Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko praca kierowcy autobusu liniowego czy turystycznego a praca na zestawie to tak jakby porównywać dwa zupełnie inne samochody :)

 

 

Dlatego najpierw zrobiłem sobie D a nie C+E...

 

 

Na ciężarówce jest o tyle lepiej że siadasz jedziesz i pier ( wiem że nie jest tak do końca)... a busikiem musisz się trzymać rozkładu i w każdej miejscowaości być praktycznie co do minuty... zatrzymywać się i ruszać co 500 metrów, znosić klnących kierowców ciężarówek którym wydaje się że zatrzymujesz się żeby zrobić im na złość, kombinować tak żeby jechać minute przed konkurencją a nie 100 metrów za, mieć nerwy do pasażerów którym wydaje się ze jak płacą Ci te kilka zł to stajesz się ich niewolnikiem, i nie moge auta dogrzać bo mi drzwi cały czas otwierają :P

 

Ale nie jest źle i mi się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak każda robota ma swoje plusy i minusy :)

 

:) To się liczy!!! :

 

"Ale nie jest źle i mi się podoba:)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikie

,,okolo 25 tys rocznie + okolo 20 tys zrobie pasatem.

kolego 22tys to ja robie miesiecznie u irlandczyka.kasa doba ale jazda bez tacha i spania malo co.poczatki wszedzie sa ciezki a za kierownica nie ma przelewek.jak by nie bylo to caly zestaw z ladunkiem to okolo 40t. i naprawde oczy trzeba miec dookola glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no a weź sobie jeszcze takim zestawem po przykładowych 30 godzinach pracy jedź w nocy podczas najlepszych godzin snu po Polskich koleinach gdy pada deszcz a ty załadowany po sam dach ;) to jest dopiero lipa. Ale czasami trzeba....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damianko: w jakiej firmie robisz?? Co do kobitek w autobusach komunikacji miejskiej, to od zatrzęsienia ich w Gdyni (oczywiście wliczam w to osoby kierujące trolejbusem, bo jak każdy wie, trolejbus to też autobus, tyle, że na prąd :D ).

 

Dla zainteresowanych prezentacja, o której wspominałem, bo tej drugiej znaleźć nie mogę, a na dysku nie mam...

http://wordjg.pl/pub/MAN.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikie

Mlody Zmc fajne manki ale i tak wole moja scanie r500 v8 :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mlody Zmc fajne manki ale i tak wole moja scanie r500 v8 :) pzdr

 

Hah się nie dziwie w końcu Królowa Szos w tym jeszcze "fałka" to całkiem wypas...może jeszcze powiesz że w Toplinie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikie

oczywiscie.najwieksza.full opcja tylko ze z kiera po prawej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Damianko: w jakiej firmie robisz??

 

Firma nie jest duża (8 samochodów) i śmigam sobie że tak powiem do okoła komina sprinterkiem lub od czasu do czasu pełonowymiarowym autobusem... a teraz wychodze sprawdzić czy mi auto odpali bo jest -22 u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,okolo 25 tys rocznie + okolo 20 tys zrobie pasatem.

kolego 22tys to ja robie miesiecznie u irlandczyka.kasa doba ale jazda bez tacha i spania malo co.poczatki wszedzie sa ciezki a za kierownica nie ma przelewek.jak by nie bylo to caly zestaw z ladunkiem to okolo 40t. i naprawde oczy trzeba miec dookola glowy.

 

 

Rozumiem Cie ale Ty jezdzisz zawodowo a ja jako uczen spedzajac okolo 7 godzin w szkole ? Wiadomo porownujac moje przebiegi do kierowcow zawodowych to jest nic, ale od czegos trzeba zaczac

 

Moglbys kolego zdradzic ile mniej wiecej zarabiasz, ile jezdzisz i ogolnie jak ci sie widzi praca w Irlandi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot taka ciekawostka, może komuś się przyda i pośpieszy się z kursem na C+E:

Kierowcy, którzy uzyskali uprawnienia do kierowania pojazdami kat. D i D+E po 10 września 2008, oraz kierowcy którzy uzyskają uprawnienia do kierowania pojazdami kat. C i C+E po 10 września 2009 przed podjęciem pracy będą zobowiązani do uzyskania kwalifikacji wstępnej – tj. wg nowych zasad. Jedynie osoby, które uzyskały uprawnienia przed tymi datami będą mogły do 10 września 2010 r. odbywać szkolenie na dotychczasowych zasadach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do dyskusji jako młody kierowca w czasowym zawieszeniu ;) (studia)

 

Ktoś pisał o pracy kobiet za fajerą, że niby wymiana koła, rozładunek całej paki mebli...

 

Kto dziś sam koło zmienia czy rozładowuje zestaw :eek::confused:

 

Przepracowałem do tej pory pół roku - miałem awarie, złapałem gumę, nawet oś się urwała - rąk nie zabrudziłem bo nie od tego jestem. Firma ma mechaników, oni są od napraw. Ja mam towar dowieźć na miejsce i na czas, a oni naprawiać auta. Jak złapałem gumę w Kołbieli, to szef wezwał mi pomoc drogową, żebym sam się nie męczył.

I tak powinna wyglądać praca kierowcy w dzisiejszych czasach. A nie kierowca-mechanik-tragarz.

 

Pozdrawiam.

 

Aha, jeszcze mikie - jeśli pracujesz w ten sposób (niewyspany itd) to szczerze gratuluję głupoty. Wybacz szczerość, ale przez takich jak Ty jesteśmy traktowani jako wiozący śmierć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikie
,,okolo 25 tys rocznie + okolo 20 tys zrobie pasatem.

kolego 22tys to ja robie miesiecznie u irlandczyka.kasa doba ale jazda bez tacha i spania malo co.poczatki wszedzie sa ciezki a za kierownica nie ma przelewek.jak by nie bylo to caly zestaw z ladunkiem to okolo 40t. i naprawde oczy trzeba miec dookola glowy.

 

 

Rozumiem Cie ale Ty jezdzisz zawodowo a ja jako uczen spedzajac okolo 7 godzin w szkole ? Wiadomo porownujac moje przebiegi do kierowcow zawodowych to jest nic, ale od czegos trzeba zaczac

 

Moglbys kolego zdradzic ile mniej wiecej zarabiasz, ile jezdzisz i ogolnie jak ci sie widzi praca w Irlandi ?

 

kolego powiem ci tak-kasa 140e dziennie ale czasami 24 godz jazdy non stop potem okolo 8-9 godz spania i dalej parenascie godzodzin non stop.tak jak pisalem jazda bez tacha.szef ok,nie wydzwania bez potrzeby przewaznie 2-3 sms tyg tylko wysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego powiem ci tak-kasa 140e dziennie ale czasami 24 godz jazdy non stop potem okolo 8-9 godz spania i dalej parenascie godzodzin non stop.tak jak pisalem jazda bez tacha.szef ok,nie wydzwania bez potrzeby przewaznie 2-3 sms tyg tylko wysle.

Chłopie, zaje**esz się... Nie szkoda Ci zdrowia? :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikie

nie jest zle.musze zrealizowac pewne plany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro o 6 rano zdaje na C+E, myśle ze w końcu pech mnie opuści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro o 6 rano zdaje na C+E, myśle ze w końcu pech mnie opuści...

 

Trzymamy kciuki i podziel się potem wiadomością, jak poszło. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzymamy kciuki i podziel się potem wiadomością, jak poszło. pozdrawiam

Warunki troche nie sprzyjające ale trzymajcie kciuki ! Jak wróce z Poznania to zaraz napisze jak poszło !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez kibicuje :D Ja zaraz lece na pierwsza godzine jazdy C+E :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarek

Nie ma, ale przypuszczam, że to się zmieni bo te kursy to polski wynalazek.

I tu sie mylisz-obecnie w calej Europie jest wprowadzany taki "wynalazek"

W UK zeby zostac np.kierowca ambulansu,wozu strazy pozarnej lub autobusu szkolnego juz dawno byl obowiazek ukonczenia dodatkowego kursu-od sierpnia 2008 roku taki kurs musza miec wszyscy kierowcy autobusow a od sierpnia tego roku beda musieli miec rowniez kierowcy aut o DMC powyzej 7.5t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności