Skocz do zawartości
Gość robek

bicie na kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie: informuje szanownych Forumowiczow iz, zawieszenie sprawne - brak luzow-samochod na szarpakach.

Objaw:

Kiedy jade czuje lekkie bicie na kolkach....ale lekkie, nasila sie kiedy skrecam w lewo lub prawo co czuc w kierownicy.

Moja diagnoza:

kola do wywaznie lub lozyska do wymiany.

 

Oczekuje alternatywnych wskazowek

Pozdrawiam Szanownych Userow.

 

Dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co polecamy się na przyszłość:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na odpowiedz nadal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekam na odpowiedz nadal...

? No, ale chyba nic nowego co napisane było w wcześniejszych postach to się nie da wymyśleć:P

Przeczytaj, tam są chyba wymienione wszystkie mozliwości:cool:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazyl

mialem bicie odczuwane bardziej na nadwoziu niz kierownicy identyczne do bicia wybulonej opony. Zmienialem kola szukalem w roznych miejscach - nic. Wskazowka u mnie bylo bicie praktycznie przy kazdej predkosci czasem wieksze czasem mniejsze i co wazne silniejsze podczas jazdy na zakretach. Przyczyna bylo zuzyte lozysko w piascie przedniego kola. Zuzycie bylo bardzo nierownomierne na wewnetrznym pierscieniu wygryzione w jednym miejscu. Efektem byl odglos jakby bicia. Po wymianie lozyska zapanowala bloga cisza w samochodzie. Niestety w przednich kolach ciezko jest mocno zakrecic kolem zeby uslyszec zuzyte lozysko. Dodam ze nie bylo luzu na lozysku. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Krótka historia - po zakupie auta (1,5 roku temu) okazało się na przeglądzie że tulejka prawego wahacza jest rozerwana praktycznie. Wymieniłem z obu stron i zaczęło się!!! Bicie w czasie jazdy i hamowania. Najpierw wymiana tarcz - bez zmian. Następnie wymiana łożysk i piast z przodu - zniknęło bicie w czasie jazdy. Założyłem kolejne tarcze (ATE) i nadal przy hamowaniu biło. W zeszłym tygodniu pojechałem przetoczyć tarcze na samochodzie (bo pomysły się skończyły) i pomogło (120 pln za oś). W czym problem nie wiem dokładnie - może źle ustawione łożysko w piaście - ale przy mnie przyjechał klient 3 letnim nissanem primerą a generalnie z serwisu peugota to czasami ustawiają się kolejki (w ramach gwarancji tak zbywają klientów) zatem zdarza się to często. Tyle moich doświadczeń - teraz radość wielka z jazdy. Powodzenia w szukaniu usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki!

opony wywazone nadal bije......wiec niedlugo zabieram sie za lozyska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ja natomiast mam coś takiego ze czuje lekkie bycie w kierownicy to tez zalezy po jakiej nawierzchni jade i raczej mocniejsze jest przy mniejszych predkościach jak jade szybciej to czuc ze bije lekko, i dzis zauwazylem ze jak krece kierownica to słychac jakies stuki dzwiek jest taki jak np stoi sie na hamulcu na gorce i sie go lekko popuszcza to tak skrzypi. dodam ze wymieniłem koncówki drażkow mocowania amortyzatora górne poduche przednia pod silnikiem i tulejki matalowo humowe wachacza tylne. oczywiscie pan ustawił mi geometrie;p najlepsze z tego wszystkiego jest to ze jak puszcze kierownice to czasem jest tak ze puszczam to auto jedzie w prawo zaraz odbija w lewo i tak przez chwile dopoki nie pojedzie bardziej gdzies;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prezes-vip

Witam, mój B3 bije od 4 biegu wzwyż i to tylko jak przyspieszam, przy stałej prędkości idzie jak po maśle, zaznaczam koledzy, że wymieniłem już z przodu WSZYSTKO co było do wymiany. Po wyważeniu kół trochę (tylko) pomogło, Przy skręcaniu kół słychać stukanie (zarówno w lewo jak i w prawo). Szczerze już nie wiem co mam zrobić... W ostatnim miesiącu wydałem na przód do pasiola 1500 zł. Opony 1,5 roku, FULDA, auto opony drze równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam grzes

sprawdź jeszcze jeden motyw a mianowicie:

- dokładnie obejrzyj piastę, czy na jej rancie zewnętrznym nie ma jakiegoś zadziora. Miałem podobną sytuację w swoim starym pasku przy wymianie przegóbu w ASO. Zdjęli tarczę ham. piasta nie chciała zejść to ją młotkiem w łeb i zeszła, następnie po wymianie przegóbu i zamontowaniu tych samych tarcz hamulcowych zaczęło sie bicie . Metodą prób i błędów chcieli mi w pasku wymieniać wszystko po kolei: zaczęli od wymiany tarcz ham - nie pomogło, stwierdzili że nówki tarcze też są wadliwe i jeszcze raz wymienili tarcze (teraz bezpłatnie) - też nie pomogło dalej chcieli wymieniać zacisk, że niby rozkalibrowane otwory mocujące - też nic nie dało. Zrezygnowałem z ich roboty i sam z kolegą zaczęliśmy się przyglądać po kolei co było robione - i wyszło że piastę zdejmowali i zakładali przy pomocy młotka, czym zrobili zadzior na ok 1mm. Po spiłowaniu w/w zadzioru pilnikiem bicie ustało. Zobacz i ten motyw, może akurat masz tą przypadłość, która i mi się trafiła.

Pozdrawiam, i życzę cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego i ja miałem problem z drżeniem kiery podczas jazdy, przypadkowi mechanicy chcieli mi wymieniać maglownice, robić całe zawieszenie?!? to wszystko lipa, okazało się że koleś od którego kupiłem auto wymieniał tarcze i troszke "przysępił" kupił jakieś podróbki pewnie "chińskie" i na jednym kole tarcza miała o 1,5 mm za dużą średnice wewnętrzną i na piaste wchodziła luźno a druga wchodziła na delikatny wcisk. zainwestowałem - kupiłem nówki BREMBO + nówki klocki i jest miodzio !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil12

Nie wiem czy temat jest jeszcze aktualny jezeli sprawdziłeś tez przeguby tylko te wewnetrzne one powodują bicie kierownicy. Jezeli przeguby są w porządku sprawdż górne mocowanie amortyzatorów czy nie ma nadmiernych luzów drgania kierownicy nie bedą występowac od samych amortyzatorów ale od ich górnego mocowania. Łożysko już ma spore luzy dodatkowo guma jest wybita miełem taki problem po wymianie wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np wymieniłem górne mocowanie amortyzatorów, koncówki drązków i tuleje na wachaczach i dalej mam lekkie bicie a jak jade np po nowo zrobionej jezdni to czuc jak bym miał jakies koła kwardatowe telepie całym przodem przynajmniej ja to tak czuje od kierownicy;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość borys7373

u mnie tez tak jest ale to wina opon to nalewajki passat.:mad:evil.gif

 

musze sprawdzic te wszystkie przyczyny ktore podaliscie z wibracja kierownicy bo nie da sie jezdzic pozdrawiam

 

u mnie tez tak jest ale to wina opon to nalewajki passat.:mad:evil.gif

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, czy jak koło jedno z ktorej ze stronz przodu jest niewywazone dobrze to moze powodowac taki efekt ze przy niższej predkości rzedu 30-40km no i przy wiekszych tez ale słabiej, dzieje sie cos takiego ze czuc na podłodze auta i kierownicy takie jak by tytytyt jakby cos przerywało w płynnosci krecenia sie koła.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo "przywalona opona"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, takie mogą być objawy. I radzę szybko coś z tym zrobić, bo możesz mieć później do wymiany jeszcze łożysko lub/i piastę.

Tak jak Variant pisał - uszkodzona opona, skrzywiona felga, niewyważone koło. Mało prawdopodobne to krzywa półoś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zimowych tego niebyło wiec wnioskuje ze to cos z kołem:) wiec jade na wulkanizacje jak tylko bedzie mozliwość po swietach:) dzieki za porady:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo bicie przy przyspieszaniu telepalo kierowniaca i calym autem wymienilem przeglub i mam spokuj a w czoraj sie oderwala wywaszka z pol osi wiec ja wywalilem i jest minimalne bicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie bylo bicie przy przyspieszaniu telepalo kierowniaca i calym autem wymienilem przeglub

Miał luzy? Wewnętrzny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności