Skocz do zawartości
GrzechuNl

Sportowy wałek i koło zamachowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się pod koniec stycznia do zwiększenia mocy mojego passata poprzez przetoczenie koła zamachowego o 30% masy i stad pytanie czy wie ktoś gdzie znajduje się taki zakład lub czy mogę przetoczyć to na normalnej tokarni ? Z tego co na internecie znalazłem musi byc wywazone idealnie. robił to ktos w swoim passacie ? I czy zakładał ktoś sportowy wałek rozrzadu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile założenie odelżonego koła zamachowego nie podniesie Ci mocy tylko sprawi, że silnik będzie ciut mniej równo pracował i wkręcał się i opadał z obrotów "na luzie" jak motocykl ;) Jeśli chcesz eksperymentować, to lepiej kup dodatkowe koło zamachowe, które ewentualnie założysz po tym, jak już Ci się znudzi szarpana jazda.

 

Co do sportowego wałka, to się nie wypowiem, poza tym, że nie pakuje się go do auta z seryjnym dolotem i wydechem, więc to nie koniec inwestycji. Poza tym jeszcze bardziej zakłócisz sobie pracę silnika na biegu jałowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na aluminiowym bardzo lekkim kole zamachowym i wiem jak to jest. Marecek dobrze mówi jest dokładnie tak jak napisał. Nie polecam (chyba, że auto tylko na 1/4 mili)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w Krakowie wszędzie znajdziesz kogoś, kto stoczy Ci koło, ale wyważyć już nie ma kto. Kumpel stoczył ale do malucha:) bo ma rajdówke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to widze ze nie ma mozliwosci zrobienia czegos tanim kosztem :(Sportowy wałek i odetkanie ssacego i wydechowego wydaje mi sie ze cos powinno dac. Ma ktos moze ostry walek w swoim aucie ? a wieksze wtryskiwacze? zeby ladnie wkrecal sie na obroty. Naprawde chcem cos zrobic bo nie oplaca mi sie sprzedawac tego auta bo tyle pieniedzy na nie poszlo ze szkoda gadac, a postanowilem ze go nie sprzedam jeszcze zabacze na forum jaka kto wycene da za nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolot, kolektor, wydech, walek i np ecu-master lub inna swinia i jesli masz zdrowa serie to okolice 140KM beda moze nawet ciut wiecej.

 

zamach z zamachu mozesz spokojnie zdkac 30% i bedzie gites.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek proszę Cię, jak zamontowanie lekkiego koła nic nie daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno daje, w silniku, nad którego konstrukcją spędzono tyle, co podczas produkcji fiata 125p albo cinquecento...

 

Silniki samochodowe i tak mają koła o bardzo niskim momencie bezwładności (porównując np. do analogicznych silników stacjonarnych), właśnie ze względu na konieczność zapewnienia dobrych przyspieszeń pojazdu. Moim zdaniem przy tego rodzaju przeróbkach należy zachować umiar, bo łatwo można "przedobrzyć". No i trzeba zwracać uwagę na kwestię wytrzymałości koła na rozerwanie, po tego typu przeróbkach.

Sama oferta może mieć sens, jeśli wykonanie jest odpowiednie

 

to co? kiedy w EJ205 odelżasz zamach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wkoncu daje cos czy nie bo nie wiem czy przetaczac myslalem o 25% i wywazeniu moim zdaniem cos powinno dac poniewaz silnik latwiej bedzie sie krecil i nie bedzie mial takiego oporu. A co powiecie na ostry walek, po zalozeniu ma wieksza kompresje bo zassiewa wiecej powietrza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to co? kiedy w EJ205 odelżasz zamach?

 

 

nie ma takiej potrzeby :) na skrzynke zbieram:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moge kupic jakiegos ecu master napisalem na forum ale nie wiem czy ktos bedzie posiadal :) oplaca sie odciazyc kolo zamachowe ? bo rozne wersje slyszalem. Bedzie wieksza moc tzn lepsze przyspieszenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ecumastera mozesz kupic np na http://www.re5pect.pl albo u XS-project. Kto wystroi to zalezy gdzie mieszkasz. Jak w miare ogarniasz temat to mozesz sobie sam wystroic. Poszukaj na racingforum.pl tam jest wszystko opisane i jest sporo fachurów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wiesz co chcesz w ogóle zrobić? Masz jakiś plan co do dalszego rozwoju tematu, czy zadajesz tylko niespójne pytania? W innym temacie chcesz zapakować kompresor, tutaj zmniejszyć masę masy wirującej silnika i wstawić chip z allegro jako wynik pytania o ecumastera? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co chcem zrobic chcem wycisnac z tego silnika maxa i zastanawiam sie co bedzie lepsze ale bedzie chyba ecu master bo bardziej mozna go podkrecic. Jak wyciagne z niego maxa to opisze to na forum Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw TURBOSPREZARKE i IC !! niech Ci ktos dobrze wyspawa nowe kolektory.

 

Co do kola zamachowego, a i owszem stosuje sie w benzynkach taki wynalazek ALE !! silnik wiecej pali bo wolne obroty musza wyzej stac, zeby kolo zamachowe mialo wieksza zmagazynowana energie. Samochod bedzie sie lepiej wkrecal na obroty ALE i szybciej z nich schodzil. Zysk na mocy jest pozorny bo po prostu silnik szybciej osiagnie moc maksymalna wkrecajac sie na obroty (maslo maslane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Zrób obróbkę głowicy,kolektor 4-2-1,odciaz kolo zamachowe o 1-1,5kg pozmieniaj mapy w ecu i ze 20km zyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcem wycisnac z tego silnika maxa

 

turbo czlowieku. jak dograsz graty to 200 kuni masz na dzien dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosze wrażenie że autor ma jakieś plany ale nie sprecyzowane :) chce wiecej niz ma. Polecam lekturę internetu. Wszystko jest opisane.

 

A tym czasem zamykam.

 

Jesli autor albo ktos inny bedzie miał cos wartosciowego do dodania, otworzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności