Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie masz kierownicy multifunkcyjnej to ta manetka jest dla Ciebie bezużyteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich .Przepraszam ale temat musze powtozyc.

Mam Paska b5 1.9tdi 110kN 1998r.Kupilem oto ta manetke http://allegro.pl/tempomat-wiazka-audi-vw-a6-skoda-golf-passat-24gw-i1478576840.html

i tyle sie oczytalem ze niewiem nic juz teraz .Jak zamontowac ten tempomat -od czego zaczac ??? Prosze pomozcie mi,nie mam kasy na elektryka 350 zl za podlaczenie tempomatu.dlatego tez prosze Was o pomoc krok pokroku co i jak .Jestem tez dostepny na gg 11568409.Pozdrawiam

Edytowane przez jocer5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zamontowac ten tempomat -od czego zaczac ???

Mistrzu no nie świruj :)

W pierwszych postach jest to pięknie opisane krok po kroku.

- odpinasz aku

- wyciągasz zaślepkę bezpieczników, odkręcasz dolną część konsoli

- zdejmujesz poduchę, zabezpieczasz taśmę, żeby się nie ruszyła

- zdejmujesz kierownicę i odkręcasz manetki, wypinasz przewody

- odkręcasz obudowę komputera pod maską, odkręcasz listwę z kostkami, wypinasz odpowiednie kostki

- kostki białą i pomarańczową wpychasz do środka auta, tak żeby było Ci wygodnie wsadzać piny ( ja tak zrobiłem, Ty możesz pociągnąć wiązkę do puszki kompa i tam wpinać)

- składasz,

- aktywujesz i heja

 

to tak ogólnie, po resztę informacji leć do pierwszych postów - tam jest opis pinów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Prosilbym o pomoc. Zakupiłem manetke nowa nieorginalna i wiazke do 3B. Zamontowalem manetke, ale z podłaczeniem okazal sie problem poniewaz wiązka nie pasuje powinna byc ta od 3BG. Prosze o rozpiske jak to wszysko teraz polutowac od gory. Kostki wyciagnolem do srodka kabiny bo do komory silnika niema szans za krotkie przewody. wedlug mnie to mniejsca gdzei miala byc wpieta wiazka sa pozajmowane, myslalem ze wiazka moze gdzies jest upchnieta tylko manetki brakowalo ale moze sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić czy masz instakację zobacz czy w białej kostce tej co wyciągłeś do kabiny masz kable niebieski,czerwono szary,żółto czerwony i biało szary jak nie to pozostaje ci tylko przedłużyć kable i podpiac sie koło komputera do kabli idących z białej kostki :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Prosilbym o pomoc. Zakupiłem manetke nowa nieorginalna i wiazke do 3B. Zamontowalem manetke, ale z podłaczeniem okazal sie problem poniewaz wiązka nie pasuje powinna byc ta od 3BG. Prosze o rozpiske jak to wszysko teraz polutowac od gory. Kostki wyciagnolem do srodka kabiny bo do komory silnika niema szans za krotkie przewody. wedlug mnie to mniejsca gdzei miala byc wpieta wiazka sa pozajmowane, myslalem ze wiazka moze gdzies jest upchnieta tylko manetki brakowalo ale moze sie myle.

Jak nie miałeś fabrycznie tempomatu,to wiązki na pewno nie masz.:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego czy tempomat byl fabrycznie to nie wiem. Manetki z tempomatem nie bylo. Polutuje kable przy kompie tylko do jakiego schematu sie zastosowac tego z 3B czy tego 3BG? prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastosój się do tego z 3bg bo taką masz instalacje a wiązke z 3b.będzie się różnić kolor tylko jeden w twojej wiazce jest czarno żółty a tam czarno biały :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem, aktywowalem i kontrolka sie zypala. Jutro zobacze czy tempomat dziala. Rzeczywiscie tylko jeden kolor byl inny, wlasnie ten czarno bialy. Dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie .Podpialem tempomat wedlug instruktazu.Po sprawdzeniu Vag 2.5 usb wskazuje mi wartosci.

1. 0 ---wskaznik predkosci km

2. 010

3. 000011

4. 1

to wszystko jest pokazane bez dotykania czego kolwiek

jak nacisne sprzeglo..

1. 0

2. 110

3.__100011

4.1

natomiast po wcisnieciu hamulca,,,

1. 0

2. 011

3. 010011

4. 17

apo wlanczaniu funkcji tepomatu zmienia sie wartosc tylko pozycji 3.

001011-przy RES+plus(zwieksz)

000001-przy OFF(wylacz)

000111-przy -minus(zmniejsz)

Wszytsko to robilem na bloku danych 06

Dodam jeszcze ze swieci mi kontrola trakcji stopu czyli swiece zarowe a po wcisnieciu stopu gasna i po jakims czsie znow sie zapalaja.

Tylko nie wiem czy te wartosci podane wyzej maja tak wlasnie wygladac czy inaczej???

Prosze Bardzo wszystkich o POMOC , Dziekuje z gory,

Wszelaka pomoc mozna slac tez na [email protected] lub gg-11568409

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

000000 - tempomat OFF

000011 - tempomat ON

100011 - wciśnięte sprzęgło

010011 - wciśnięty hamulce

000111 - zmniejsz prędkość SET

001011 - zwiększy prędkość RES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat uwazam za zamkniety.Wszystko jest jak ksiazka pisze ,dokonalem tylko zakupu nowego zamiennika czujnika stopu,ktory mnie kosztowal 30zl a nie 80zl w ASO.Dodam ze nie mialem fabrycznie tempomatu w swoim aucie.Manetke wraz z wiazka zakupilem na allegro za 120zl i zamontowalem do swego auta VW B5 3B 1.9tdi 1998r.I wszystko dziala bardzo plynnie i rewelacyjnie.Jestem malym samouczkiem wiec jesli tez ktos bedzie potrzebowal pomocy to zapraszam.Jak by spojrzec na zegarek to montaz wraz z uruchomieniem zajmuje 1,5 godziny

Dziekuje rowniez Wszystkim za pomoc i porady.

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do passata pasuje manetka o numerze:1J0 953 513

w sumie jest od golfa, ale czy nie podejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jocer5, jaką metodą wpinałeś kable do kostek przy ECU ? Wyciągałeś na zewnątrz czy od środka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do passata pasuje manetka o numerze:1J0 953 513

w sumie jest od golfa, ale czy nie podejdzie?

pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem wiązkę z allegro.

Zdjęcie kierownicy zamontowanie manetki i przeprowadzenie kabla bezpośrenio od puszki z komputerem nie powinna zająć dłużej niż 20 minut.

 

Jednak całość prac zastopowana z powodu braku w białej kostce pinu numer 10 zarówno od strony wtyku jak i złącza.

 

Gaz napewno elektroniczny bo EPC jest. Chociaż trzymając obroty na 2500 naciskając hamulec obroty nie spadają.

 

Powiedzcie mi bo nei chce zchrzanić gdzie podpiąć pin 4 i 7 z manetki jak nie ma tego 10 pinu w białej wtyczce?

 

Z zasilaniem też jest problem bo mam pomarańczową kostkę (jak na benzynę to dziwne) ale zasilania w niej nie ma. Brązowej kostki nie mam :( Ale zasilanei po stacyjce to najmniejszy problem.

 

Aha mam jeszcze jedno pytanie, czy mogę się podlutować bezpośrenio pod kabelki w białej wtyczce??

 

Przemek

Edytowane przez guru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak ktoś nie jest uzdolniony manualnie zwłaszcza w kwestii elektryki(mam na myśli siebie),to z czystym sumieniem mogę polecić SŁAWKA

 

Naprawa zamków 3B 3BG, odskakujący bolec, nie zapalanie oświetlenia wnętrza; montaż tempomatu

Kupię, przyjmę rozwalone zamki - po zacięciu, interesują mnie z nich płytki drukowane i silniczki, pudełko i część mechaniczna może być w kawałkach

Masz coś do przewiezienia?? Ja mam busa możemy się dogadać Sprinter MAX

[email protected]

0601 842 913

Byłem u niego wczoraj,pełna profeska,chłopak wie co robi.Założenie tempomatu zajmuje mu godzinkę.Jestem bardzo zadowolony,tempomacik śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jak się to ma do moich pytań??

 

Jakaś reklama??

 

Jeśli nawet to bez sensu jest pareset km żeby zamontować tempomat.

 

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat z pytaniem. Czy Ktoś instalował tempomat w B5 FL z silnikiem AZM, skrzynia manualna? Jeśli tak to czy może podzielić się doświadczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności