Skocz do zawartości
adams

Zależność działania ABS-u od temperatury?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ABS-em w B4. ABS nie działa, kontrolka ABS nie gaśnie :/

 

VAG pokazał błędy

 

00259 - Zawór wlotowy ABS przedni prawy (N99)

35-00 - -

00273 - Zawór wlotowy ABS tylny prawy (N133)

35-00 - -

00275 - Zawór wylotowy ABS tylny prawy (N135)

 

miałem wilgoć pod dywanikami i suszyłem auto, w garażu ciepło, w aucie gorąco i nagle kontrolka od ABS-u zgasła i system działał przez jakiś czas prawidłowo. Przestałem suszyć auto, zrobiło się zimno i zaświeciła sie kontrolka ABS, i system nie działał :/

 

dzisiaj ponownie suszyłem auto, w garażu ciepło, we wnętrzu gorąco i kontrolka od ABS-u zgasła, pojeździłem trochę i ABS działał prawidłowo. Odstawiłem auto, i po pół godziny stania w chłodzie kontrolka ABS-u się świeci i system nie działa...

 

o co kaman?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm,zawory wlotowe i wylotowe abs-u są usytuowane na pompie hamulcowej ,natomiast cała elektronika abs-u jest pod tylnym siedziskiem za kierowcą kanapy tylnej, ale już nie pamiętam którędy przebiega wiązka elektryczna,czy progiem czy pod spodem auta(ale chyba progiem)sprawdź tą wiązkę czy przypadkiem nie są przetarte kable, sprawdź wtyczki na pompie hamulcowej i w sterowniku pod siedzeniem,w moim byłym aucie gdy rano odpalałem silnik to paliła się kontrolka abs jak temperatura silnika ogrzała pompę hamulcowa i zgasiłem silnik i jeszcze raz odpaliłem go to kontrolka gasła, Vag pokazywał błąd ...zawór wylotowy koła prawego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sobie czyściłem skórę w aucie, silnik włączony, ciepły nawiew do wnętrza i kontrolka zgasła, pojeździłem trochę, nadal ciepło we wnętrzu i kontrolka się zaświeciła i już nie zgasła :/

 

sprawdziłem kable i wtyczki przy kołach -> kable pod siedzeniem i sterownik -> kable w progu -> kable przy pompie - wszystko wygląda bardzo dobrze :/

 

dodam że przy pierwszym vag-owaniu wyskoczył błąd tylko jednego zawodu, przy drugim vagowaniu wyskoczył błąd trzech zaworów :/

 

co poradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum golfa radzili mi bym wymienił płyn hamulcowy... wymieniłem, zalałem DOT4, odpowietrzyłem - kontrolka od ABS-u dalej się świeci :/

 

poradźcie coś!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpowietrzyłem - kontrolka od ABS-u dalej się świeci :/

poradźcie coś!!

rozkręć licznik wyjmij żaróweczkę a jak nie to zaklej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dowcipniś się znalazł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpiął kostkę od sterownika absu i pomierzył opór elektrozaworków w pompie absu, na końcu wiązki.. Tym sposobem sprawdzisz wiązkę i pompę abs (może wiązka się przewierciła przy montażu kołków do wycieraczek :D )

 

Schemat dorwiesz na www.volkswagen.msk.ru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym odpiął kostkę od sterownika absu i pomierzył opór elektrozaworków w pompie absu, na końcu wiązki.. Tym sposobem sprawdzisz wiązkę i pompę abs (może wiązka się przewierciła przy montażu kołków do wycieraczek :D )

 

Schemat dorwiesz na www.volkswagen.msk.ru

 

możesz mnie poratować schematem? bo ja nie bardzo czaje ten język :D

 

jakie ma mieć wartości pomiar? co dokładnie i jak mierzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki do schematów b4:

http://volkswagen.msk.ru/electro/pass95.zip

http://volkswagen.msk.ru/electro/b4/b4_wd_1996.zip

http://volkswagen.msk.ru/electro/b4/b4_wd_1995.zip

Ze schematów odczytać numery pinów w kostkach i porównać omomierzem elektrozaworki sprawne do tych uszkodzonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kliknięciu na którykolwiek link pojawia mi sie

 

bd2fae4475a57454m.jpg

 

o co chodzi?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło na pw.

Ta strona jest po rus i eng, wchodzimy na http://www.volkswagen.msk.ru >electrical equipment >wybieramy typ auta > na dole strony mamy linki do schematów po eng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmieniłem centralkę ABS-u z innej VR-ki i nic się nie zmieniło, kontrolka się świeci dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak masz możliwość jakiejś podmianki z innego auta to spróbuj jeszcze podmienić przekażniki bo to też częsta przypadłość ABSu, może któraś z cewek w przekażnikach jest na wykończeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak masz możliwość jakiejś podmianki z innego auta to spróbuj jeszcze podmienić przekażniki bo to też częsta przypadłość ABSu, może któraś z cewek w przekażnikach jest na wykończeniu

 

które przekaźniki są od ABS-u? gdzie je znajdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie jest przekaźnik ale masz schemat ;)

abs.jpg

abs2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia gdzie mogą być te przekażniki ale w golfie III były przy skrzynce bezpieczników. Napewno jeden z nich miał numer 79, pewnie w passatach były takie same przekażniki to niestety musisz poszukać kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki 78 i 79. Znajdują się nad skrzynką z bezpiecznikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mają przekaźniki do cewek elektrozaworów w pompie ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co mają wspólnego z elektrozaworami al ja miałem podobny problem, po dopaleniu ABS działał a wystarczył, że przejechałem kilka kilomtrów i ABS przestawał działać.czasami działał przez kilka godzin jazdy a czasami po kilku minutach wysiadał. U mnie winnym okazał sie przekażnik 79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, gdzie znajdę przekaźnik nr 78?

 

79 znalazłem za skrzynką bezpieczników, był tam jeszcze podajże przekaźnik numer 54 (tu mogę się mylić) i dwa przekaźniki o takim samym numerze 179!

 

Ma być dwa o takim samym numerze? czy już ktoś to tam pchał swoje łapska?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności