Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przed dolozeniem tempomatu sprawdzalem vagiem zegary kontolka zapalala sie wiec fizycznie tam byla. Podpialem temp.w kostke ale go nie logowalem chcialem sprawdzíc czy bedzie jakas reakcja. Niestety brak reakcji manetki ani kontrolki. Mysle sobie ok tak níe dziala wiec dokoncze temat aktywujac go po wisaniu kodu í Po wlaczeniu manetki zapalila sie kontrolka wszystko zaczelo hulac i do tej pory nie ma zadnych problemow. Mam manetke nowego typu ale myśle ze to akurat jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam manetke nowego typu ale myśle ze to akurat jest bez znaczenia.

Nie ma żadnego znaczenia.

Mysle sobie ok tak níe dziala wiec dokoncze temat aktywujac go po wisaniu kodu í Po wlaczeniu manetki zapalila sie kontrolka

W moim przypadku, kontrolka świeciła od razu - bez aktywacji. Nie wiem czy tempomat działał, ale świeciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena wiązki do tempomatu do modelu 3bg na dzien 20 stycznia 2011. Lubin serwis vw. 129.99 PLN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja dzisiaj zamontowałem do mojego Passacika manetkę i wiązkę tempomatu. Po montażu kontrolka się zapala gdy włączam i gaśnie gdy wyłączam tempomacik ale niestety nie trzyma prędkości (nie działa).Vag wykrywa błąd 18263 i nie mogę go skasować.Dodam jeszcze że auto miało automatyczna skrzynie a teraz śmiga na manualu i niby wszystko ok oprócz świateł wstecznego ale to już inna sprawa.Może ktoś mi pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Ja dzisiaj zamontowałem do mojego Passacika manetkę i wiązkę tempomatu. Po montażu kontrolka się zapala gdy włączam i gaśnie gdy wyłączam tempomacik ale niestety nie trzyma prędkości (nie działa).Vag wykrywa błąd 18263 i nie mogę go skasować.Dodam jeszcze że auto miało automatyczna skrzynie a teraz śmiga na manualu i niby wszystko ok oprócz świateł wstecznego ale to już inna sprawa.Może ktoś mi pomoże

Odnośnie błędu:

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6644&highlight=18263

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego już były takie pytania. Np. post 430 i odpowiedź kolegi Groszek 6

"Moim zdaniem nie warto.

Po pierwsze jest to podróba, po drugie manetka jest starego typu, po trzecie wiązka to tandetny kawałek kabla, który trzeba sobie samemu zarobić (końcówki do kompa).

Lepiej poczekać, dołożyć jeszcze stówkę i cieszyć się oryginałem.

Może co do jakości się mylę, ale osobiście bym tego nie kupił"

Moim zdaniem też nie warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam! nie doczytałem musiałem przeoczyć.

Dzięki kolego.:hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kolega z forum probowalismy zamontowacu mnie tempomat niestety nie chcialo grac ... silnik 1.8T APU, podpiete bylo zgodnie ze schematem dla benzyny, tak nam sie przynajmniej wydaje, ale niestety vag nie wykrywal tempomatu, czy moze byc tak, ze czesc aut nie obsluguje w ogole tempomatu ( slyszalem o czyms takim jak modul kierownicy, ktory to jest w niektorzych modelach podobno okrojony i nie przystosowany do montazu tempomatu), prosze o pomoc jesli ktos ma pomysl dlaczego tempomat nie dziala :), dla pewnosci podpielismy nawet druga manetke i tez 0 reakcji

Edytowane przez _Misiek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpiete bylo zgodnie ze schematem dla benzyny, tak nam sie przynajmniej wydaje,

To radzę się jeszcze upewnić.

czy moze byc tak, ze czesc aut nie obsluguje w ogole tempomatu ( slyszalem o czyms takim jak modul kierownicy, ktory to jest w niektorzych modelach podobno okrojony i nie przystosowany do montazu tempomatu),

Nie. Wszystkie auta po prawidłowym montażu i zakodowaniu muszą obsługiwać tempomat. A to urządzenie, o którym wspominasz to moduł komfortu - jego funkcjonalność zależy od fabrycznego wyposażenia auta. Przykładowo: jedne są przystosowane do obsługi scyzoryków, drugie nie (biedaki).

 

Nie ma w ogóle reakcji na zmianę pozycji przełącznika manetki? Wartości czujników są prawidłowe (gaz, hamulec, sprzęgło) ?

Edytowane przez Groszek_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczenie sprawdzalismy, nie bylo zadnej reakcji niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, czy jesli kupie kierownice funkcyjną i tam z lewej strony jest sterowanie tempomatem, to czy wtedy wystarczy tylko aktywowac go w kodowaniu czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie, czy jesli kupie kierownice funkcyjną i tam z lewej strony jest sterowanie tempomatem, to czy wtedy wystarczy tylko aktywowac go w kodowaniu czy jak?

 

Musisz wymienić manetkę na taką z włącznikiem tempomatu,dołożyć wiązkę podłączyć i aktywować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Moim zdaniem nie warto.

Po pierwsze jest to podróba, po drugie manetka jest starego typu, po trzecie wiązka to tandetny kawałek kabla, który trzeba sobie samemu zarobić (końcówki do kompa).

Lepiej poczekać, dołożyć jeszcze stówkę i cieszyć się oryginałem.

Może co do jakości się mylę, ale osobiście bym tego nie kupił"

Moim zdaniem też nie warto

podróbka, owszem,tandetna wiązka ,owszem, a co do funkcjonalnosci jest OK ,mam taka , wszystko cyka elegancko ,a polecił mi taka Slaweeek, jak sie okazało, to topran wiec w każdym sklepie taka mozna kupic, i morze okazać się ze taniej.

ja mogę ja polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podróbka, owszem,tandetna wiązka ,owszem, a co do funkcjonalnosci jest OK

Powiedzmy, że jak komuś nie zależy na oryginale to ten zestaw też da radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem: zabrałem się dzisiaj za montaż tempomatu. Tempomat razem z wiązką oczywiście oryginalny. Wszystkie robiłem zgodnie z instrukcją z tego forum (i nawet tego tematu) :dobrze

 

Byłem zaskoczony jak wszystko fajnie opisane, aż do momentu kiedy doszedłem do białej wtyczki. Okazało się, że nie ma miejsca na kabelek czerwono/żółty (PIN9) oraz czarno/biały (PIN10).

 

Podłączyłem ładnie czerwono/biały kabel do kostki pomarańczowej (z tym mostkiem) i czerwono/szary do PIN7 i niebieski do PIN8 (co widać na zdjęciu numer 1).

 

Ale po drugiej stronie (według instrukcji z tego forum) widać, że powinienem mieć pełno wolnych miejsc, a ja mam wszystkie zajęte! Zdjęcie numer 2 to pokazuje.

 

Czy powinienem te pozostałe kable w inne miejsce podłączyć?

 

Poza tym jak widać na zdjęciu numer 2, PINy które włożyłem, wystają poza obudowę kostki, czy to tak ma być że wystają?

 

aha, dla informacji: Passat 1.9 TDI 131PS (AVF) 01.2001 3BG

 

Dzięki za wszelką pomoc!

zdjecie1.jpg

zdjecie2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol

wydaje mi się, czy Ty masz 4 takie same kable w tej kostce?

czerwono-szary i z drugiej czerwono-szary,

niebieski - i z drugiej strony niebieski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie zwróciłem na zdjęciu dopiero na to uwagę.

 

Na to wygląda, bo tej strony co jest cała zapełniona w ogóle nie ruszałem.

 

Jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy mogę narobić jakieś szkody (np coś zepsuć w komputerze samochodu), jeżeli istniejące kable w białej wtyczce (T15a) :

- czerwono/szary

- czerwono/żółty

- niebieski

- czarno/biały

 

po prostu wysunę i zamienię na te same z nowego przewodu od tempomatu?

 

Tylko nie wiem czy numery PINów będą takie same.

 

Może mi ktoś pomóc? :dolamam Zdjęcia zamieszczałem w poście wyżej. Dzięki!

 

---------- Post added at 08:09 ---------- Previous post was at 07:41 ----------

 

Już chyba wiem co źle zrobiłem. Ja chciałem się wpiąć do kostki od góry, a to trzeba do tych gniazd się wpinać :) Idę zaraz spróbować i dam znać.

Tak to jest jak amator zabiera się za elektrykę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już chyba wiem co źle zrobiłem. Ja chciałem się wpiąć do kostki od góry, a to trzeba do tych gniazd się wpinać Idę zaraz spróbować i dam znać.

Tak to jest jak amator zabiera się za elektrykę

No co za Gosc :P

trzeba było pisać wcześniej

ale ze się nie kapnąłeś czy piny są męskie czy żeńskie bo się roz*****bie

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności