Skocz do zawartości
gray77

Automatyczne zamykanie auta po oddaleniu sie od niego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanko. Odkad kupilem paska w dieslu, rozgrzewam silnik przed jazda, jak to jest wskazane.

I tu nasuwa sie pytanko. Czy jest cos takiego, co mozna kupic i podlaczyc, co dziala na zasadzie karty, ktora ma sie powiedzmy w kieszeni. Karta ta bylaby transponderem (czy jak sie to zwie) i w momencie odpalenia silnika (wiadomo kluczyk i cale sterowanie zostaje i odejscia od samochodu, odpowiedni uklad nie przerywajac pracy silnika, zamykalby tylko wszystkie drzwi, aby nikt nie dostal sie do autka, a po zblizeniu sie do niego automatycznie odryglowywal drzwi. Chodzi o to, ze moge zostawic zapalony samochod i siedziec np w ciepelku do czasu az bedzie w srodku cieplo.

Nie starajcie sie mi dawac rad w stylu: kup pan sobie ogrzewanie postojowe. To nie wchodzi w gre.

 

Jesli jest cos takiego i jest mozliwosc to zamontowac w B6, prosze o nazwe tego ustrojstwa lub nawet linki, bo nigdzie nie znalazlem nic konkretnego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
rozgrzewam silnik przed jazda, jak to jest wskazane.

A gdzie to jest wskazane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpowiedni uklad nie przerywajac pracy silnika

 

Są takie na allegro ale wiec też o tym ze jest to zabronione. Nie można zostawiać samochodu z uruchomionym silnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie należy w ten sposób podgrzewać silnika Typowy błąd wielu użytkowników samochodów);

rozwiązaniem jest ogrzewanie elektryczne - grzałka w bloku silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karta ta bylaby transponderem (czy jak sie to zwie) i w momencie odpalenia silnika (wiadomo kluczyk i cale sterowanie zostaje i odejscia od samochodu, odpowiedni uklad nie przerywajac pracy silnika, zamykalby tylko wszystkie drzwi, aby nikt nie dostal sie do autka, a po zblizeniu sie do niego automatycznie odryglowywal drzwi.

Pozdrawiam

 

 

Nie sądzę żeby było coś takiego do B6. Zresztą to nieco "szalony" pomysł. Zostawiasz kluczyki w środku, auto na chodzie, złodziej wybija szybę odjeżdża i nawet z AC nic nie dostaniesz :(

Poza tym ten silnik na wolnych obrotach potrzebowałby pewnie min. 30min żeby rozgrzać auto. To jest bardzo oszczędny silnik i mało energii zamienia się w nim w bezużyteczne ciepło. Rozgrzewanie na wolnych obrotach też szkodliwe dla silnika. Max 1-2min i jazda delikatnie do 2000-2500obr.

Dlaczego wzbraniasz się przed webasto? Osobiście mam takie w pasku i powiem, że każde następne moje auto też będzie z ogrzewaniem postojowym. I koniecznie z pilotem. 20-30min przed wyjściem z domu KLIK i ani grama śniegu i lodu na szybach - a pada ostatnio ostro! Silnik rozgrzany do 80-85st. W środku auta wszystko ciplutkie i żadne fotele, szyby ogrzewane elektrycznie nie są potrzebne!

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Tomek_glw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawdopodobnie nie ma takiej możliwości, by zastosować to coś, co ja chcę.

Cóż, pozostaje mi się chyba rozejrzeć za webastem.

Więc jakie byście polecili i czy to trzeba montować w serwisie lub u mechanika, czy jest to do zrobienia we własnym zakresie?

 

Dzięki za wypowiedzi i pozdrówki dla wszystkich.

Edytowane przez gray77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
Czyli jak mam robić? Po odpaleniu mogę natychmiast rozpocząć jazdę (oczywiście nie na full obrotach, to zrozumiałe, że na małym gazie)?

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli prawdopodobnie nie ma takiej możliwości, by zastosować to coś, co ja chcę.

Cóż, pozostaje mi się chyba rozejrzeć za webastem.

Więc jakie byście polecili i czy to trzeba montować w serwisie lub u mechanika, czy jest to do zrobienia we własnym zakresie?

 

Dzięki za wypowiedzi i pozdrówki dla wszystkich.

 

U mnie zamontowali to już w fabryce. Nie wiem jaki dokładnie model ale jest nalepka pod maską, że moc wynosi 5 KW, ciśnienie 2,5bar.

Jeśli auto już nie ma gwarancji to chyba możesz zamontować gdziekolwiek. Pewnie jest sieć dystrybutorów webasto więc chyba najlepiej tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taki patent w starym mercedesie w115, nie wiem czy to oryginalny patent mercedesa czy właściciel zrobił sobie sam. Stacyjkę przełączało się w specjalne położenie w którym dało się wyjąć kluczyk, ale silnik chodził. Po wciśnięciu jakiegokolwiek pedału silnik gaśnie. Można było zamknąć drzwi z zewnątrz i iść sobie.

PS. za takie grzanie silnika powyżej 1 minuty można dostać mandat bodaj 100 zł

PS2. rozgrzewanie silnika w ten sposób jest niewskazane ze wzgl. na dość niskie ciśnienie oleju na obrotach jałowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pienio
nie należy w ten sposób podgrzewać silnika Typowy błąd wielu użytkowników samochodów);

rozwiązaniem jest ogrzewanie elektryczne - grzałka w bloku silnika

 

mugł byś rozwinąć to bardziej. dlaczego tak jest?

pytanie- pracuje w Norwegii a o tej porze -10 to standard , i czy jak odpalam auto w takiej temperaturze

i silnik przed jazdą pochodzi 3 lub 4 min to jest to nie zdrowe dla silnika? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli prawdopodobnie nie ma takiej możliwości, by zastosować to coś, co ja chcę.

Cóż, pozostaje mi się chyba rozejrzeć za webastem.

Więc jakie byście polecili i czy to trzeba montować w serwisie lub u mechanika, czy jest to do zrobienia we własnym zakresie?

 

Dzięki za wypowiedzi i pozdrówki dla wszystkich.

 

Do auta wielkości passata - Webasto ThermoTop C.

 

A jak masz już tzw. dogrzewacz, to za ok. 1000-1500zł instalujesz odpowiedni "upgrade-kit" (programator, pompa wody) do pełnego postojowego ogrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta i zapytam: czy jest w naszych Passatach możliwość zakodowania komfortu tak aby auto automatycznie ryglowało się po oddaleniu od niego z kluczykami w kieszeni (auto oczywiście z Kessys).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności