Skocz do zawartości
Gość volker88

Ile oleju do tdi 2.0 140 PS ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o zużycie oleju to pojawiła się u mnie duża zmiana na szczęście z korzyścią dla mnie i passata. Tak jak już wcześniej pisałem musiałem dolewać ok.1,5 litra oleju na 15tkm. Nie przejmowałem się tym zbytnio ponieważ jak wiadomo 99% b6 bierze olej i jest to normalne. Jednak od czasu kiedy kupiłem drugie auto do jazdy po mieście a passata używam tylko do dłuższych tras zużycie spadło do tego stopnia że po przejechaniu 7tkm nie muszę oleju dolać wcale. Mój wniosek jest taki że jeśli jeździmy bardzo często po mieście i w dodatku na zimnym silniku to wtedy następuje dużo większe zużycie oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w tym silniku mam Castrol SLX 5W-30 Professional, przy przeglądach LongLife

 

Witam . Importowałem paska 2.0 TDdi 2008 comfortline, jeżdził jako flotowy co pół roku przegląd 30-40tys. km razem ma najechane 163000 km.Czy może być on jeszcze na gwarancji i co oznacza , kiedy się stosuje przegląd Longlife.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Importowałem paska 2.0 TDdi 2008 comfortline, jeżdził jako flotowy co pół roku przegląd 30-40tys. km razem ma najechane 163000 km.Czy może być on jeszcze na gwarancji i co oznacza , kiedy się stosuje przegląd Longlife.

 

To oznacza, że wymiana oleju w twoim aucie odbywała się co 30 tkm. Jeśli będziesz jeździł głownie w mieście proponuję przejście na tryb normalny co 15tkm. Będzie zdrowiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co oznacza , kiedy się stosuje przegląd Longlife.
To oznacza, że wymiana oleju w twoim aucie odbywała się co 30 tkm.

Ja mam LL i jeszcze mi się nie zdarzyło, ani pierwszemu właścicielowi, przejechać 30k km. Mnie wzywa przy ok. 21-24 k km. Przy LL jest stały czas (2 lata) i zmienny przebieg (max 30k km) regulowany przez komputer. Ale było o tym już wielokrotnie, dader proponuję korzystać z szukajki, bo się śmietnik robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek75k

Witam, jestem nowym użytkownikem paska b6 z 2006roku 2,0 TDI 140 PS Highline Dsg i również sobie bierze olej wymiana została przy 129tyś km zrobiona na olej LongLife III SAE 5W-30 VW Norm 540 00/507 00 na 135500tyś zapaliła się kontrolka żółta od oleju musiałem uzupełnić wlewając aż 750ml oleju do stanu prawie max czy jest to norma w tych paskach.

Edytowane przez jarek75k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest to norma w tych paskach

 

nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem nowym użytkownikem paska b6 z 2006roku 2,0 TDI 140 PS Highline Dsg i również sobie bierze olej wymiana została przy 129tyś km zrobiona na olej LongLife III SAE 5W-30 VW Norm 540 00/507 00 na 135500tyś zapaliła się kontrolka żółta od oleju musiałem uzupełnić wlewając aż 750ml oleju do stanu prawie max czy jest to norma w tych paskach.

 

Jak jeździsz na krótkich odcinkach to może.

Jak bedziesz ostro "gonił" przez te parę tys, to też tak może się napić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zbliża mi się serwis i nie wiem jaki olej mam kupić tzn chodzi mi o o gęstość. Teraz mam przejechane 67250 Mil ( 107600 Km ) i jeżdżę na oleju Castrol Edge Turbo Diesel 5w - 40 Full Synthetik VW 502 00 / 505 00 / 505 01. Czy mam taki sam olej kupić jak teraz czy już gęściejszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam zbliża mi się serwis i nie wiem jaki olej mam kupić tzn chodzi mi o o gęstość. Teraz mam przejechane 67250 Mil ( 107600 Km ) i jeżdżę na oleju Castrol Edge Turbo Diesel 5w - 40 Full Synthetik VW 502 00 / 505 00 / 505 01. Czy mam taki sam olej kupić jak teraz czy już gęściejszy ?
jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak najbardziej

tzn co jak najbardziej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn co jak najbardziej ?
taki jaki masz to zalej chyba ze zauważyłeś jakieś niepokojące objawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taki jaki masz to zalej chyba ze zauważyłeś jakieś niepokojące objawy

nie no z silnikiem jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Castrol Edge Turbo Diesel 5w - 40

 

taki sam leje olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!! a co powiecie o tym oleju bo coraz czesciej słysze same pozytywy a nie wiem jak w PASSACIE bo musze wymienić LIQUI MOLY bo z tym castrolem to widze ze kazdy ma inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM!!! a co powiecie o tym oleju bo coraz czesciej słysze same pozytywy a nie wiem jak w PASSACIE bo musze wymienić LIQUI MOLY bo z tym castrolem to widze ze kazdy ma inny

Kolego tu masz wszystko napisane o olejach najróżniejszych.http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=21274

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem Paska 2,0 TDI BKP PD z 2008r. W trakcie zakupu miał 101 kkm. Teraz mam już prawie 104 kkm. Wiem, że przy 105 kkm należało będzie wymienić olej. Sprawdzałem ostatnio i jest na minimum. I teraz moje pytania:

1. Pojawi mi się jakiś komunikat, że muszę jechać na wymianę?

2. Zastanawiam się czy serwisować paska czy jechać do zwykłego mechanika. Ile może kosztować przegląd z wymianą oleju po 105 kkm?

3. Mogę pojechać do serwisu z własnym olejem i filtrem oleju i zapłacić tylko za usługę wymiany i ewentualnie inne czynności? Czy trzeba wszystko u nich kupować?

4. Jeśli wymienił bym olej sam, to muszę kasować jakieś komunikaty czy coś takiego odnośnie wymiany oleju, czy serwisu?

 

Pytam tak, bo nigdy nie serwisowałem auta, a teraz się zastanawiam.

Dzięki wielkie.

Jeśli jest jeszcze coś co powinienem wiedzieć, to proszę o oświecenie i z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak z podpowiedziami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Pojawi mi się jakiś komunikat, że muszę jechać na wymianę?

To zależy, czy poprzedni właściciel wymieniał olej według wskazań komputera, jeżeli tak to komputer Cię o tym poinformuje.

Jeżeli inspekcja jest ustawiona w trybie longlife, to komputer sam sie odezwie o wymiane oleju po 30 tys km. Jeśli jeździsz głównie po mieście, to komputer i tak sam zdecyduje o częstrzej wymianie oleju co 15tyś km.

2. Zastanawiam się czy serwisować paska czy jechać do zwykłego mechanika. Ile może kosztować przegląd z wymianą oleju po 105 kkm?

Nie jest to jakaś wielka sztuka, można bez problemu olej wymienić u mechanika, chyba że zalezy Ci na pieczątkach z ASO.

4. Jeśli wymienił bym olej sam, to muszę kasować jakieś komunikaty czy coś takiego odnośnie wymiany oleju, czy serwisu?

Inspekcję kasujesz sam, jest na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Pojawi mi się jakiś komunikat,
Tak, bez względu jak był serwisowany, komunikat się pojawi. Jeśli jest ustawiony na longlife to komkuter auta sam decyduje kiedy nalezy wymienic olej lub w stałych okresach co 15kkm wtedy na 3kkm przed 15 -tym tysiacem pojawi się komunikat o wymianie oleju i bedzie się zmniejszac co 100km.

 

---------- Post added at 15:15 ---------- Previous post was at 15:12 ----------

 

4. Jeśli wymienił bym olej sam, to muszę kasować jakieś komunikaty czy coś takiego odnośnie wymiany oleju, czy serwisu?
Poczytaj tutaj

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=23185&highlight=kasowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności