Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pytam, gdyz tez jestem mocno zainteresowany tematem. wedlug moich informacji:

- majac kurs na przewoz rzeczy, mozna jezdzic "wiekszymi" autami

- kurs na przewoz rzeczy, mozna sobie jakos zrobic (niektore szkolki robia dopiero od 21 roku)

- przepisy sa niescisle - z jednej strony kurs umozliwia jazde jako zawodowiec (nawet nie majac 21 lat), a z drugiej - trzeba miec to 21 lat

- w czasie kontroli tez wszystko jest dwuznaczne.

 

Panowie niektorzy zrobili ten kurs, stad tez moje pytanie :).

 

Koledzy pytali , czy po zrobieniu C+E trzeba robic ponowie - z tego co wiem, majac kat C i ukonczony kurs, po dorobieniu C+E Nie Trzeba robic ponowie tego kursu - stary jest wazny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro WORD przyjmuje wszystkich "na przewoz rzeczy" to nie wiem dlaczego szkoly tego nie chca robic ? pierwsze slysze , a jezdzic mozna do 7.5 T do 21 lat a po tej granicy mozna smigac bez ograniczen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawdopodobnie musialo sie cos zmienic w tej kwestii.... w miejscu, gdzie to wyczytalem, teraz sa takie informacje jak mowicie. a na 100pr bylo, ze mozna na ten kurs isc dopiero po 21 roku.... Coz, przepraszam za klopot, faktycznie moglem to sobie doczytac.

 

Swoja droga ciesze sie z takiej postaci rzeczy :). Teraz byle zdac to C przed wrzesniem 2009... Nie stac mnie na wylozenie takiej "kozackiej" kwoty na ta kwalifikacje wstepna.

Swoja droga gdzies wyczytalem, ze ta kwalifikacja bedzie jednak .... 2x krotsza (polowa z 290godzin). W takim razie nasunelo mi sie pytanie - czy ona naprawde jest taka niezbedna, skoro chca zredukowac ilosc godzin o polowe? ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Koledzy pytali , czy po zrobieniu C+E trzeba robic ponowie - z tego co wiem, majac kat C i ukonczony kurs, po dorobieniu C+E Nie Trzeba robic ponowie tego kursu - stary jest wazny.

 

Teraz nie trzeba.

Niestety jeśli C+E zrobisz po 10 października, to kurs C+E nie bedzie dotyczył tego. Do tego C+E bedziesz musiał zrobić kwalifikacje wstępną na nowych zasadach.

Tak samo jak było z D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E... przeciez to jedno z drugim sie wyklucza. Robiac ten kurs, majac tylko kat C, jest on wazny przeciez przez pare lat.... A jesli BEDZIE tak, jak kolega mowi, to nic tylko sie zalamac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest to prawda ze jak sie nie zda teorii zdajac egzamin na C to odbieraja prawko na B?

 

Nieprawda.

 

a nie jest gdzies zapisane tak, ze kurs na przewoz rzeczy mozna robic dopiero po 21 roku zycia ?

 

Kurs możesz robić i jedynym wymaganiem jest prawko C.

 

czy po zrobieniu C+E trzeba robic ponowie - z tego co wiem, majac kat C i ukonczony kurs, po dorobieniu C+E Nie Trzeba robic ponowie tego kursu - stary jest wazny.

 

Kursik jest ważny. Jedyne co, to na zaświadczeniu o odbyciu kursu jest wpisany numer prawa jazdy i kategoria. Jak dorobisz CE to po prostu będziesz miał w prawku B, C, C+E, a na zaświadczeniu tylko C. Ale numer prawa jazdy się nie zmienia, więc problemu nie ma. Mi na przykład szkoła jazdy powiedziała, że jak zrobię C+E, to oni wypiszą papierek jeszcze raz i po problemie, żeby ładnie wyglądało. :D

 

a jezdzic mozna do 7.5 T do 21 lat a po tej granicy mozna smigac bez ograniczen

 

Święte słowa.

Swoja droga gdzies wyczytalem, ze ta kwalifikacja bedzie jednak .... 2x krotsza (polowa z 290godzin). W takim razie nasunelo mi sie pytanie - czy ona naprawde jest taka niezbedna, skoro chca zredukowac ilosc godzin o polowe? .

 

Jazdy nauczy Cię doświadczenie, a to jest po prostu kolejny sposób na wyciągnięcie kasy... W Opolu robią ten kurs na symulatorze, a nie na torze, więc sorry bardzo, gdzie tu szkolenie?? Usiądę przed kompem, pogram w Need for Speed i sobie papierek wypiszę za 1zł, a nie za 10tys zł. :D

 

Niestety jeśli C+E zrobisz po 10 października, to kurs C+E nie bedzie dotyczył tego. Do tego C+E bedziesz musiał zrobić kwalifikacje wstępną na nowych zasadach.

 

E... przeciez to jedno z drugim sie wyklucza. Robiac ten kurs, majac tylko kat C, jest on wazny przeciez przez pare lat.... A jesli BEDZIE tak, jak kolega mowi, to nic tylko sie zalamac...

 

Jak zrobisz kursik przy C, to jak dorobisz CE to też będzie ważny. Nic nie słyszałem o tym, o czym pisze Kolega sebam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne.

 

Paput przyznaje plusik bo zasłużyłeś ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy...... Mówie wam jak jest.

Musicie tylko rozróżnić dwie kwestie.

 

1 przykład:

Masz kat C od 2000 roku i kurs rzeczy od 2005 roku tak?

W 2007 roku podwyższyłeś se kat na C+E i wszystko gra.

Ten kurs rzeczy sie C+E tyczy......wszystko pasuje.

 

2 przykład:

Masz kat C od 2000 roku i kurs rzeczy od 2005 roku tak?

I teraz podwyższyłeś se prawko na C+E po 10 października 2009.

Ten kurs rzeczy w tym momencie do C+E nie jest ważny !!!!

 

Tak samo było teraz z kursem na przewóz osób.

 

 

Nie chce mi sie teraz szukać, ale w przepisach jakichśtam było napisane:

kto zdobył kategorie D po 10 października (czy września???) 2008 jest zobowiązany do zaliczenia kwalifikacji wstępnej na nowych zasadach, w celu zawodowego wykonywania przewozu osób. mniej więcej tak to brzmi..

 

Więc miałeś B i kurs osób od 2007 roku a jak zrobiłeś D po 10 października 2008, to miałeś problem.

Tak samo bedzie z kat C+E

Edytowane przez sebam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I teraz podwyższyłeś se prawko na C+E po 10 października 2009.

Ten kurs rzeczy w tym momencie do C+E nie jest ważny !!!!

tu sie nie zgodze, oczywiście moge sie mylić wiec prosze napisz na jakiej podstwie tak twierdzisz

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy...... Mówie wam jak jest.

Musicie tylko rozróżnić dwie kwestie.

 

1 przykład:

Masz kat C od 2000 roku i kurs rzeczy od 2005 roku tak?

W 2007 roku podwyższyłeś se kat na C+E i wszystko gra.

Ten kurs rzeczy sie C+E tyczy......wszystko pasuje.

 

2 przykład:

Masz kat C od 2000 roku i kurs rzeczy od 2005 roku tak?

I teraz podwyższyłeś se prawko na C+E po 10 października 2009.

Ten kurs rzeczy w tym momencie do C+E nie jest ważny !!!!

 

Tak samo było teraz z kursem na przewóz osób.

 

 

Nie chce mi sie teraz szukać, ale w przepisach jakichśtam było napisane:

kto zdobył kategorie D po 10 października (czy września???) 2008 jest zobowiązany do zaliczenia kwalifikacji wstępnej na nowych zasadach, w celu zawodowego wykonywania przewozu osób. mniej więcej tak to brzmi..

 

Więc miałeś B i kurs osób od 2007 roku a jak zrobiłeś D po 10 października 2008, to miałeś problem.

Tak samo bedzie z kat C+E

 

Niestety koledzy to prawda, chociaż kto oglada program taki jak "Na Osi" wie że takie pytanie padło do Inspektora i tak samo powiedział jak kolega sebam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... Panowie, wezcie pod uwage fakt, ze jak sama nazwa wskazuje , jest to "Kwalifikacja WSTĘPNA", czyli dla zupelnie mlodych kierowcow, chcacych wykonywac zawod. Jako ze "podstawa" zostala zrobiona wczesniej, to czy przypadkiem kurs "doksztalcajacy" nie powinien sie tu znalezc ?

 

Jest to troszeczke bez sensu, co kolega sebam napisal, jesli jest to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze jedno pytanie, podam przykład, bedzie najłtawiej przedstawić sytuacje:

 

kierowca zrobił prawo jazdy przed 10 pazdziernika 2009 roku, ma też zrobiony kurs na przewóz rzeczy, ale chce dorobić jeszcze dorobić ADRy mimo że jest juz po 10 pazdziernika biezacego roku, ma taka mozliwość bez robienia kwalifikacji wstepnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam jeszcze jedno pytanie, podam przykład, bedzie najłtawiej przedstawić sytuacje:

 

kierowca zrobił prawo jazdy przed 10 pazdziernika 2009 roku, ma też zrobiony kurs na przewóz rzeczy, ale chce dorobić jeszcze dorobić ADRy mimo że jest juz po 10 pazdziernika biezacego roku, ma taka mozliwość bez robienia kwalifikacji wstepnej?

 

A co mają ADR'y do świadectwa kwalifikacji? To jak byś pytał czy jak będziesz robił E to czy jeszcze raz musisz zdawać C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem co kwalifikacje obejmuje wszystkie kursy razem z ADRami, stad moje pytanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem co kwalifikacje obejmuje wszystkie kursy razem z ADRami, stad moje pytanie

 

Nie. Kurs na przewóz rzeczy musi mieć każdy kierowca. A ADRy to kursy osobne na przewóz materiałów niebezpiecznych i to zupełnie inne szkolenie, inny papier. Ale to póki co pozostaje bez zmian, to nie ma się co spieszyć.

 

A co do tych przepisów co mówi sebam, to pierwsze słyszę, ale teraz już zgłupiałem...

 

A jeśli już wspominacie o tej części dokształcającej. Nie ma czegoś takiego, że robicie kolejną kategorię i robicie kurs dokształcający. Jeśli nigdy nie mieliście kursu na przewóz rzeczy, czy świadectwa kwalifikacji, bo to stary kurs pod inną nazwą, to robicie kurs podstawowy (jak to mówicie kwalifikację wstępną). A kurs dokształcający robi się co 5 lat, gdyż dokument ten tyle jest ważny. Czyli najpierw kurs podstawowy i potem co 5 lat dokształcający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja zdalem C+E i zapisalem sie na przewoz zeczy, mam nadzieje ze nie bedzie trwac tydzien ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja już jestem po teorii, od jutro zaczynam jazdy ;)

 

apropo: gadałem z wykładowcą, ktory jest jednoczesnie jednym ze wspowłascicielów ośrodka. Powiedział mi ze jeżeli kierowca zrobi kat C i będzie posiadał zdany i ważny kurs na przewóz rzeczy w czasie w ktorym zda C+E, to nie bedzie musiał posiadać kwalifikacji wstepnej, ponieważ bedzie on dalej ważny.

Ina sytuacja jest jezeli owego kursu nie bedzie miał zdajac E do C po 10 wrzesnia.

 

Ja sam już sie w tym gubie, ale z tego co mówił ten facet ma to sens. bo czy robisz kurs na C czy na C+E to jest to ten sam kurs. Wiec majac juz zrobione C i ukończony kurs na przewóz rzeczy za ktory zaplaciłes jakim prawem może nie być on ważny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuch tak samo mogło być jeśli chodzi o kurs osób i kat B i D, a nie było.

 

Jeśli miałeś kurs osób ale D nie zdąrzyłeś zdać do 10 października, to miałeś pozamiatane i kwalifikacje wstępną na nowych zasadach przed sobą.

 

Zapytaj tego gościa czy tak nie było, a jeśli se przypomni że tak, to spytaj czy aby nie bedzie tak samo z kursem na przewóz rzeczy? Bo niby czemu miałoby być inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności