Skocz do zawartości
Blody

Wyswietlacz komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano dopaliłem autko komputer pokazywał +3 stopnie i obok gwiazdka (płatek śniegu) i przez pare sekun mrugał i przestał. Co to oznacza ? szukałem na forum i nic nie znalazłem na ten temat. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze temperatura na zewnatrz na tyle spadla ze moze tworzyc sie lod na jezdni (Ponoc graniczna temp jest 4-5 stopni). Totylko cie informuje bys bardziej uwazal jezdzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś rano dopaliłem autko komputer pokazywał +3 stopnie i obok gwiazdka (płatek śniegu) i przez pare sekun mrugał i przestał. Co to oznacza ? szukałem na forum i nic nie znalazłem na ten temat. Pozdrawiam

 

Gwiazdka pojawia się od +4 stopni bodajże ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś rano dopaliłem autko komputer pokazywał +3 stopnie i obok gwiazdka (płatek śniegu) i przez pare sekun mrugał i przestał. Co to oznacza ? szukałem na forum i nic nie znalazłem na ten temat. Pozdrawiam

 

powinna być oprócz tego jeszcze informacja dźwiękowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w komputerach MFA nie ma sygnału dźwiękowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w komputerach MFA nie ma sygnału dźwiękowego

 

z MFA czy bez MFA sprecyzuj proszę

ja mam pełnego fisa i mfa i u mnie oprócz informacji graficznej o m.in. niskiej temperaturze zewnętrznej jest również informacja dźwiękowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to oznacza ? szukałem na forum i nic nie znalazłem na ten temat.

Koledzy już ci odpowiedzieli a ja dodam tylko tyle, że słabo szukałeś :kwasny: Niejednokrotnie juz ten temat był poruszany. Wykaż więcej zaangażowania następnym razem :D Bez urazy oczywiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fisa mam pełnego ale co to MFA to nie wiem :) od 2 tyg mam pasiora wiec wybaczcie :) moj brak wiedzy :) sygnalu dzwiekowego nie mam :)

 

Danek75 obrazy nie ma :) i prosby poslucham przy nastepnym pytaniu :)

 

dzieki koledzy za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystając z okazji chciałem zapytać czy można w jakiś sposób aktywować sygnał dźwiękowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Scarface

Ja też mam pełny Fis oprócz śnieżynki przy 4 stopniach pojawia się sygnał dżwiękowy(i to dość donośny,powiem szczerze że wczoraj rano aż podskoczyłem bo nie wiedziałem co się stało,podobny dżwięk który mnie zwykle drażni występuje jak zapalała się rezerwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobny dżwięk który mnie zwykle drażni występuje jak zapalała się rezerwa

 

jak i również kiedy brakuje płynu spryskiwaczy lub cieczy chłodzącej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E panowie chyba macie coś ze słuchem :P Dźwięk ostrzegawczy przy śnieżynce jest całkiem inny niż te przy rezerwie, spryskiwaczu, otwarciu drzwi, maski itd :] Przy śnieżynce jest taki hmm głęboki z pogłosem a te inne to zwykłe piski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z MFA czy bez MFA sprecyzuj proszę

ja mam pełnego fisa i mfa i u mnie oprócz informacji graficznej o m.in. niskiej temperaturze zewnętrznej jest również informacja dźwiękowa

w komputerach MFA, więc z MFA nie ma sygnału dźwiękowego.

Trochę Cię nie rozumiem, gdyż piszesz, że masz FIS'a i MFA. Z mojej wiedzy, którą posiadam to wiem, że MFA to komputer w zegarku (pod obrotomierzem), a FIS to wyświetlacz (czerwony) pomiędzy obrotomierzem, a prędkościomierzem. No chyba, że ja mam błędną wiedzę. Posiadanie FIS'a wyklucza posiadanie MFA i na odwrót.

 

EDIT

Acha. Przypomniałem sobie, że na wyświetlaczach FIS jest napisane MFA. Więc chyba chodziło Ci o to, że masz MFA z FIS'em. Jak tak to rozumiem i wybacz:) Nie wiem jak u Was, ale u mnie przywykło się mówić na FIS - FIS a na MFA - MFA. Nie używa się takiego pojęcia jak FIS z MFA.

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę Cię nie rozumiem, gdyż piszesz, że masz FIS'a i MFA. Z mojej wiedzy, którą posiadam to wiem, że MFA to komputer w zegarku (pod obrotomierzem), a FIS to wyświetlacz (czerwony) pomiędzy obrotomierzem, a prędkościomierzem

 

masz rację fis to wyświetlacz między zegarami a mfa to komputer pokładowy (manetka wycieraczek z dwoma guzikami)

 

Posiadanie FIS'a wyklucza posiadanie MFA i na odwrót.

 

jesteś w błędzie, ja mam zarówno pełnego FISa jak i komputer pokłądowy MFA

 

Nie używa się takiego pojęcia jak FIS z MFA.

 

czyżby? czytaj wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
E panowie chyba macie coś ze słuchem Dźwięk ostrzegawczy przy śnieżynce jest całkiem inny niż te przy rezerwie, spryskiwaczu, otwarciu drzwi, maski itd Przy śnieżynce jest taki hmm głęboki z pogłosem a te inne to zwykłe piski.

 

Oczywiście, bo to nie jest "BEEP", tylko "PONG".

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Scarface
E panowie chyba macie coś ze słuchem :P Dźwięk ostrzegawczy przy śnieżynce jest całkiem inny niż te przy rezerwie, spryskiwaczu, otwarciu drzwi, maski itd :] Przy śnieżynce jest taki hmm głęboki z pogłosem a te inne to zwykłe piski.

Przecież napisałem podobny :) a nie taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze ktos powie co moze byc przyczyna jesli dzwiek pojawia sie powyzej 4 stopni bo tak ostatnio wlasnie mialem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec Panowie ja mam FISa z MFA (jesli MFA o ile dobrze zrozumialem wypowiedz MR.X ze to te dwa guziczki w menetce od wycieraczek, ale hmm troszke mi to pomieszalo gdys one steruja FISem czyli komputerem znajdujacym sie miedzy zegarami, a wyzej tez sie pojawila odp ze MFA to wyswietlacz pod obrotomiezem ktorego ja nie mam ) ogolnie jestem etraz zakrecony na maxa :) no i dlaczego nei mam dzwieku skoro powinien byc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wiec Panowie ja mam FISa z MFA (jesli MFA o ile dobrze zrozumialem wypowiedz MR.X ze to te dwa guziczki w menetce od wycieraczek, ale hmm troszke mi to pomieszalo gdys one steruja FISem czyli komputerem znajdujacym sie miedzy zegarami, a wyzej tez sie pojawila odp ze MFA to wyswietlacz pod obrotomiezem ktorego ja nie mam ) ogolnie jestem etraz zakrecony na maxa :) no i dlaczego nei mam dzwieku skoro powinien byc ??

 

jeśli auto nie ma pełnego FISa wtedy informacje z MFA pokazywane są na wyświetlaczu pod obrotomierzem, jeśli zaś auto ma pełnego FISa wtedy komunikaty z MFA wyświetlkane są właśnie na FISie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli auto nie ma pełnego FISa wtedy informacje z MFA pokazywane są na wyświetlaczu pod obrotomierzem

 

Bartku nie ma pełnego fisa bądz 1/2 fisa. Takie małe sprostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności