Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem z tempomatem, mianowicie:

mam tempomat + kierownica multifunkcyjna i tu mam problem

tempomat trzyma predkos ale na kierownicy po nacisnieciu przycisku cancel nie rozlacza mi tempomatu, z manetki tez nie rozlacza tylko z hamulca i jak wezme manetke na off. Dodam ze sa dwie wtyczki do podlaczenia nie wiem dlaczego, jak przeloze druga to tempomat tylko dziala z kierownicy i wtedy cancel rozlacza, tylko z manetki nic nie idzie zrobic, macie jakies sugestje ??

Przy kierownicy multifunkcyjnej manetka powinna tylko włączać i wyłączać tempomat, a sterowanie powinieneś mieć w kierownicy.Mi wygląda na to że albo ktoś dołożył kierę multi a nie wymienił manetki,albo wymienił manetkę tylko nie taką jak powinna być przy multifunkcyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego co napisales wychodzi ze jak ma sie kierownice multifunkcyjna tempomat dziala z niej (przyspieszanie, zwalnianie predkosci, no i rozlaczanie przez cancel), a sama manetka tylko go aktywuje (wlancza i wylancza), a z manetki nie idzie tych funkcji przywolac (przyspiesznie,zwalnianie) tak jak ma sie zwykly tempomat bez kierownicy, dobrze rozumiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli z tego co napisales wychodzi ze jak ma sie kierownice multifunkcyjna tempomat dziala z niej (przyspieszanie, zwalnianie predkosci, no i rozlaczanie przez cancel), a sama manetka tylko go aktywuje (wlancza i wylancza), a z manetki nie idzie tych funkcji przywolac (przyspiesznie,zwalnianie) tak jak ma sie zwykly tempomat bez kierownicy, dobrze rozumiem ??

Tak właśnie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za informacje, bo nie wiedzialem do konca jak to jest z tym tempomatem :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie odnośnie podłączenia w passacie b4,a mianowicie mam tempomat z kablami biłly,niebieski,czerwony i czarny,a z wiązki wychodzą te same kolory po za białym bo on jest biało czarny a czerwony z niebieski są zamienione miejscami i ta wtyczka jest za krótka :( i teraz moje pytanie czy to jest ta wtyczka albo jest jeszcze jakaś inna a jak tak to trzeba pewnie przejściówkę albo można by było te kable po prostu przylutować albo zamienić wtyczki z innej wiązki bo taki akurat posiadam?

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez tata103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDEI

I ja moge sie pochwalic zalozonym Tempomatem. Dobre 2,5 godziny roboty ale sie udalo. Manetka uzywka kable orginal. W razie czego to jesli ktos z berlina i nieczuje sie na silach to chetnie pomoge. jak cos to na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie czy zmieniając manetke tempomatu na nowsza bede musiał grzebac w instalacji (mam ori tempomat starego typu) czy wszystko bedzie pasowac bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz musiał grzebać w instalacji. Wtyczka wiązki jest taka sama zarówno w starszym typie jak i w nowszym typie manetki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. posiadam paska 1.9tdi 1999 r.AJM . prosilbym was koledzy o podanie mi nr wiazki ktory chcialbym zakupic w ASO z gory dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. posiadam paska 1.9tdi 1999 r.AJM . prosilbym was koledzy o podanie mi nr wiazki ktory chcialbym zakupic w ASO z gory dzieki i pozdrawiam

Proszę:

numer: 8L0 953 513 J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest manetka a chodzi mi o te kable do podlaczenia tego. bylem w aso ale pan nie umial mi nic powiedziec tylko poprosil o nr czesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego występowały dwa rodzaje wiązek:

3B0971425- piny okrągłe (w modelu 3B)

3B0971425A- piny płaskie (w modelu 3BG)

Podejrzewam, że ta pierwsza podejdzie do Twojego, ale upewnij się dokładnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj sie zabralem za zalozenie tempomatu do mojego auta. Czytalem cale forum i uwazam, ze podano tu wiele cennych uwag i wskazowek ktore mi popogly w instalacji tempomatu. Troszke czasu mi to zajelo, ale wydaje mi sie ze udalo sie:) Kotrolka od tempomatu sie zapala po przelaczeniu na manetce. Jeszcze pozostaje mi akywowanie w komputerze i powinno smigac.

Zadne bledy mi sie nie pokazaly po wlaczeniu silnika.

Ale mam pytanie po zlozeniu wszystkieo i odpaleniu silnika, zauwazylem ze komputer mi pokazuje zly(mniejszy) stan kilometrow paliwa do przejechania niz powinien byc. (akurat dzisiaj rano zatankowalem samochod i mam ponad pol baku paliwa. O ile sie nie myle pokazywal mi ponad 500km do przejechania) a po zalozeniu tempomatu pokazuje 240km?.

 

Czy to chwilowe? Czy ktos tez mnial takie obiawy?

Jutro jade do kolegi na komputer aktywowac tempomat moze cos sie zmieni.

--------------------------------------------------------------------------------

 

Heja odpowiadam sam sobie:)

Tempomat po aktywacji komputerem dziala:):)

Zadnych bledow mi nie pokazalo.

Jesli chodzi o stan kilometrow paliwa, to zauwazylem, ze komputer uczy sie od nowa wyliczac srednia zuzycia paliwa po przejechaniu kilkuset kilometrow.

Wyglada na to, ze jak odlaczylem akumulator to komputer powrocil do ustawien fabrycznych.

Pozdrawiam

Edytowane przez no_wy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogos z okolic Katowic, Chorzowa kto by mi pomogl zamontowac tempomat w moim pasiu. kontakt na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj rozebralem wszystko do montazu tempomatu manetke zalozylem i jak zabralem sie za okablowanie to wyszlo na to ze mam jakas inna instalacje chyba model 3b 1999r a listwe z wtyczkami pomaranczowa i biala mam podlozna i podchodza tam te plaskie konce kabli a nie jak wszyscy pisali okragle, jak to mozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy chce zalozyc tempomat do dwoch passatow w domu ale nie bede placil za wiazke ponad 100zl i cche zrobic samemu tylko nie wiem ktore piny w manetce laczyc ze wtyczkami na podszybiu... moze ktos ma zdjecie manetki z pinami i ktory pin laczyc z kostakmi w podszybiu moze ktos mi pomoze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktore piny w manetce laczyc ze wtyczkami na podszybiu... moze ktos ma zdjecie manetki z pinami i ktory pin laczyc z kostakmi w podszybiu moze ktos mi pomoze??

 

Pierwszy,drugi i trzeci post się kłania :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej to samo!

Nic się nie zmienia!

To jest męczące!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dalej to samo!

Nic się nie zmienia!

To jest męczące!

 

Nowy jest...Poczekamy trochę,najwyżej pójdzie Raporcik :hyhy

 

 

EOT

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest nowy i każdy zaczyna od pytania jak założyć tempomat.

To po co się kolega wysilał i robił manuala?

Po to żeby wszyscy "nowi" pierwszego posta pisali "gdzie to podłączyć"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności