Skocz do zawartości
PatrykSZwed

Migająca Konrolka Świec Żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

3. metaliczne odgłosy "kurczenia" się cienkiej blachy....

wedlug mnie to stygnący silnik -(katalizator) blacha jak stygnie to sie kurczy i taki odglos wydaje

ja na twoim miejscu pojechalbym jeszcze do innego warzsztatu czy diagnoza z kolem bedzie taka sama bo jak czytam to w paskach psują sie tylko 2 rzeczy 1 tokolo dwumasowe a druga to pompowtryski

pzrypomina mi to program Usterka w TVN tam bylo dokladnie ukazane jak mechanicy diagnozują problemy np

Pralka -zawsze byl to programator

Lodowka - agregat zawsze same najdrozsze czesci a w rzeczywistosci usterka byla bardzo dobna i malo kosztowna

a u nas na forum i w wielu warsztatach passat = to uwalone kolo dwumasowe do wyrzygania

napisz jaki bląd teraz wywala wag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś słychać. Wszyscy mówią że to koło a w serwisie w St. Woli gość powiedział że on nie pamięta żeby koło padło w DSG. Mają mi to sprawdzić, sam jestem ciekaw i mam nadzieję że będzie to właśnie jakaś głupia drobnostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poldeczek tu masz instrukcję co do tego błędu. Są tam wszystkie numery błędów, które ta instrukcja "naprawia" jak i samej instrukcji.

 

05522 P1592 -sygnał z czujnika wysokości / czujnika ciśnienia doładowania, niewiarygodny stosunek-

nr instrukcji: Nr TPI: 2012601/9

 

http://wyslijplik.pl/download.php?sid=OqwmfeqN

 

Zastanawiam się czy można gdzieś (nie mam pojęcia gdzie) sprawdzić tą akcję serwisową bo ewidentnie w instrukcji piszą o wadzie pojazdu.

Data wydania instrukcji: 2009.06.01

Koleś z VW niestety podał że moje auto nie jest objęte akcją. A może jest, wolałbym to zweryfikować, tak na wszelki wypadek.

 

Co do dwumasy to w domu wgram plik audio, który nagrałem komórką. Słychać chaotyczne odgłosy "wtryskiwania"/"szurania"/"obcierania".

 

Poldeczek co do blachy to też tak sądzę, ale wolałem się upewnić czy to normalne.

Edytowane przez Przemo80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak .... nikt się nie wypowie? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ,

jestem nowym uzytkownikiem na forum , wiec z gory przepraszam za ewentualne bledy lub tez nieswiadome naruszenie niektorych zasad. mam jednak pytanie zwiazane wlasnie z sygnalizacja kontrolki swiec zarowych : samochod stal 2 dni , dzisiaj rano odpalajac auto , po pierwszej probie auto zgaslo i zaczela migac kontrolka swiec zarowych (spirala). myslalem ze to jest kwestia zawilgotnienia przewodow (w nocy padalo dosyc mocno) . jednak po pracy historia sie powtorzyla. jadac do domu czulem jakby auto delikatnie stracilo moc. mam wrazenie jakby turbina nie do konca reagowala tj. nie wlaczala sie tak jak wczesniej przy 1800 obr/min - brak wczesniej zauwazalnego "doładowania". dodatkowo mam wrazenie jakby od paska rozrzadu ( 6 tys temu wymieniany) dochodzil jakis szmer. czytalem wypowiedzi niektorych uzytkownikow i probuje to powiazac z usterka kolumny kierowniczej ale skad ten spadek mocy ? i jakby slabsza praca turbiny. brak jakichkolwiek komunikatow na wyswietlaczu. jutro wybieram sie do ASO , jednak prosilbym o informacje , czy ktos z Szanownych uzytkownikow spotkal się wczesniej z taka sytuacja. bede wdzieczny za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Samochód podłącz do VAG i sprawdź błędy. Ta kontrolka może sygnalizować różne przyczyny - jest ich naprawdę sporo.

Jak zacznie migać to silnik wchodzi w tryb awaryjny i specjalnie nie przyspiesza jak powinno. Silnik 'broni' się przed przyczyną błędu (dziwne że zawsze w ten sam sposób - słaba moc).

 

U mnie jak było/jest przeczytasz wyżej. Jutro jadę do mechanika (niestety wcześniej nie miałem czasu) na sprawdzenie przewodów a potem na wgranie nowego oprogramowania sterującego.

 

ps. A co do samej kontrolki to jeździłem w trybie awaryjnym przez tydzień (do roboty i z powrotem). Po tygodniu kontrolki zgasły i autko jeździło ok przez 3 dni. Potem znowu się pojawiły :D Dam znać czy problem został rozwiązany jak tylko wrócę z ASO lub od mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. zastanawiajace jest to , ze samochod zaraz gasnie i po ponownym odpaleniu jest juz ok. wczoraj wieczorem np. sytuacja juz sie nie powtorzyla . czekam na info a tymczasem wybiore sie chyba do ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tego wątku,bo wydaje sie że trochę mam podobny problem. Wczoraj podczas jazdy pasek (B5 tdi 110KM) nagle zgasł. Nie było wcześniej żadnych objawów, że coś się dzieje. Nie pomagało odczekanie aby ostygnął, po godzinie pojawił się mechanik z lawetą i zabrał się a niego w warsztacie. Dziś rano przywiózł i wszystko grało, do momentu, aż po przejechaniu około 30km zapaliła się kontrolka od świec żarowych. Zatrzymałem auto i ponownie uruchamiam, gdy silnik pracował, po ok 30 sek kontrolka znowu zapaliła. Dojechałem do domu i po chwili wsiadam chcę zapalić i nic:zeco Po trzeciej próbie zaskoczyło, a kontrolka od świec nie zapaliła się więcej. Co za ulga.Po paru godzinach chciałem znowu wyskoczyć gdzieś autem, auto niestety nie pali w ogóle:wsciekly To samo się dzieje, co wczoraj. Mechanik mówił, że coś poruszał koło jakiegoś sterownika koło pompy wtryskowej i jakby samo zaskoczyło. W tym kłopot, że właśnie wyjechał na dwa tygodnie i nie mam do kogo się zwrócić.....Dzięki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta, ale moze komus sie przyda i moja historia:

W moim Passacie filtr DPF wymieniany byl jakos 20000km temu, ale dosc czesto sie zapalala kontrolka - w takich sytuacjach trzeba bylo po prostu go przepalic na dluzszej trasie (15-20 minut na obrotach 2,5 U/min).

I wczoraj rano tez mi sie zapalila kontrolka DPF - do pracy (30km) nie zdazyl sie wypalic, wiec akcja kontynuowana byla po pracy - i jadac 180kmh, zapalila sie dodatkowo kontrolka swiec zarowych - migala. Dodatkowo komunikat o zakloceniach silnika i skontaktowaniu sie z serwisem. Auto oczywiscie wpadlo w stan uspienia (tryb awaryjny) i jechalo jak mul, ale spokojnie mozna dojechac gdziekolwiek (nie jest tak, jak pisza inni, ze nie mozna podjechac pod gorke - po prostu jedzie sie jak emeryt). W miedzyczasie zgasla kontrolka DPF (czyli sie juz przeczyscil). Pod domem zgasilem silnik, i za chwile odpalilem - wszystko bylo juz OK. Ale oczywiscie trzeba w takioej sytuacji jechac do ASO 8albo kogos kto moze podpiac auto pod komputer) i zczytac logi - w VW opisalem wszystko i pani podlaczyla mi komputer i powiedziala, ze byl to jednorazowy blad spowodowany zapchanym DPFem. Blad wykasowala i zalecila przejechanie sie po autostradzie, ale nie jak emeryt, tylko zeby porzadnie przepalic DPFa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety mnie dzisiaj też dopadło :(. Dla odmiany u mnie kontrolka świec zaczyna mrugać na wolnych obrotach. Podczas jazdy wszystko jest ok. Dodatkowo na komputerze pojawia się komunikat "Motorstorung verkstadt" albo jakoś tak. Podczas jazdy wszystko jest absolutnie w porządku. Jutro jadę na komputer to będę mądrzejszy. Ostatnio robiłem dolewkę oleju i jak się okazało trochę go przelałem. Mam nadzieję, że nie zasyfiłem wtrysków albo coś w tym rodzaju. Jeżeli ktoś miał taki objaw albo komunikat to będę wdzięczny za podpowiedź.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wczoraj kupilem mojego wymarzonego Passata B6 2.0 tdi CR 140km. Auto uzywane, kupione w salonie jako volkswagen select z 12 miesieczna gwarancja. Pojechalem po nie prawie 500km. Podczas powrotu do domu zrobilem sobie postoj. Auto zgaszone prawidlowo ze studzeniem turbo. Po odpaleniu ruszam, dojezdzam do skrzyzowania z glowna droga, zwalniam po czym chce sie wlaczyc do ruchu. No i odczulem brak mocy. Oczywiscie migala kontrolka swiec. Po kilkuset metrach zatrzymuje auto, odpalam ponownie i wszystko jest ok. Jezdzi normalnie i wkreca sie na obroty az do czerwonego pola. Po ok 200km ta sama sytuacja. Podczas zwolnienia i wlacza nia sie do ruchu ta sama sytuacja. Zatrzymalem sie odpalilem na nowo i auto smiga bez zastrzezen. DO Aso bede mogl podjechac dopiero w piatek ale moze koledzy cos podpowiecie. Wiem ze bez Vag to wrozenie z fusow no ale moze ktos mial identyczne objawy. Czy mozliwe jest ze to czujnik stop? Swiatla stop dzialaja ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to masz po odpaleniu o nie oznacza ze świece żarowe nie dogrzewają ?? czas je może wymienic, jaki przebieg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz dokładnie ten sam objaw co ja z tą różnicą, że u mnie mimo mrugania autko nie straciło nic na werwie, a za pierwszym razem chwilę po ruszeniu kontrolka zgasła i w ogóle nie było żadnych innych objawów. Dwa pozostałe zdarzyły mi się pod garażem, więc już nie bardzo było gdzie jechać. W każdym razie objawy takie same - zawsze na ciepłym silniku i zawsze na wolnych obrotach. Byłem z tym w piątek u mechanika i komputer pokazał błąd czujnika położenia "czegoś tam" w turbinie - niewiarygodny odczyt. Nie zapamiętałem co to dokładnie było ponieważ w środę i tak odstawiam auto na przegląd, serwis klimy i przy okazji mają dokładnie zdiagnozować o co kaman.

 

Zaryzykuję stwierdzenie, że błąd ma jakiś związek z wysokimi temperaturami o na dworze, bo wczoraj i dziś mimo usilnych starań nic się nie pojawiło.

 

W czwartek napiszę co i za ile mi wymienili - o ile coś wymienią :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze troche potestowałem i mam nowe spostrzeżenia:

Po nocce wsiadam do auta, odpalam i jadę - brak werwy. Auto przyspiesza ale nie ma tego odejścia w okolicach 2000obr. Żadna kontrolka się nie zaświeciła. Zatrzymałem się i zgasiłem auto. Po odpaleniu werwa wróciła i auto smiga bez najmniejszych problemów. Odstawiłem furkę i po kilku godzinach wsiadam i powtórka z rozrywki. Jadę i brak werwy usiłuję przyspieszać żeby poczuć tego kopa i bez rezultatów . Po ok 10-15km zaczęła migać lampka świec. Zatrzymałem się i odpaliłem auto na nowo i jak ręka odjął. Zrobiłem tak 100km i żadnych objawów. Wygląda tak jakby coś od turbo się zawieszało podczas postoju. Niestety od zawsze jeździłem benzyniakami nie nie mam pojęcia co tu może być nie tak. Jutro dzwonię do ASO i umawiam się na wizytę we Wrocławiu na piątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złe wieści. Pasztet był dziś na przeglądzie i przy okazji sprawdzili dokładnie co się dzieje z tym sterowaniem łopatkami turbiny. Okazało się, że membrana która jest w siłowniku podciśnieniowym sterującym czymś tam w turbinie jest nieszczelna. Mechanik był zdziwiony, że auto jeździ normalnie a problemy ma tylko przez chwilę na wolnych obrotach. W każdym razie jutro wymiana siłownika na nowy i 700 nie moje.

 

Swoją drogą to ja się już gubię. Turbina ma sterowanie elektryczne to po co tam jest jeszcze siłownik podciśnieniowy. Zwłaszcza, że u mnie nie działa prawidłowo a auto jeździ dobrze. No chyba że jutro po wymianie okaże się, że dostanie dodatkowego powera :-).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po diagnozie. U mnie tez silownik podcisnieniowy w turbo do wymiany. Myslalem ze bedzie cos powaznego a tu "mila" niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wymieniłem ten siłownik. Jechałem w piątek wieczorem w trasę nad morze i z powrotem i o ile w tamtą stronę poszło gładziutko, bez żadnych przestojów, o tyle w drodze powrotnej masakryczne korki w Gorzowie na zjeździe z obwodnicy (kończył się w Deszcznie), W Skwierzynie (udało mi się objechać kanałami dzięki Krzysiowi) i Z. Górze na zwężeniu. W sumie straciłem w tych korkach około godziny więc pewnie bym się zapłakał jakby mi się co chwilę wyskakiwał błąd. A tak autko jak zegareczek.

 

adi2009Ja bym się tak nie cieszył bo trochę cię to trzepnie po kieszeni. BTW mamy te same silniki i ten sam rocznik - ciekawe czy to jakaś przypadłość tego typu. :-)

 

Swoją drogą mechanik zwrócił mi uwagę na jedną rzecz. Stwierdził, że nowa gruszka ma od spodu dodatkową osłonę termiczną, czego starszy typ nie miał i że pewnie coś musiało być na rzeczy skoro zmienili konstrukcję i dodali ten pancerzyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie kosztowalo mnie to 0zl. Mam na auto gwarancje poniewaz zostalo zakupione w programie volkswagen select. Po uplywie 12 miesiecy mozna przedluzyc polise gwarancyjna i widze ze warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie był podobny problem.

Przy dynamicznej jeździe, od czasu do czasu kontrolka świec [mruganie] utrata mocy. Wygaszenie samochodu, odpalenie ponowne - problem znikał... Ponawiał się raz na 2-3 tygodnie.

Vag nie pokazywał żadnych błędów.

Dzisiaj postanowiłem poszukać przyczyny.

Problemem mam nadzieję... okazał się uszkodzony przewód podsićnienia dochodzący do silownika podcisnieniowego [ gruszki na turbinie]

Nazewnictwo fachowe jest mi obce. Proszę poprawić w razie potrzeby.

Przewód skróciłem... samochodzik tak jakby lepiej przyspieszał itd. Z powodu rzadko powtarzającej się usterki nie jestem w stanie postawic prawidłowej diagnozy, czy powodem był tenże przewodzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie co może być przyczyną braku kontrolki świec żarowych przy zapalaniu auta b6/2005 2,0 TDI bmp.

Auto zapala natomiast nie jest widoczna ta kontrolka.

 

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności