Skocz do zawartości
adams

Zależność działania ABS-u od temperatury?!

Rekomendowane odpowiedzi

przylutowywanie płytki w sterowniku nic nie dało, więc albo sterownik do wymiany, albo pompa... mam druga pompę na stanie więc teraz tylko problem z montażem, mógł by mi ktoś opisać sposób wymiany pompy hamulcowej w VR6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa wymieniona, a raczej same elektronika z zaworami wlotowymi/wylotowymi. Kontrolka ABS-u gaśnie, system zazwyczaj działa poprawnie, choć zdarza się że prawe koło podczas gwałtownego hamowania z większej prędkości jest blokowane!

 

pokasowałem błędy VAG-iem, nic nie wyskoczyło, wyczyściłem prawy czujnik przy kole lecz problem nie ustąpił... na vagu były różne błędy ale żaden nie dotyczył prawego przedniego koła!

 

jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakieś pomysły?

Blokuje się na stałe, czy chwilowe popiskiwanie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tutaj opisałem to bardziej szczegółowo http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=77477

Jak u ciebie z amorami wygląda, jak stan zawieszenia??? Nie drze ci opon??? Jest jeszcze jeden pomysł, że zapieka ci się lewy przedni lub lewy tylny zacisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak u ciebie z amorami wygląda, jak stan zawieszenia??? Nie drze ci opon??? Jest jeszcze jeden pomysł, że zapieka ci się lewy przedni lub lewy tylny zacisk.

 

zawieszenie, i układ hamulcowy jest w stanie bardzo dobrym, wszystko nowe na dobrych podzespołach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawieszenie, i układ hamulcowy jest w stanie bardzo dobrym, wszystko nowe na dobrych podzespołach!

No to pomysły mi się skończyły. Ja miałem podobny objaw jak mi się tłoczki w zaciskach zapiekały, jedno koło mocniej hamowało i ABS czasem dziczał przy gwałtownym hamowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś by szukał to bardziej szerszy opis znajduje się tutaj

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=877503#post877503

 

Jest jeszcze jeden pomysł, że zapieka ci się lewy przedni lub lewy tylny zacisk.

 

a dlaczego lewe zaciski jak jest mowa o blokowaniu prawego przedniego koła?

 

niedawno miałem zmieniane klocki i tarcze, tłoczki i prowadnice wyglądały nienagannie więc zapiekanie się raczej nie wchodzi w grę...

 

wymieniłem płyn hamulcowy i odpowietrzyłem koła, przeskanowałem VAG-iem - brak błędów...

 

to może być wina czujnika?

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego lewe zaciski jak jest mowa o blokowaniu prawego przedniego koła?

Pomijając pompę ABS pompa hamulcowa jest dwusekcyjna. Podział jest wykonanay po przekątnej, więc jak blokuje się prawe przednie koło to może być problem z tylnym lewym. Na przykład jak w tylnym lewym masz zacięty tłoczek, nie wysuwa się wogule. Spowoduje to, że sumaryczny luz pomiędzy klockiem a tarczą dla danej sekcji będzie różny. Jedna będzie miała sumę luzy z przodu i tyłu, druga tylko z przednich klocków. Wystąpi większe ciśnienie w obwodzie z zaciętym klockiem, a więc większa siła hamowania. Teoretycznie ABS powinien to skorygować. Objawy te są częste przy hamulcach bębnowych z tyłu. Ty masz tarcze więc po prostu rzucam pomysły.

Pisałeś, że wymieniłeś zawory w pompie ABS. Czy na pewno były sprawne lub poprawnie je włożyłeś. Może się jeden zacina. Błędu to raczej nie da a bruździć może.

to może być wina czujnika?

Od czujnika raczej nie, jaka kolwiek głupota pomiarowa powoduje wyłączenie systemu i blokadę wszystkich 4 kół. Przerabiam to u siebie, lewy przedni czujnik mi ginie sporadycznie. Czasem na chwile czasem na dzień lub dwa. Jak miałem kompa podłączonego, to jak czujnik zaczął źle pokazywać a następnie przestał pokazywać, ABS się wyłączył i zapaliła kontrolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wina pompy raczej nie jest bo: stara pompa jak się "rozgrzała" to działał ABS do chwili aż "ostygła" na jakiś miesiąc przed wymianą pompy przy działającym ABS-ie działo się to samo co teraz, z tym że gdy koło się zblokowało zapalała się kontrolka ABS i system nie działał po mimo że pompa "była ciepła"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz z przodu system hamulców Lucasa a z tyłu ATE. Czpienie prowadzące zacisk mówisz, że są ok. Spróbuj może zrobić loga z podglądu prędkości kół podczas hamowania, może coś zobaczysz. Pojechał bym na twoim miejscu na ścieżkę diagnostyczną i zobaczył, czy aby na pewno wszystkie koła równo hamują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tej pompie nie da rady wejść podgląd prędkości kół jakie odczytują czujniki :/

 

na ścieżkę podskoczę niebawem, dzięki za sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy tej pompie nie da rady wejść podgląd prędkości kół jakie odczytują czujniki :/

Acha bo ty masz stara pompę, no tak zapomniałem. To utrudnia sprawę. Sprawdź jeszcze wieniec na piaście czy nie jest brudny lub pokrzywiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mnie dopadł problem z ABSem :( i temperatury też coś mają tu do rzeczy ;)

 

Rano kontrolka nie świeci, zaświeca się po przejechaniu kawałka, gdy już auto się nagrzeje. Już na jesieni był problem, ale przez całą zimę był spokój. Zaczęło się ciepło i problem wrócił :dupablada

 

Dziś sprawdziłem czujniki - wszystkie ok 1100 ohm. Sprawdzałem na wtyczkach w komorze silnika (przednie), i pod kanapą (tylne). Macie jakieś pomysły? Wilgoć wykluczam, bo w zimie był spokój. Może któryś przekaźnik się przegrzewa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rano kontrolka nie świeci

A powinna zapalić się zawsze po przekręceniu na zapłon, zimą też się nie zapalała a ABS działał?

Nie wiem czy u Ciebie zaskoczy taki "myk" ale na zapłonie wyjmij bezpiecznik od kontrolek i włóż ponownie, może kontrolka zamruga kodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powinna zapalić się zawsze po przekręceniu na zapłon, zimą też się nie zapalała a ABS działał?
Źle to napisałem :dupablada Rano poducha i ABS się zaświecą i gasną jak Bozia przykazała, ABS jednak zapala się po pewnym czasie. W zimie wsio grało jak powinno, teraz znowu się coś rypło.

 

---------- Dodano o 20:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:47 ----------

 

Tu masz rozwiązanie problemu ;
Dzięki za link. Jednak jeśli nie uda się naprawić w łatwiejszy sposób, to wyciągnę żarówkę z kontrolki :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączyłem się VAGiem. I tak: z silnikie, z klimą i poduchami łączy się i można wszystko sprawdzić. Gdy wybieram ABS to łączy się na chwilę, potem rozłącza. Kolejna próba to krzaczki w opisie sterownika i rozłącznie. I tak w kółko. Nawet nie idzie błędów sprawdzić. Czyli co - komputer padł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co - komputer padł?

sprawdziłbym na początek wszystkie połączenia, przewody czy nie przerwane albo czy nie zwierają.. a później sterownik do przeglądnięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co - komputer padł?

Taśma wydaje się być najbardziej podejrzana, jeśli czujesz że nie dasz sobie z nią rady to tylko wymontować pompę i zawieź do jakiegoś bystrego elektronika, wstawi coś zastępczego i będzie po kłopocie.

Ta taśma wydaje sie być zbyt sztywna i z wiekiem jest coraz gorzej.

Z mruganiem kontrolki próbowałeś, czyli zapłon i bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności