Skocz do zawartości
Deto

wymiana rozrządu - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim.

 

Mam nowy "używany" samochód (jak widać), i kilka pytań dot. koniecznej wymiany rozrządu (jestem laik):

 

1. Czy lepiej kupić własnoręcznie części i dać mechanikowi, czy zlecić żeby sam dobrał, kupił. (nie wiem jakie kupić - na marginesie)

 

2. Planuje to zrobić w serwisie Shell'a ./. ktoś korzystał z ich usług? (miasto: Gdańsk)

 

3. Po wymianie - jaką mam pewność, że rozrząd rzeczywiście został wymieniony ? (wiecie.. każdy by mógł oszukać, powiedzieć "wymieniłem", a tak naprawdę nie :)

 

4. Ile może trwać taka pełna wymiana (o cenę nie pytam, bo znalazłem na forum).

 

5. Czy na tą usługę jest jakaś gwarancja? (po tygodniu pójdzie pasek, wszystko się rozpi.... i co?

 

Pozdrawiam (mam nadzieje, że pytania nie były aż tak głupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

kup sam wszystko a potem żądaj zwrotu starych częsci

pasek gates (jakoś tak sie pisze :)) lub contitech rolki SKF ew zestaw z ASO ja do V6 płaciłem 480 PLN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek, rolki rozrządu, pompa wody, simering wału, napinacz olejowy, paski klinowe, napinacz klimy, i napinacz paska alternatora. Wtedy masz gwarancje że przez nastepne 90 000 nie zdejmujesz przodu. To ma działać. Znam takich co chcą zaoszczedzić na paseczku czy rolce a potem jest problem bo coś sie popsuło 20000 po wymianie rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czołem wszystkim.

 

Mam nowy "używany" samochód (jak widać), i kilka pytań dot. koniecznej wymiany rozrządu (jestem laik):

 

1. Czy lepiej kupić własnoręcznie części i dać mechanikowi, czy zlecić żeby sam dobrał, kupił. (nie wiem jakie kupić - na marginesie)

 

2. Planuje to zrobić w serwisie Shell'a ./. ktoś korzystał z ich usług? (miasto: Gdańsk)

 

3. Po wymianie - jaką mam pewność, że rozrząd rzeczywiście został wymieniony ? (wiecie.. każdy by mógł oszukać, powiedzieć "wymieniłem", a tak naprawdę nie :)

 

4. Ile może trwać taka pełna wymiana (o cenę nie pytam, bo znalazłem na forum).

 

5. Czy na tą usługę jest jakaś gwarancja? (po tygodniu pójdzie pasek, wszystko się rozpi.... i co?

 

Pozdrawiam (mam nadzieje, że pytania nie były aż tak głupie

Gratuluje zakupu ;) Jeśli chodzi o części to uważam , że lepiej jest kupić częśći samemu i dobrej firmy !!!!!!!!. Pamiętaj że każdy mechanik będzie chciał zarobić jak najwięcej i bedzie cioł nawet na częściach, weżmie najtańsze a policzy jak bedzie chciał, chyba za masz zaufanego maechanika.

Jeśli chodzi o wymianę to można to możesz to kontrolować, jeśli masz ochotę to możesz spędzić cały dzień u mechanika i kontrolować prace. Jeśli ne zgodzi się na twoją obecność to se olej takiego typa. Praktyki nie wpuszczania na warsztat preferują serwisy, a potem co sie dzieje???? machanicy serwisów sprzedają oleje, filtry i inne części na allegro w rewelacyjnie niskich cenach. przekonałem się o tym na przykładzie opla mojej żony. Auto oczywiście było serwisowane w firmowy serwisie!!!! i co się okazało?? przy wymianie filtra oleju zdębiałem. została tylko obudowa!!!!!!!! papierowy wkład sobie popłynoł z olejem, a dlaczego ??? ze starości bo był jeszcze fabryczny przy przebiegu 90 tys km !!!!!!!!!!!!!. oczywiście opel serwisowany co 15 tys i na wszystko mam f-ry VAT:D

Jeśli chodzi o czas wymainy to zazwyczaj trwa to dwa dni. Robota czasochłonna ze względu na demontaż całego przodu passata. Na swoim przykładzie wiem że można to zrobić w jeden dzień ale czas pracy to 7-22.

Na każdą robotę szanujący się mechanik daje gwarancję. wymiana rozrządu poważna żecz!!!! ża jakość np paska, napinacza, rolek odpowiada oczywiście producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki chłopaki - już coś wiem na ten temat dzięki wam.

 

Jeszcze jedno pytanie: czy wiecie gdzie najlepiej kupić te części w Gdańsku? (i jeśli możecie napisać mi konkretnie jakie części dokładnie, byłbym bardzo wdzięczny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Jedz do ASO za rozrzad nie jest wcale tak drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zeszlo 4 godziny... wiec u Ciebie nie powinno byc dluzej. To zalezy raczej od dobrej woli tego kto Ci to robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o czas wymainy to zazwyczaj trwa to dwa dni. Robota czasochłonna ze względu na demontaż całego przodu passata. Na swoim przykładzie wiem że można to zrobić w jeden dzień ale czas pracy to 7-22
:eek:

Jeżu to chyba po drodze wypili 4 połóweczki i z instrukcją (może się uczyli). U mnie trwało to od 8 - 16 równe osiem godzin. I dodam że chłopaki na co dzień nie robią przy vw tylko mercedesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
U mnie zeszlo 4 godziny

 

to jest taki uczciwy wynik z piwkiem 6 godzin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:eek:

Jeżu to chyba po drodze wypili 4 połóweczki i z instrukcją (może się uczyli). U mnie trwało to od 8 - 16 równe osiem godzin. I dodam że chłopaki na co dzień nie robią przy vw tylko mercedesie.

 

Moja wymiana 8-14.. i robił jeden człowiek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak że wydaje mi się że wszystko zależy od wprawy ludzi którzy, to robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:eek:

Jeżu to chyba po drodze wypili 4 połóweczki i z instrukcją (może się uczyli). U mnie trwało to od 8 - 16 równe osiem godzin. I dodam że chłopaki na co dzień nie robią przy vw tylko mercedesie.

chłopaki tzn ilu ?????? nie sądziłem że do takiej roboty potrzena cztery osoby:eek:. mi robił to jeden mechanik i robił jak dla siebie, dokładnie i powoli, a wie co robi bo siedzi w tym nie od wczoraj. A jeśli chodzi o pice to jak pije to pije po skończonej robocie:D lepiej zapytaj czy ci faktycznie ten rozrząd zrobili czy tylko kase skasowali do kieszeni;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!! Wymiana rozrządu trwa max 5h i to ze zdjęciem przodu. :) Przynajmniej w moim Diesel-ku tyle to trwało i byłem przy tym patrzyłem na ręce :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ostatnio wymieniałem u siebie rozrząd i polecam sklep INTERCARS (nie wiem czy jest w Gdańsku ale jest w Gdyni) zapłaciłem 460zł, a jeżeli chodzi o długość wymiany to nie powinna przekroczyć 8h dla jednej osoby, gdyż wymieniałem sobie sam i właśnie tyle mi to zajęło, a rozbierałem to wszystko pierwszy raz. Jeżeli masz ogólne pojęcie o mechanice to możesz spróbować wymienić samemu (wspólnymi siłami z forumowiczami :))

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gorzowie w ASO 8:15-13:00 zadzwonili żeby zabierać autko. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zajęło to mechanikowi 2,5h cały czas przy nim byłem łącznie z wymianą napinacza paska wieloklinowego i robił to bardzo dokładnie jak dla siebie - a był to mechanik który od wielu lat robi w ASO vw/audi a koszt - 200zł po znajomości po godzinach u niego w garażu

Edytowane przez kot_ik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja to zapłaciłem 280pln ale nie po znajomości :) i w nieautoryzowanym serwisie skody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

a ja zapłaciłem 0 PLN w nieautoryzowanym serwisie hezka ;)

 

to nic trudnego trzeba poświęcic trochę czasu na forum (wszystko jest opisane) kilka kluczy jakaś buda i do pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawiłem to małego warsztaciku z rana i po 13 dzwonili po odbiór i zapłaciłem 1000 zł i tak się zastanawiam: czy wy zapłaciliście tak mało czy ja tak dużo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My piszemy cenę robocizny (przynajmniej ja ) ;) +do tego części ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności