250zł mnie nie interesuje.

oraz wytłumienie miski olejowej które w ASO ponad 300 kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieże temat, gdyż moja gąbka pod pokrywą silnika również jest w kiepskim stanie...

Czy ktoś z Was orientuje się może, czy są jakieś zamienniki z takiej gąbki, lub czy można po prostu kupić gdzieś to taniej niż w ASO ? Bo 250 zł za kawałek gąbki to jest lekka przesada...

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował na wygłuszenie osłony użyć matę: pianka z gumy butylowej:

http://allegro.pl/mata-pianka-wygluszajaca-samoprzylepna-wygluszenie-i2806609903.html

O właściwościach pisze w opisie.

 

Ja ma trochę inne pytanie, czy ktoś się orientuje na czy da radę do paska B5 założyć zestaw osłon od Audi A4 B6? Wiem że kompatybilne w pełni były A4 B5 ale sprzedawca źle opisał i teraz mam komplet oryginalnych z wygłuszeniem w dodatku pół dnia je czyściłem z resztek olejów i innych syfów... dopiero po zakończonej robocie coś mnie tknęło aby sprawdzić oznaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie lepiej samemu sie pobawić i po prostu to wyciąć żeby ładnie pasowało.

Jak nic innego nie znajdę, to chyba rzeczywiście to będzie najlepsze i przedewszystkim dużo tańsze rozwiązanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli generalnie lepiej samemu sie pobawić i po prostu to wyciąć żeby ładnie pasowało.

Jak nic innego nie znajdę, to chyba rzeczywiście to będzie najlepsze i przedewszystkim dużo tańsze rozwiązanie ;)

I jak rozwiązałeś problem gąbki? Moja się cała rozpada i myślę żeby samemu zrobić nową, problem tylko z czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do pytania... czy ktoś wie jaka jest osłona pod silnik z firmy Florimex? Czy jest to osłona elastyczna, czy kawał sztywnego plastiku?

 

Witam. Posiada ktoś osłonę pod silnik firmy Florimex? Jest dostępna w Inter Cars (108zł) i nie wiem,czy warto tej firmy kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym proponował na wygłuszenie osłony użyć matę: pianka z gumy butylowej:

http://allegro.pl/mata-pianka-wyglus...806609903.html

O właściwościach pisze w opisie.

 

Czy ta samą matę zaproponowałbyś na przyklejenie do osłony pod silnik + skrzynie?

czy matę która wskazałeś masz jakieś doświadczenia z nią ? (np ile czasu posłuży zanim się odklei, czy też po prostu całkowicie zniszczy...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam osłonę do wymiany.

 

1. Co myślicie o takiej? http://allegro.pl/oslona-silnika-skrzyni-passat-b5-audi-a4-listwa-i3155221105.html

 

2. Gość z warsztatu mówił mi coś o "osłonach bocznych", co mógł mieć jeszcze na myśli? Czy to wchodzi w skład zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

no fajna i nie droga ciekawe co do osłon bocznych nie wiem co mógł mieć na myśli bo w skład wchodzą dwa elementy pod silnik i pod skrzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Sam nie wiem jak z tymi osłonami bocznymi. Powiedziałem, że przywiozę własną osłonę a on czy też boczne... Nie wdawałem się w dalszą dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dołączam się do koelgów polecających osłony Rezaw-Plast. Zakupiłem pod silnik z wygłuszeniem i po pierwsze - jest na prawdę giętka i wytrzymała (w zimę cofając w śniegu narobiłem bałaganu a ona dzielnie wytrzymała), a po drugie wyraźnie zmniejszyła hałas spod maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio miałem osłona 4 tyg. i ją zgubiłem he może się skusze ale myślałem z kolegą nad aluminiową są na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności