Skocz do zawartości
kazio

Wymiana tunelu środkowego z 3BG do 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie pasować tak jak wyżej napisane, czyli średnio.

Po co w ogóle chcesz zakładac tunel bez podłokietnika i "dokładać" podłokietnik? Nie lepiej kupić ori podłokietnik z 3BG?

 

no lepiej lepiej nie mogłem znaleźć ale już znalazłem. ale chyba będzie ciężko w dobrej kasie kupić ze skóry;/ a i tak jest on za całym tunelem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tunel, który pokazałeś może i włożysz ale o przekładce podłokietnika zapomnij. Stracisz tylko czas i pieniądze. Żeby dopasować tunel od 3bg i wstawić podłokietnik od 3b bedziesz musiał w nim wyciąć dziurę na podłokietnik i na przecisk od otwierania wlewu paliwa. Jeśli już chcesz wymienić tunel i mieć w nim podłokietnik to albo kup orginał od 3b albo od 3bg jak we wcześniejszych postach jest to pokazane.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli trzeba kupić tunel z podłokietnikiem od 3BG i do tego jeszcze dźwignie ręcznego tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisze w pierwszym poście to dźwignia też trochę się różni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam inne pytanie: może się orientujecie czy aby wyciągnąć podłokietnik a konkretnie tą górnączęść przesuwającą się przód -tył (chcę wymienić na niej tapicerkę) muszę demontować cały tunel z podłokietnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz demontować tunelu:) a żeby nie odchodzić od tematu to ja jestem włąśnie po przekładce podłokietnika z 3bg do 3b i powiem tak że trzeba wyjąć podkładki pod 3 śruby mocowania podłokietnika i pod tą jedną od strony kierowcy podłożyć cieńszą. żeby podłokietnik był idealnie na środku i żeby ręczny również w swoim tunelu był po środku. po za tym wszystko ok. chodź podłokietnik z 3bg jest ładniejszy to na pewno ma mniejszą pojemność. aha ja przycisk wlewu paliwa wyrzeźbiłem w nowym podłokietniku bo nie chciało mi się kabli szukać i ciągnąć do drzwi chodź boczek mam z 3bg:) pozdro jak ktoś ma jakieś pytanie chętnie odpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko że w pierszym poście nie ma fot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda tylko że w pierszym poście nie ma fot
Przeczytaj dokładnie to znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wstawić zdjęcia demontażu podłokietnika z 3B.

 

Więc jako pierwsze idą śruby mocujące obudowę gałki biegów z tunelem podłokietnika są 2 po każdej stronie po jednej. Odkręcamy je kluczem 8:

 

20120325029.jpg

 

 

Następnie kluczem 13 odkręcamy 3 śruby (jedna pod gumą umiejscowioną pod podłokietnikiem a 2 pod tylną popielniczką i aby je zobaczyć trzeba otworzyć stojak na napoje):

 

20120325027.jpg

 

20120325028.jpg

 

 

Następnie wypinamy wtyczkę od gniazda ODBII i otwierania wlewu paliwa:

 

20120325030.jpg

 

20120325032d.jpg

 

Na koniec wystarczy złapać za tył i podnosząc do góry wyciągnąć cały tunel z dźwigni hamulca ręcznego.

 

 

Mam nadzieję, że komuś to pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmissiek przyda się twoja foto porada jak będę wymieniał podłokietnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmissiek przyda się twoja foto porada jak będę wymieniał podłokietnik

 

spoko cieszę się że mogę pomóc. Ja to dzisiaj robiłem i zajęło mi to minut. Tylko że ja robiłem podmiankę z 3B na taki sam tylko nowszy i nie pościerany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast będę montował podłokietnik z 3BG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy moze mi podac ktoś numer wtyczki którą sie podpina do tylnej zapalniczki w podłokietniku od paska fl najlepiwj jak by było foto bo przydało by sie jeszcze wiedzieć jakiej grubości są tam kable bo tego też potrzebuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że odgrzewam temat. Potrzebuję porady jak wyjąc samą osłone od biegów bo grzebie i grzebie i jedyne co udało mi się zrobić to połamac dwa elementy (nie od osłony), potrzebuję ją wyjąc, 'stuningowawszy' i zamontować s powrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogę zdemontować tapicerkę podłokietnika w modelu 3BG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierzesz "boszkę" i tniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie czy trzeba demontować tunel żeby wydłubać podłokietnik w 3B ?? Mam na myśli demontaż całego podłokietnika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkie pytanie czy trzeba demontować tunel żeby wydłubać podłokietnik w 3B ?? Mam na myśli demontaż całego podłokietnika .

 

trzeba kolego bo od dołu przykręcony jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kokswawa

no to powiem że jestem szczęściarzem , mam juz tunel i podłokietnik od b5fl , ale jest troche nie wykończony-brakuje mi tyłu, popielniczki i całej tej tylnej ścianki, oraz środka który jest pod podłokietnikiem, ale z czasem wykończe to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkie pytanie czy trzeba demontować tunel żeby wydłubać podłokietnik w 3B ?? Mam na myśli demontaż całego podłokietnika .

 

No odkręcić na pewno się da bez ściągania ale zeby to dolne ramie wyszło przez ten otwór to raczej marne szanse ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności